Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem engedem be a szomszédot...

Ha nem engedem be a szomszédot, feljelenthetnek, amiért nem engedem be őket?

Figyelt kérdés
A szomszédom hetente, kéthetente átjár "füvet szedni a tyúkjainak, azon a 10 centiméteren, ami még hozzájuk tartozik, de azért hozzá kell tennem, hogy senki nem csinál ilyeneket a szomszédaim közül... Ha nem engedem be őket, nem hagynak békén, csengetnek, ha kikapcsolom a csengőt, a nevemet kiabálják, nem fejezik be, ma is ez történt, ráadásul egyetlen szabadnapom van most ez a vasárnap és épp fürödtem, kimentem, mondtam egy szál törölközőben, hogy nem érek rá, mert annyira kiabáltak, hogy nem tudtam elképzelni, hogy mi történik. Mondtam nekik, most nem érek rá. És megkérdezte, és mégis mikor fogok ráérni? Most is kiabálják a nevemet(mert be akarnak jönni). Egy öreg néni és 50 éves lánya. Mi történik, ha nem engedem be őket, feljelenthetnek?

aug. 4. 11:08
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat, tippeket. Elmentem kirándulni, de ahogy visszaértem, beléptem a kapun, rá egy két percre újra jöttek a házam elé és kiabálták a nevemet, pluszt szerintem el is átkoztak xD
aug. 4. 15:46
 22/31 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerűen nem engeded be őket. Tuti unatkoznak és kíváncsiskodnak. Ha sok a fű, miért épp az a 10 cm sáv kell nekik... Vagy mond meg nekik, hogy majd te leszeded és bedobod a kerítésen nekik.


Amúgy ja, kapáld fel, gyomírtózd le és szórj rá mulcsot, kavicsot...

aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Update: azóta az egyik rokonuk azt mondta, be fog menni a tanácshoz, plusz fel fognak jelenteni.
aug. 4. 19:46
 24/31 anonim ***** válasza:
90%
sok sikert a nyanyáknak :D
aug. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Joguk van azt a részt kapbantartani,de ahhoz nincs,hogy ezt a te magántulajdonodon való átjárkással tegyék meg. Oldják meg,hogy a saját telkükről hozzáférhessenek.

Mehetnek akár a sóhivatalba is,ilyenekért csak körberöhögik őket.

aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Nagy lett a felháborodás ebből, a rokon már a barátnőmet hívta fel telefonon, mert engem nem értek el, neki mondták, erre én becsöngettem hozzájuk, közöltem, hogy vasárnap van, nem vagyok köteles átengedni őket, illetve, szívesen legyomírtózom, ha az a feltétele, hogy békén hagyjanak, miért pont innen kell a fű, mert az enyém zöldebb? :D Meg sem mukkant. Mondtam nekik, beszéltem ügyvéddel, és kiröhögött az ügyvéd is. Na ott már teljes csend lett. Remélem nem fognak sokat háborgatni ez miatt, de a mama egyik lánya sem normális sajnos, és kicsit bennem van a para, hogy esetleg elkattan náluk valami és bánthatják a két kutyusom.
aug. 4. 20:36
 27/31 anonim ***** válasza:
92%
A kutyáknak tanítsd meg, hogy ne fogadjanak el idegentől kaját. Interneten találsz tippeket. Ha a kamera bármi ilyesmit rögzít, hogy bedobálnak, jelentsd fel őket. Nincs joguk semmit be dobálni, akkor sem ha nem mérgezett. A füvet meg gyomirtózd le. Esetleg keríts el egy részt a kertből a kutyáknak, távolabb tőlük.
aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
72%

Most jó idő van, vegyél vízipuskát, és sozozd meg őket vízzel, majd minden magyarázat nélkül menj vissza a házadba. Ha újra kiabálnak, töltsd fel vízzel, mehet a következő menet. Az állatoknál működik.

Viccen kívül, nem kitérő válaszokat kell adni, hogy nem tudod, mikor leszel itthon, meg bújkálni, meg most nem ráérni, hanem megmondani nekik, hogy téged hagyjanak békén, takarodjanak haza azt' foglalkozzanak magukkal, te ezentúl nem engeded be őket a portádra, akkor se, ha fejen pörögnek a házad előtt - és aztán így is tenni. Üvöltözik a nevedet egy órán át, miközben mondjuk a kertedben, vagy a teraszodon olvasol? Oké, legyen. Semmi válasz, füled botját se mozdítsd, előbb utóbb majd berekednek. Kérdezd meg apukád, ő hogy csinálta.

aug. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: Már közöltem velük, hogy nem fogom beengedni, és mivel azóta meggyanúsítottak azzal, hogy a lánya autójának a kerekét kiszúrtam az éjszaka, ezek után már csak azért se. A biztonsági kamerámra már előfizettem, ha esetleg látna, hallana valamit, vagy továbbra is zaklatnának...Apukám is elhunyt nem rég, egyedül élek, barátnőm szerint pont ezért háborgatnak, de van, amikor csak a vasárnapom szabad, és akkor vagyok itthon, de konkrétan figyeltek, hogy itthon vagyok-e, akármikor kimentem az udvarra egyből jött néni lánya, én pedig mindig bementem, aztán gondolom, mostanában elégelték meg, hogy nem szólok semmit, hanem rögtön bejövök, ezért úgy gondolták, hogy fél óránként ketten is egymást váltva kiabálnak a házam előtt...Természetesen kimentem, mert nem tudtam elképzelni, mi történhetett, azt hittem, valami baj van. Köszönöm a hozzászólásokat egyébként! :)
aug. 6. 19:34
 30/31 anonim ***** válasza:

Tegyél a fűre valami mérgezőt.

Nekem a tyúkokat átengedték ugyanilyen indokkal. Szórtam ki darabos patkánymérget, mondtam is nekik hogy két pofára falják az "új tápot" a tyúkjaik. Teljesen ledöbbentek, még most is emlékszek milyen fejet vágtak be. Na azóta lekoptak a tyúkokkal együtt.

aug. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!