Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Napjainkban a 30 év alattiak...

Napjainkban a 30 év alattiak milyen sűrűn váltanak munkahelyet, hol van az a pont, amikor már sok az adott cégből?

Figyelt kérdés

Elsősorban a nagyvárosban élők felé irányul a kérdés (mivel én ebből a szemszögből tudom csak megítélni a lehetőségeket), de szívesen olvasom mások nézőpontját, tapasztalatait is.

25 éves vagyok, ne képzeljetek sokat, mindig raktárakban vállaltam melót, ahogy jelenleg is. A leghosszabb munkaviszonyom egy cégnél 3 év volt. Szerettem ott dolgozni, de sajnos lecserélődött a vezetőség és onnantól borzalmas lett. A mostani munkahelyemen 8 hónapja dolgozom, de már az első napokban sem tetszett, egy káosz az egész cég, azért maradtam, mert egy nagyon jó barátom ajánlott be és nem akartam, hogy ha a későbbiekben szeretne idehozni valakit, ne vegyék majd komolyan. Itt és más cégeknél, az ismerőseim között is tapasztalom, hogy a korombeliek viszonylag sokat "ugrálnak" a munkahelyek között. Magam is úgy gondolom, hogy mivel lakhelyemnek köszönhetően vagyok abban a helyzetben, hogy könnyen találjak mást, nem szeretek őrlődni olyan helyen, ahol hosszú távon rosszul érzem magam és nincs pozitív változás. Viszont sokaknak elég annyi, hogy máshol valamivel jobban keresnének. Nekem még azt mondták a szüleim, hogy ne váltogassak gyakran munkahelyet, mert a munkaadók nem nézik jó szemmel (azt gondolom, ez teljesen jogos), de ha a legtöbb fiatal mégis így tesz, előbb-utóbb ez nem lehet feltétel, mert akkor nem sok új munkaerőt fognak tudni toborozni.



jún. 14. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Iszonyat palimadár vagy.

Főnök lennék, neked adnám a legtöbb munkát legkevesebb fizuért.

Akkor válts, ha máshol többet fizetnek.

Lopni úgy is lehet, hogy 30 évig ugyanott dolgozol

jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
11:50-ös, mégis mi bajod van? Gondolom ha neked rossz, akkor legyen már rossz másnak is... Itt kell anonim levezetni a frusztrációt, amit élőben nem sikerül... :'D
jún. 14. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
10 éve vagyok ugyanazon a helyen. Egy időben pályáztam több pozícióba is, de nem alkalmaztak, gondolom volt tapasztaltabb nálam. Sajnos a mostani helyemen semmi fejlődési lehetőség nincs. Kényelmes munkahely, a főnökömmel is megvagyok, de kevés a fizu, éppen csak megélnék egyedül, ha albérletben kellene egyedül élnem, valamint kezd roppan unalmassá válni a munkám. Sajnos mindig volt valami, ami keresztbe kaszálta a váltást (kovid miatti bizonytalanság, gazdasági megtorpanás miatt kevés álláslehetőség, gyerek projekt /ez befuccsolt, már nem aktuális/, hitel), de ha nem jön akadályoztató tényező, akkor 1-2 éven bellül szeretnék tényleg váltani.
jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
1: Semmi nem indokolja ezt a bunkó kommentet!
jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Mi volt a bunkó?

Palimadár? kb 1millió ukrán jött ide dolgozni 3 hónapot, hogy utána továbbmehessen nyugatra. 0 pénzzel.

De te ezzel szembemész és azt mondod, majd azért emelik a fizut, mert te nem vagy olyan, mint az 1millió, ha beledöglesz is, nem váltasz munkahelyet.

jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kicsivel 30 fölött vagyok, de kb. 3 évente váltottam eddig munkát.


Nálam idősebbek és tapasztaltabbak azt mondják, nem szabad túl sokáig egy helyen maradni, mert egyrészt kihasználnak (nem emelik hozzá a béredet az újonnan érkezőkéhez), másrészt nem fejlődsz. Mondjuk egy pakolgatós robotmunkánál az utóbbi nem biztos, hogy releváns, de ha szakmai munkát végzel, akkor már igen.

jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, én nem a fentiek miatt váltottam, hanem mert meguntam az adott helyet/munkát, vagy elegem lett a hülyeségekből.
jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!