Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondjátok már meg, hogy mégis...

Mondjátok már meg, hogy mégis mi folyik a mai világban? /álláskeresés

Figyelt kérdés
X körös állásinterjú teljesítése után nem engem vettek fel, majd a HR-es azzal indokolta ezt, hogy ne gondoljam azt, hogy nem feleltem meg a pozícióra, csak úgymond a második helyen végeztem. Hülye voltam, mert nem mertem megkérdezni, hogy akkor miért nem engem választottak - gondolom nem is kötötte volna az orromra -. Valóban megfeleltem volna az állásra, az interjúk is jól sikerültek, gyorsan pörgött a folyamat is, tehát volt, hogy két interjú között csupán néhány nap telt el. Ide nem kell az értelmes, fejlődőképes, gondolkodni tudó ember, elég, ha van egy kis kapcsolat… Kicsit bántja az igazságérzetemet…

jún. 22. 22:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
25%
Most eszembe jutott, ha mindenki aki nem első bármiben, kérdést írna ide, hogy mi folyik a világban?
jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nagyon nevetséges, hogy leírtam a történetemet, utána meg azt, hogy szívesen meghallgatom, ha mással is történt hasonló.
jún. 22. 23:08
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

#12 Én írtam hasonlót.

#7 voltam.

jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
27%
Agyrem tényleg ez a műbalhe. Na további jó hisztizest, én törlöm magamnal a kérdést. 😃
jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
51%

Semmi nem folyik a világba.


Nem te vagy az első, és nem is te leszel az utolsó, akit nem vettek fel egy állásra. Lépj túl rajta, és ne gyárts összeesküvéselméleteket csak hogy a saját kis sértett lelkedet próbáld simogatni.

jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
63%

Sok a szellem munka sajnos. Sajnos rengeteg munkáltató különféle okokból rak ki ilyen hamis álláshirdetéseket. Például felnagyítják a cégükre vonatkozó statisztikákat, hogy ugye mennyire nagy vállalatok, hogy mindig megengedhetik maguknak a folyamatos toborzást. Meg ugye megvédhetik a vállalatot a diszkriminációs perekkel szemben ezekkel, hogy ők bizony behívnak rokkantat, négert, cigányt, 3H-t, stb.. Teljesítik a HR követelményeit (kapnak a HR-esek valami munkát), azonosítják a potenciálisan ígéretes újoncokat a jövőbeni felvételhez, és lenyugtatja a meglévő alkalmazottakat...

Jelenlegi kutatások szerint 75%-a az álláshirdetéseknek kamu. Nem nehéz ezekbe beleesni. És igen, ennek a színjátéknak az egyik része a több körös interjúk.

jún. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
29%

"Jelenlegi kutatások szerint 75%-a az álláshirdetéseknek kamu."


Akkor én elég szerencsés lehetek, mert a jelenlegi, az előző és az előző előtti munkahelyemen is neten talált hirdetésre adtam be az önéletrajzom, és mindhárom helyen felvettek.

jún. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
79%
#19 Szerencsés is vagy! Én másfél évig nem kaptam állást példéul, pedig volt egy pár több körös interjúm. Nem is akart a legtöbbjük új embert.
jún. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
5%

Lehet nem én vagyok szerencsés, csak te szerencsétlen?


Az elmúlt 8 évben többször is váltottam munkát, de másfél hónapnál tovább sose voltam munkanélküli. Legutóbb konkrétan egyik munkahelyről mentem a másikra. Egyik nap még az egyik helyen voltam bejelentve másik nap már a másikon.


Pedig voltak helyek, ahonnan visszautasítás is jött, hogy nem engem választottak.


Sőt olyan helyről utasítottak el évekkel ezelőtt, ahonnan most jelenlegi kollegégámat keresték toborzók hogy nem érdekelné-e ott munka.

jún. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
12%
Illetve saját környezetemben is azt látom, hogy aki akar dolgozni meg kell neki a munka az talál. Csak az lumpol aki állandóan a kifogást keresi hogy hol miért nem jó neki.
jún. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!