Miért nincsenek a munkavállalónak a próbaidő alatt szinte semmi jogai?
Az el lehet menni ha nem tetsziken kívül.
Mivel indok nélkül elküldhető, ezért kb. semmi joga nincs, semmi nem védi.
#8
Most attól, hogy leminuszozod és ignorálod a #6-os válaszomat, attól még nem változik az a helyzet, hogy a munkavállaló jobban ki van szolgáltatva a munkáltatónak, mint fordítva.
Elég durva, ha magyarázni kell hogy miért. Amire általában természetesen híradókból idézett reakciók szoktak jönni. Ne külföldi munka vagy ezeréves tapasztalatokkal gyere, vagy ne munkáltatói szemszögből gyere (mert az hiteltelen) és akkor érted.
#10
Nem arra válaszoltál amit kérdeztem. Vagy ha arra válaszoltál, nem volt releváns. Ráadásul hülyeségeket is beszélsz, mert 1. nem a próbaidő utánról írtam. 2. Arról beszéltem hogy miért nincsenek jogai, nem arról, hogy ki hogy végzi a munkáját. 3. A próbaidő után nem dobhatnak ki azonnal, hanem felmondási idő, és indok kell. Értelmezd a kérdést!
"Most attól, hogy leminuszozod és ignorálod a #6-os válaszomat, attól még nem változik az a helyzet, hogy a munkavállaló jobban ki van szolgáltatva a munkáltatónak, mint fordítva."
Csak ez meg nem releváns, ha a próbaidőről szól a kérdés. Hisz ami a próbaidőt illeti, mindkét félnek pontosan ugyanannyi joga van.
#10
Most vagy ne legyél nagyképű és lekezelő, vagy adj értelmes válaszokat! A kettő együtt nagyon gáz. #cringe
#14
A munkavállaló jobban ki van szolgáltatva a munkáltatónak, hisz a munkáltató talál 5 másikat az indok nélkül elzavart munkavállaló helyére. A munkavállaló meg nehezen talál munkát, mert mindenütt kilóméteres sorok állnak, és versenyhelyzet van. Jöhet a híradóból idézett válasz, hogy ez fordítva van, és a kamu dumák hogy "nálunk munkaerőhiány van és nem találunk embert".
Szerintem ne menj szavazni, mert csak kárt csinálsz.
Azért, mert bàr a munkajog a munkavàllaló védelmére alakult ki, azért a polgàrjogi alapelvek mint a szerződéses szabadsàg és az implicit elv hogy egy megàllapodàs soràn mindkét fél elégedett legyen àtjàrja a munkajogot is.
A munkàltató erőfölényét kivànja ellensúlyozni a munkajog, egy fair teret alakítani a két fél között. Nem az a célja hogy egy munkàltatóra ràkötelezze az adott munkàltató foglalkoztatàsàt. A póbaidő mindkét félnek szól. Arra van hogy mindkét fél felmérje boldogok lesznek-e egymàssal hosszú tàvon.
Ha probléma felvetésekor annyit kapsz, hogy "el lehet menni" akkor úgy érzem ez a kérdés meg is van vàlaszolva.
Tudom hogy vannak élethelyzetek ahol sajnos türni kell. De ha valahol próbaidő alatt kutyàba se vesznek, akkor az csak rosszabb lesz.
#16
Csak ez meg nem releváns, ha a próbaidőről (!!!) szól a kérdés. Hisz ami a próbaidőt illeti, mindkét félnek pontosan ugyanannyi joga van.
A kérdező a próbaidő alatti jogokról (!!!) kérdezett, nem arról hogy mennyire könnyű munkát találni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!