Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Manapság érdemesebb inkább...

Manapság érdemesebb inkább egyedüllétre rendezkedni be?

Figyelt kérdés
Megváltoztak az emberi értékek és az egymáshoz való hozzáállás. A legtöbb ember mostanra önzővé és megbízhatatlanná vált. Érdemes lenne ebből kiindulva inkább elengedni az egész ismerkedés, szocializálódás vonalat, és helyette az egyedüllétre rendezkedni be? Gondolok itt arra a sok feleslegesen emberekbe vitt energiára ami végül sosem térült meg, szóval hogy ezt inkább az önálló élet komfortosabbá tételébe fektetni be? Ki az aki manapság hasonlót él, és milyen lépéseket tett hogy emberek nélkül is minél jobban, teljesebben tudjon élni?

jún. 30. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Vettem egy kanca ponit es ki koltoztem a matraba!
jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kissé nehéz manapság olyan valakit találni, akiben működik még némi kötelességtudat.

Legalábbis én ezt látom, hogy sokan csak elvárnak valamit, de hogy adjanak is....azt már nem. Vagy az "adás" kimerül egy orális szivattyúban, aztán le van tudva a hónap....

jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. En mentálisan tönkrementem bele már magamban beszéltem
jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem kell tönkre menni bele, szerezhetsz állatot és beszélhetsz neki is. Vagy ott a chat és fórumok. Manapság elég sok minden megoldható ebben a formában is.
jún. 30. 10:41
 5/19 A kérdező kommentje:
Mellesleg én ha ezt az irányt folytatnám, akkor úgy érzem a sok kamusba, kihasználós érdekemberbe, és megbízhatatlan idő és energiatolvajba mennék tönkre mentálisan. Ahogy az emberek manapság egymással bánni tudnak, az ha épp kicsit is instabilabb állapotban van az ember, teljesen alááshatja az önbecsülését.
jún. 30. 10:43
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Én 6 éve nem járok társaságba és nem is ismerkedem. Alapvetően is introvertált típus vagyok, tizenévesként is sokat számítógépeztem, olvastam, tanultam, keveset jártam társaságba. Aztán egyetemen kolis lettem, kialakult egy haveri társaságom, sokat lógtunk együtt, leszoktam a számítógépes játékokról is, elkezdtem konditerembe járni stb. Viszont már akkor óriási hátrány volt ismerkedés során, hogy csóró voltam, nem tudtam márkás ruhákat venni, nem engedhettem meg hogy hetente barberhez járjak hajat vágatni, nem szórtam el hetente tízezreket bulizásra, nem volt saját autóm stb. Egyetem után meg szétszóródott a haveri társaság, eleinte találkoztunk évi pár alkalommal, aztán az is elmaradt. Most már hogy van keresetem jobb színvonalon élek mint a kolis éveim alatt, viszont a korom miatt nagyobbak is lettek az igények a nők részéről, saját lakást, jó autót, minimum 600 ezres fizetést, évente külföldi nyaralást várnak el...biztos van olyan aki nem, de én ilyenekbe futottam bele. Nem is vagyok egy férfias jelenség, nem érdekelnek a hagyományosan férfiasnak tartott tevékenységek, emiatt is kinéznek sokan. Én viszont sosem akartam amiatt megváltozni, hogy érdekből ismerkedjenek, barátkozzanak velem. Ha valakinek így "gáz" vagyok, akkor nincs vele dolgom. 30F
jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
6 éve halt meg a férjem, nem áll szándékomban senkivel együtt élni. Nem vagyok társfüggő, jól elvagyok magamban. Jött ugyan valaki az életembe, de nem adom fel a függetlenségemet.
jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak keresni kell és nem feladni a 3. után, illetve meg kell tanulni elvárások (minimális elvárásokkal) nélkül ismerkedni.
jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én értem ezt a fogyasztói társadalom iránti undort, de nem tudsz átállni egyik napról a másikra. Azt gondolom, hogy már nincs más hátra mint előre, csak differenciált gondolkodással. Például aki megteheti és akarja, hogy "sötétzöld" napelem legyen a háztetőn az lépje meg.
jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
8-as, sajnos ez nem 3 alkalom volt hanem egy következetes mintázat az elmúlt kb 1-2 évből. Legyen szó bármilyen fajta ismerkedésről, a vége mindig ugyanaz. Viszont érdekes dolgot említesz, szóval tényleg nem kötekedésből de szeretném most megkérdezni: mit értesz minimális elvárásoknak? Mert én magam is sokat gondolkodtam ezen, de már nem igazán tudom hova tenni a jelenkorban.
jún. 30. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!