Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 2 év lyuk az önéletrajzban...

2 év lyuk az önéletrajzban mekkora red flag?

Figyelt kérdés

jún. 22. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem feltétlenül, ha röviden beleírod, illetve az interjún bővebben kifejted, ennek menthető okát.


Másrészt meg attól is függ, mennyire vagy értékes mint munkaerő. Ha nagyon, akkor nem ezen fogsz bukni. Különben meg nem sok közük van hozzá, ha jobban belegondolunk.

jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem azért volt lyuk, mert a rövid ideig tartó munkáimat nem írtam bele, 3-2-5-6 hónap. Így jöttek sorba a melók, mire ideértem a jelenlegi helyemre.


Annyit csináltam, hogy elmondtam, illetve leírtam, nem számszerűsítve, hogy egyéb területeken való taszpasztalat, pl.: irodaházak takarítása, gyermekfelügyelet stb. Esetleg a rózsaszín kiskönyv miatt mondhatod azt is, hogy kinn voltál egy rokonodnál külföldön, utazgattál, vagy otthon ültél, nyelvsuliba jártál. Vagy bedobhatod a beteg rokont ápoltam ütőkártyát is.


Végső, de nem utolsósoron, elmondhatod az igazat. De ne úgy, hogy depressziós voltál és levoltál kötözve az elmegyógyban, vagy épp börtönben ültél lopásért. Az ilyeneket azért jobb nem firtatni.

jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

"Másrészt meg attól is függ, mennyire vagy értékes mint munkaerő."


Jó, de ezt hogy mutassa meg valaki egy állásinterjú alatt?

jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell leírni, ki kell valamivel tölteni az önéletrajzban. Én ha valahol pl. 2020 decemberétől 2021 februárjáig dolgoztam is simán beleírom hogy 2020-2021 XY hely

2023 - YZ hely.

Soha senki nem járt utána, hogy mit hazudtam interjún és mi volt a valóság. Nem is érdekel senkit.

jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

""Másrészt meg attól is függ, mennyire vagy értékes mint munkaerő."


Jó, de ezt hogy mutassa meg valaki egy állásinterjú alatt?"


Arra céloztam, hogy ha pl. egy senior szoftverfejlesztő pozícióra jelentkezik, akkor kb. madarat lehet fogatni a céggel, hogy betévedt hozzájuk a jelölt. Egy takarítói munkánál ellenben, ahol egy helyre százan jelentkeznek, nyilván más a helyzet.

Tehát úgy értettem, hogy a munkaerőpiaci értéke mennyi, de elismerem, nem fogalmaztam egyértelműen.

Viszont az is igaz, hogy ez ettől függetlenül is csak egy kis tényező, ha egyébként jó kiállású és hozzáértő a jelölt, akkor nem olyan fontos az a hézag.

jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
4: Ez nem lesz igaz mindenhová! Nálam olyan volt, hogy szakmát eltitkoltam árufeltöltésért és valahonnan utánajárt az üzlet. Nem is létezett még Facebook amúgy. Vette a fáradtságot az ember arra, hogy telefonban lehordjon. Ráadásul egy eltörölt részszakma volt, azért kerestem más munkát is. De elég volt ahhoz, hogy szakmával okos vagyok és még számító is. Hosszú évekre meg voltam fúrva emiatt.
jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Senkit nem érdekel. Ma már nem elvárás az hogy lyukak nélkül egybefüggően dolgozd le az életed..
jún. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
6: Biztos van ilyen is, de nem nagy a kockázata. Az állásinterjún az a lényeg, hogy meggyőző legyél és el tudd adni magad. Ez azzal nem fog menni, hogy egyenesen közlöd, hogy otthon ültél, utazgattál vagy beteg rokont ápoltál. Nem fognak megsajnálni.
jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!