Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kikészülök idegileg az álláske...

Kikészülök idegileg az álláskeresésben, valami módszer ennek megelőzésére?

Figyelt kérdés
Kezdhetném sorolni, hogy hány helyre jelentkezem, hány helyről nem jeleztek vissza és társaikat, de szerintem ezek nem újkeletű problémák, úgyhogy önmagukban nem ezek készítenek ki. Idegőrlő az, amikor nagynehezen megkeresnek valahonnan, továbbjutok, készülök az interjúra, továbbjutok, megint készülök az interjúra és utána jön a generált email, hogy nem velem folytatják tovább. Sose tudom meg, hogy velem volt baj vagy jött egy ügyesebb vagy protekciós stb. Azt érzem, hogy ehhez mostmár nincs idegrendszerem. Igazságtalan a világ, mert nem azért tanultam, hogy a végén majd valami futottak még kategória legyek, hanem szeretnék egy karriert, amire büszke lehetek, de ez nem igazán tűnik úgy, hogy valaha is össze fog jönni. Mind lelkileg, mind idegileg felőröl, az egész közérzetemre hatással van, éjszakánként felriadok, reggel azonnal ezen kezdek el agyalni, folyamatos készenlétben vagyok, stresszelek, nem tudok kikapcsolódni, mert ezen rágódom. Elkezdtem immunerősítőt szedni, mert kijött a herpesz a fülemen (ezelőtt még csak nem is hallottam róla, hogy a fülön is előfordulhat), kiütések vannak végig a testemen, az orvos szerint a legyengült immunrendszer miatt, amit mi más is okozhatna, mint a stressz. Nem tudom kezelni ezt a helyzetet. Mit csináljak?

jún. 13. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Keress bármilyen munkát amíg nem találsz jobbat. Hobbi, barátok...stb.

Lényegtelen hogy te rontottál e el valamit vagy jött egy jobb.

jún. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudok segíteni, de Telviran gyógyszer a legjobb herpesz ellen.
jún. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Sajnálom, átérzem a helyzeted. Én is így vagyok. A felsőfokúmmal azért nem találok,mert nincs 3-10 év tapasztalatom. Gyárba meg azért nem mehetek, mert van végzettségem. Nekem is nagyon idegörlő. Próbálok pozitív lenni,hogy na majd ma megtalálom, de néha nagyon elkeseredem.
jún. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Ez Magyarország! Eléggé lehangoló, hogy az emberek módszeres kikészítését el lehet adni "versenyhelyzetként", - holott ez az esetek igen túlnyomó hányadában csak szimpla úri szeszély! (miként ébredt éppen az adott napon minden munkavállalók istene, a háeres görény!)

Manapság már senki nem arra kíváncsi, hogy mennyire vagy rátermett egy munkára, mennyire vagy elkötelezett, tisztességes, milyen szinten lehet számítani rád. Az ilyen fogalmakat, erényeket nemes egyszerűséggel kitörölték 2000 után a létező összes szótárból. Azzal vigasztalódhatunk, hogy ehelyett új értelmezést nyert a rabszolga, ill. lojalitás fogalma, amely ma gyakorlatilag azt jelenti, hogy alázatos, meghunyászkodó szolgája lehetsz a munkáltatódnak több munkakörben egy "fizetésért" saját élet nélkül. Nemzeti sporttá vált a munkavállalók tudományos szintre emelt szándékos megalázása - és ebben maga az állam mutat mintát, támogatja, és szervezi is ezt.

jún. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
1) Onkentes munka. Azzal bizonyitod a kepessegeid. Aztan adja magat a tobbi .
jún. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

5ös abból nem lehet megélni.


Kérdező mi a végzettséged hogy ilyen nehéz munkát találni?

jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Ezért lettem vállalkozó
jún. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos segíteni nem tudok, de átérzem a helyzetedet mert én is munkakeresésben vagyok és már kezd az idegeimre menni az egész. Az álláskeresésnek alapvetően szerintem egy kétoldalú dolognak kellene lennie, ahol nem csak én próbálom meggyőzni a munkáltatót, hanem ő is engem hogy érdemes ott dolgozni. Ehelyett futok a cégek után mert reakció, visszajelzés alig-alig. Persze tudom hogy ez is sokat elárul egy cégről, de akkor is elkeserítő az egész.
jún. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Nincs munkám,pénzem se. Semmim sincs,tudom milyen
jún. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Közgazdász vagyok és a pénzügyi területen való elhelyezkedés lenne a prioritás, de tulajdonképpen már mindenféle profilomba vágó munkára jelentkeztem. Kicsit ironikus, hogy BIG4 és hasonló cégeknél interjúztam eddig a legtöbbet, sikerültek a szakmai interjúk is, a visszajelzések is pozitívak voltak az interjúk után, de aztán valamiért mégsem engem választottak. Kisebb cégeknél nem tudok már másra gondolni, minthogy kötelező alapon meghirdetik az állást, de egyébként már meg van az ember, mert soha egy visszajelzést, se megkeresést nem kaptam ilyen helyekről.

Van egy ismerősöm, aki szintén közgáz vonalon mozog, csak neki van kb 10 év munkatapasztalata és szintén állást keres, mert megszűnt a munkahelye. Ugyanebben a cipőben van, mint én, nem szólnak hozzá, nem őt választják…

Tudom, hogy hiring freeze van és sok a ghost job is, de ennyire ellehetetleníteni a munkavállalókat… nem is tudom, mi ebből a kiút.

jún. 13. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!