Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt más is aki egész...

Van itt más is aki egész életében magányos volt?

Figyelt kérdés

Amióta csak az eszemet tudom mindig magányos voltam. Mar gyerekként az óvodában is állítólag egész nap csak feküdtem és néztem magam elé.

A szüleim mindig dolgoztak,testvérem nincs, barátaim sem voltak így az egész gyerek koromat olvasással töltöttem. Sok hobbit ki próbáltam ahol emberek kozt lehetek,de mindenhol én voltam a csendes gyerek akivel általában nem beszelt senki. Voltak "barataim" egy kevés ideig,de ezek a barátságok mindig csak annyiból áltak hogyha nemtudtak kivel lenni én addig jó voltam nekik es mindig magukrol beszeltek en pedig hallgattam. Gimnáziumban ki maradtam a bulikbol, szerelmes sem voltam sosem, én sem érdekeltem senkit.

Most így 21 évesen ha visszagondolok az elmúlt évekre néha az jut eszembe hogy olyan keveset szolaltam meg, csoda hogy nem felejtettem el beszélni.

És ennyi idősen sem jobb a helyzet. Elképzelhetetlennek tartom hogy valakivel egy normális párbeszédet fenntartsak 5 percnél tovább.


Érdekelne a hozzam hasonló helyzetben lévő emberek története, nektek hogyan és miért alakult így az életetek?



máj. 24. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Egy rövid időszakot leszámítva én is. Amikor középiskolás voltam, még nem zavart, jól elvoltam a saját világomban. Nem is törekedtem rá, hogy változtassak. Aztán a változás valahogy mégis eljött és elérkeztem életem csúcsára. Ahonnan viszont a zuhanás fájdalmas volt és azóta sem térek magamhoz. Az a rövid boldog időszak már olyan, mintha csak álmodtam volna.
máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Én ugyanez vagyok, kérdező. 27/F Én is ilyen csendes, intro személy voltam, én se nagyon barátkoztam sosem, egyedül üldögéltem mindig. Bánom, hogy nem barátkoztam gimiben. Egy csomó programból, élményből maradtam ki. Egy szociális analfabéta vagyok.
máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Néha úgy érzem mintha ez el lenne rendelve. Akárhova probalok beilleszkedni max társadalmi szinten megy csak, barátok kötődések nem lesznek belőle soha. Ha lesznek is valakik az átfajul abba hogy egy idő mulva kiközösítenek.

És nekem is egész kicsi kortol van bölcsi ovitol. Egyedüp játszva bölcsiben is oviban is. Suliban 1 2 barát akik aztán eltűnnek suli végével. Stb.


Mintha ilyen "elszigeteltnek" születni kéne, es ha belegebedsz se lesz más az elélet.

máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szintén 21 éves vagyok ugyanebben a cipőben, annyi különbséggel hogy kiskamaszként össze tudtam barátkozni valakivel, igaz hogy egy jó másfél évig ha tartott a dolog. Ezen kívül nem voltak barátaim, egyedül voltam gyerekkortól kezdve fiatal felnőtt korig. Részben a személyiségem a felelős érte, elég magamnak való és visszahúzódó voltam gyerekként is, hozzád hasonlóan szintén olvasással töltöttem a szabadidőmet. Emiatt bántottak is az iskolában annó, eléggé kiközösítve voltam. Nem vagyok emiatt dühös rájuk egyébként, hiszen gyerekek voltunk és a nagy részét amúgy is elfelejtettem, viszont azt eléggé érzem hogy pszichológiai értelemben nagyon mély, traumatikus nyomot hagyott bennem, ami manapság is meglátszik. Szóval nem is nagyon kerestem mások társaságát egy idő után, de nem is nagyon tudtam volna - Egész gyerekkoromban költöztünk ide-oda, időm se lett volna barátkozni. Vagy jó 5-6 alkalommal költöztünk, szóval már általánosban letettem arról hogy barátokat szerezzek, vagy egyáltalán megjegyezzem az osztálytársak vagy a tanárok nevét. Lehet tudat alatt is, de nem gondoltam lényegesnek, mindig bennem volt hogy úgy is kevés ideig leszek X osztállyal, felesleges haverkodnom vagy megjegyeznem a neveket. Ezt a "jó" szokásomat sokáig őriztem, a sors úgy adta hogy a középsuli utolsó pár évét egy osztállyal töltöttem, még egy év után is képtelen voltam megjegyezni a többiek nevét, ezt a részét eléggé szégyelltem mondjuk 🙃 Mára már lekopogom hogy valamennyire jobban megy ez, de nagyon sok erőfeszítésbe telik hogy rendesen megjegyezzem az arcokat meg neveket, meg hogy ki kicsoda, legyek épp bárhol is.

Hozzád hasonlóan én is elég sok dologból kimaradtam, ami elég sokáig, és talán még most is fájó pont. Sosem vágytam sokra, csak normális akartam lenni. Szerettem volna barátokat akikre tudok számítani és beszélgetni velük, közös programokat szervezni és mondjuk beülni valahova egy kávéra. Esetleg egymásnál aludni és közösen nézni valami filmet, játszani, pletyózni, ilyesmik. Azzal az egy barátommal aki volt csináltunk ilyet, esküszöm életem legjobb időszaka volt, és akkor tényleg úgy éreztem hogy legalább egy kis időre de én is normális és átlagos lehettem. Ez a része mái napig nagyon hiányzik. De elég sok dolog van amit így se éltem meg, vagy próbáltam ki. Bulik, bandázások, ballagás, szallagavató meg egyebek mind kimaradtak nálam. Ugyanígy, szerelmes sem voltam még, bár ezt a részét kevésbé bánom.

máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez van de en mar 40 multam
máj. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Allandoan azzal baszogsttak a kocsog tanarok hogy miert nem beszelgetek

Rohadtul idegesito volt

Miert akkora baj ha valaki nem beszelget??

Bezzeg a pofazogep gyerekre nem szolrak ra hogy zavarja az orat

máj. 25. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2-esnek írom vigasztalásul,hogy a gimis barátságok nem valami időtállók. Két gimis srác barátom is volt,már mindegyik múlt idő.És nem én koccoltam le, hanem ők.

Talán nekünk, nyugisabb,csendesebb embereknek ezért is nehezebb az életünk...

máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egész életemben magányos voltam valahogy nem tudtam sehova beilleszkedni 33F
máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kedves kérdező, én 24/F vagyok szlovákiában élek, gyerek koromban nem érdekelt engem a szerelem és a barátság dolog mert voltak unoka testvéreim és úgy gondoltam akkoriban hogy elég nekem velek a kapcsolatom , de ahogy teltek az évek unoka testvéreimnek az egésznek megváltozott az élete mindenhogy én meg gyakorlatilag egyedül maradtam, 16 évesen érdekelt engem milyen a barátság de soha nem találtam barátokat csak hébe hóba voltak társaságaim egy rövid ideig de nem volt velek közös témám mert felszínesek voltak, én meg teljesen normális mondjuk csendes visszahúzódó típus voltam egész életemben. Utána 19 évesen érdekelt igazán engem a szerelem dolog is próbáltam keresni de nem találtam meg soha az igazit mert túl igényesek nagy az elvárásaik a külső dolog az első legalábbis én ezt tapasztaltam , alapvetően pedig nem vagyok ronda külsőleg. Soha nem jött össze barátnő dolog úgy hogy fel adtam nem mondom 100% ban de inkább mondjuk így most szünetet tartok hosszabb időre. Igy hát a szűk családtagjaim kívül nincs jó barát vagy barátnő a környezetemben, van családom de azért mégis magányos vagyok úgy érzem és nekem is mai világban nagyon nehéz fiatalnak lenni úgy érzem és úgy látom. Szóval kérdező én egyet értek veled teljesen.
jún. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Mi lesz veled majd 40 meg 60 evesen ha mar most szarul vagy?!
jún. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!