Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme van meghirdetni...

Mi értelme van meghirdetni egy állást, 3-4 körön keresztül tologatni a jelölteket, majd elutasítani őket, mert egy belsős kolléga töltötte be?

Figyelt kérdés
Őszintén kérdezem, hogy ez a HR részéről produktív napi tevékenységnek számít, hogy hitegetik a jelölteket, eljátsszák a színdarabot, hogy akár te is potenciális jelölt lehetsz, majd derült égből villámcsapás elutasítanak és még meg is indokolják, hogy egy belsős kolléga tölti be az állást?

jún. 5. 15:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
Hát igen, mindjárt gondoltam.. Az adataid aranyat érnek nekik. Minél több időt töltöttél interjúadással, annál többet nyertek belőled. Már csak az értékes információ, hogy a konkurens cégek mennyit adnak, a konkruenciánál dolgozókat mennyire lehet kizsigerelni, mennyire lehet veletek rosszul bánni, stb.
jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, nulla karrierrel éhenhalni se lesz jobb. Tudom, hogy kezdővel bármit meg lehet csinálni, de hogy ilyen szinten nem lehet boldogulni és még hülyének is néznek.
jún. 5. 16:19
 13/17 Katona Dius ***** válasza:
100%
Sok olyan hely van, ahol kötelező kiírni a megüresedett állást, akkor is, ha már tudják, egy belsősnek adják. Ilyen volt nekem pl egyik munkahelyem, aminek volt egy fentartója (Egri Főegyházmegye) és őkköteleztek minket az állás meghirdetésére.
jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hallottam róla, hogy kötelező meghirdetni, csak annyiból kellemetlen, hogy valahonnan semmi visszajelzést nem kapok, ahol meg behívnak több körre is, ott meg elutasítanak, annak ellenére, hogy mindenben megfelelek (ez a HR-es száját hagyta el, nem magamat méltatom).
jún. 5. 16:41
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Cégen belül biztos valakinek b@szta a csőrét, hogy meghirdették a pozit. Megkapta az állást, hogy betömjék a pofáját és nehogy felmondjon.
jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
21%
Kell a kötelező körök futtatása.
jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Miért?
jún. 5. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!