Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondjátok már meg, hogy mégis...

Mondjátok már meg, hogy mégis mi folyik a mai világban? /álláskeresés

Figyelt kérdés
X körös állásinterjú teljesítése után nem engem vettek fel, majd a HR-es azzal indokolta ezt, hogy ne gondoljam azt, hogy nem feleltem meg a pozícióra, csak úgymond a második helyen végeztem. Hülye voltam, mert nem mertem megkérdezni, hogy akkor miért nem engem választottak - gondolom nem is kötötte volna az orromra -. Valóban megfeleltem volna az állásra, az interjúk is jól sikerültek, gyorsan pörgött a folyamat is, tehát volt, hogy két interjú között csupán néhány nap telt el. Ide nem kell az értelmes, fejlődőképes, gondolkodni tudó ember, elég, ha van egy kis kapcsolat… Kicsit bántja az igazságérzetemet…

jún. 22. 22:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerűen fel nem foghatom hogy mit nem értesz ezen kérdező. Megfeleltél, szívesen felvettek volna téged is, de volt más akit mégszívesebben. Ennyi a történet, a hr-es meg jófej volt hogy megmondta mert van ahop le sem szarnak azután hogy találnak jobbat.

Voltam már olyan helyen ahol 3 körös interjú után mondták, hogy majd keresnek, de sosem hívtak, ha meg én hívtam őket fel sem vették.

Viszont vannak olyan helyek is, mint pl a jelenlegi munkahelyem, ahol második lettem, ezt meg is mondták, de ahelyett hogy kidobtak volna, kicsit más munkakörrel csináltak nekem egy helyet.

jún. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%

Az folyik a világban, hogy van rajtad kívül még 4 millió másik munkavállaló az országban. Több mint való nem te vagy az egyetlen jelölt. A cég meg nem téged választott.


Jöhet a következő munkahely. Vagy mondjuk lehetnél EV is és akkor nem kellene örökké 2.-nak lenned

jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem majdnem 2 évembe telt új állást találnom.


De addig nem mondtam fel előző munkahelyemen.


Oké egy Aldiba biztos felvettek volna de nem arra vágytam...


46 helyre ment el az önéletrajzom.

Végzettségem megvolt, sőt még több is. Tapasztalat is megvolt.

33 éves voltam.


De igen, természetesen elsősorban nem egy idegent akartak felvenni, ahogy a legtöbb céghez sem. Sok múlik azon ha beajánl valaki. Még ha cska a takarító akkor is.


Jó légkör, kedvesebb kollégák, nem egy seggfej főnök, jó munkakörülmények, jó fizetés.....ez nagyon sok időbe telt.


Általában a jobb helyekre túljelentkezés van....azt a 100 önéletrajzot szűrni kell...

első:

- végzettség

- tapasztalat

második:

- ismeri e valaki

harmadik: hol lakik

negyedik:

- hogy néz ki..


mert bizony a külső is sokat számít főleg ha reklámokat videókat is készítenek...

jún. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
13%

"mert bizony a külső is sokat számít főleg ha reklámokat videókat is készítenek..."


Van olyan érzésem, hogy akik itt a gyakorin nyöszörögnek, hogy mióta nem veszik fel őket sehova, nem olyan elit munkahelyekre pályáznak, piacképes jó végzettségekkel, sok éve szakmai tapasztalattal ahova még szupermodellnek is kell lenni ahhoz hogy felvegyenek, illetve még ott dolgozó valakid is legyen, aki beajánl.

jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

#24


te aztán tudod..mindenkit ismersz.


Ez is egy oldal mint a többi...ha facebookon írnák képpel az más lenne?

jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
79%

#25


Nem tudom ezzel mit szerettél volna mondani.

Vagy ez hogy reflektál arra amit én írtam.


Amúgy ezen az oldalon valahogy mindig csak ezt a két szélsőséget látni felülreprezentálva.


A havi 3-4 millió Ft-ot dollárba Bora-Borán full-remote-ba digitális nomádként kereső Senior Data Scientisteket, meg azokat akik 5 év munkanélküliek és még közmunkáról is elutasítják őket...

jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%
Csatlakozom a #16-oshoz, én is találkoztam kamu álláshirdetéssel. Kaptam elutasító választ olyan állásinterjú után, ahova el sem mentem. A vicces az volt az egészben, hogy egekig dicsérték a felkészültségemet😂
jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
76%

Van munkahelyem de már 10. hónapja keresek állást.

Míg tavaly választhattam, az idén még meghirdetett pozíció sincs.

Belsőleg már a próbaidő alatt felmondtam.

Megértem a Kérdezőt.

jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak annyi negatív élményem volt, hogy voltam három évet irodai dolgozó, sima érettségivel, ilyen pályázati foglalkoztatásban, kb ilyen irodai lumpoló munkakörbe. Aztán mikor onnan próbáltam váltani, kb két helyről is elutasítottak, egyszerűbb melókra való jelentkezésemkor, mert szerintem tévesen "túlképzettnek" tituláltak, a volt munkahelyem miatt. De aztán sikerült találnom mást.
jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted 100%, hogy te feleltél meg a legjobban? Attól még nem te vagy a top jelölt, hogy mindennek megfelelsz... lehet több olyan jelölt is, aki hozza azt, amit te. Itt volt vki, aki még jobban megfelelt. A HR-es meg még korrekt is volt, hogy elmondta, a legtöbb helyen kummantanak, és max. felhívnak, ha az egyes számú versenyző lelépett vagy nem vált be, azt hazudva, hogy addig elhúzódott a felvétel...
jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!