Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Manapság érdemesebb inkább...

Manapság érdemesebb inkább egyedüllétre rendezkedni be?

Figyelt kérdés
Megváltoztak az emberi értékek és az egymáshoz való hozzáállás. A legtöbb ember mostanra önzővé és megbízhatatlanná vált. Érdemes lenne ebből kiindulva inkább elengedni az egész ismerkedés, szocializálódás vonalat, és helyette az egyedüllétre rendezkedni be? Gondolok itt arra a sok feleslegesen emberekbe vitt energiára ami végül sosem térült meg, szóval hogy ezt inkább az önálló élet komfortosabbá tételébe fektetni be? Ki az aki manapság hasonlót él, és milyen lépéseket tett hogy emberek nélkül is minél jobban, teljesebben tudjon élni?

jún. 30. 10:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország élen jár a helyi közösségek kiséreltében, akik próbálnak kivonulni ebből az elmagányosodó, tulfogyasztói foshalmazból. Az egyéni utat nem javaslom, ahhoz legalább az 1960-as években kellett volna születned.
jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp. Nagymamáimnak 1000 ismerőse és több tucat barátja volt/fő, aztán most 80+osan ott vannak egyedül, papák meghaltak. Kihaltak vagy megöregedtek és nem megy hozzajuk senki.

Apám 60, de az összes régi barátja már most halott. Anyámnak sincs egy barátnője, max ismerősök, kollégák, stb.

Nőknek főleg érdemes hozzászokni a gondolathoz, hogy egyedül maradnak, mert a nők tovább élnek.

jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Még valami. Ami családon belüli bántalmazást jelent, azt a modernizáció okozta.


Egy rádiós műsorvezető arról áradozott, hogy milyen jó a kapcsolata a kanadai családjával. Ezek csak a modern világban megfizethető baromságok.


Körülbelül a közvetlen szomszédodra számíthatsz, ha beüt a túlfogyasztói gebasz.

jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én így könyvelem el az életem és rendezkedek be. Aztán ha csoda történik nem zárkózom el előle...de erre kicsi az esély.
jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Van esetleg ennek az életstílusnak valami pontos neve is? Esetleg oldalak, fórumok? Inspirációk, tippek, vagy sima megerősítő olvasmányok, minden ilyesmit szívesen fogadok.
jún. 30. 14:18
 16/19 anonim ***** válasza:

15#

Sajnos nincs azonalli alternatíva, de belefogni egy élőlényközelibb életmódba érdemes. Aki egy belvárosi panelban lakik, az is tud valamennyit könnyíteni. A probléma az, hogy nem tudsz elvágólag kivonulni. Muszáj van igénybe venned modern eszközöket a kezdéshez. Egy fúrt kút mindenképpen kelleni fog.

jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ötvenes férfi vagyok és szomorúan "jelenthetem ",hogy jó pár barátom már halott,osztálytársak közül nagyon sok a halott. Családom nincs, munkahelyen képtelenség barátkozni, mindenki rohan és mindenki bele van zárkózva a saját világába.Utoljára tavaly januárban találkoztam egy haverral,két órát beszélgettünk. Azóta semmi és senki nem volt ilyen téren.

Netes fórumokon pedig majdnem mindenhol szexre,vagy lehúzásokra mennek az emberek.

Ez már nem lesz jobb sajnos :/

jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyedülállósági párti vagyok. Ma már rengeteg a használt ember, akik többnyire mentális problémával küzdenek, nem kezeltetik magukat, tehát inkább az egyedüllét a menő.
jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintez az sosem hülye döntés, ha valaki úgy rendezi el az életét, hogy egyedül IS jól érezze magát, és a saját kezébe veszi a sorsának az alakítását, nem pedig rábízza 100%-ban egy másik emberre. Ehhez egy jó párkapcsolat, amit nem könnyű találni, de nem is lehetetlen (hacsak nem genetikailag ritka ocsmány valaki), rengeteg pluszt tud adni... persze érdemes megtanulni jól választani is. De most mondok egy példát, jelenleg saját lakásban lakom, összejöttem a jelenlegi párommal kb. fél évvel ezelőtt - nem fogom "miatta" eladni a lakásomat és a közösbe forgatni, mert potencialitásként kezelem azt, hogy LEHET, hogy x idő múlva mégsem lesz már olyan jó a kapcsolat. Meg vannak olyan dolgok az életemben, amiről nem fogok az ilyen nagyon csöpögős szerelemképzet érdekében lemondani, ha nekem boldogságot okoz, és ha a másik rá akarna venni, hogy hosszú távon "mert csak", miatta mondjak le róla, akkor szakítanék (érdekesebb öltözködés, heti egy színház / mozi / koncert minimum, Budapesten élés pl.).
júl. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!