Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem engedem be a szomszédot...

Ha nem engedem be a szomszédot, feljelenthetnek, amiért nem engedem be őket?

Figyelt kérdés
A szomszédom hetente, kéthetente átjár "füvet szedni a tyúkjainak, azon a 10 centiméteren, ami még hozzájuk tartozik, de azért hozzá kell tennem, hogy senki nem csinál ilyeneket a szomszédaim közül... Ha nem engedem be őket, nem hagynak békén, csengetnek, ha kikapcsolom a csengőt, a nevemet kiabálják, nem fejezik be, ma is ez történt, ráadásul egyetlen szabadnapom van most ez a vasárnap és épp fürödtem, kimentem, mondtam egy szál törölközőben, hogy nem érek rá, mert annyira kiabáltak, hogy nem tudtam elképzelni, hogy mi történik. Mondtam nekik, most nem érek rá. És megkérdezte, és mégis mikor fogok ráérni? Most is kiabálják a nevemet(mert be akarnak jönni). Egy öreg néni és 50 éves lánya. Mi történik, ha nem engedem be őket, feljelenthetnek?

aug. 4. 11:08
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Igyekszem ezt tenni, csak az a baj, akármikor kimegyek egy percre is, vagy kinn vagyok az udvaron, betámadnak és nem hátrálnak. Attól is félek emiatt bármi miatt feljelenthetnek, pl. "kutyaugatás" vagy azt már mondták, ha a kutya ráássa a földet a házuk oldalára és takarítsam el, meg hogy ott ne ássanak, mert az a 10 cm az övék. Azt már megcsináltam, lesöpörtem...Ilyesmi, bár a kutyák éjszaka a házban alszanak, egyszer említették, hogy feljelentettek a faág miatt, mert beárnyékolja a konyhájuk ablakát (végül nem jelentettek fel, hanem apa azt levágta). Hát nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás...
aug. 4. 11:31
 12/31 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom nyugdíjasok.
aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
5-ös úgy, hogy valszeg a házuk fala a telekhatár, sok faluban építkeztek így. Nem kell szabad bejárás a szomszédnak, de ha festenie kell a falat, és szól, kötelező beengedni a munkásokat a munkavégzés idejére. És ennyi, nem több.
aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
66%
13# Nem vagyok járatos a kertes házakban, de így már értem, hogyan néz ki a dolog, van olyan szabály, hogy a fal melletti 10 centi is a házhoz tartozik?
aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem a szomszédhoz tartozik, ha hozzá tartozna, akkor 10 centivel odébb lenne a kerítés. Az a szomszéd portája, neki csak annyi a joga, hogy átmehessen karbantartani.
aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Másfél méter kerítés van a kiskertükhöz, az el van kerítve az a kilógó rész a kiskertükből, onnantól pedig csak a ház fala van és egy betonszegély alul, végig. A miénk is ilyen a másik szomszédnál, illetve a következő háznál, senki nem csinál ebből problémát csak ők. A fű le van vágva, csak azt a darabot akarják mindig kiszedni, ami a szegélytől az a kis rés. Tehát akkor jogom van átengedni, hogy "karbantarthassák"?
aug. 4. 11:44
 17/31 A kérdező kommentje:
Tehát konkrétan a szegélytől 10 cm az övék, és azt akarják mindig kigyomlálni, és azzal érvelnek, hogy az az ő területük. Mivel két hete másfél órán keresztül sem tudták kiszedni végig az egészet át akarnak jönni megint gyomlálni.^^
aug. 4. 11:50
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, neked jogod van NEM beengedni hetente gyomlálni. Mondd meg nekik, hogy azt intézed te. Ők majd akkor szóljanak, ha lepergett a vakolat.
aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
79%
Húzz fel téglafalat.
aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%
Valaki már írta hogy gyomirtózd le. Szerintem is ez a megoldás. Ha nincs fű, nem jönnek hozzád leszedni. Amúgy meg nem engedném be.
aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!