Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vettem egy házat. Mit tehetek ?

Vettem egy házat. Mit tehetek ?

Figyelt kérdés

Volt tulajt nem tudom kirakni sehogy.

Nem áll szándékában kiköltözni.

Peren és 2 ajtós szekrényeken kívűl valami ötlet esetleg?



2022. márc. 28. 16:00
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a birtokbaadás elmarad, akkor a vevő pert indíthat az eladóval szemben. A vevő kérheti a bíróságtól, hogy kötelezze az eladót a birtokbaadására, továbbá használati díj fizetésére, arra az időszakra vonatkozóan, amikor az ingatlant jogszerűtlenül használta."


[link]

2022. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 Shaddark ***** válasza:
93%

Persze lehet peres úton is.

Pár hónap / év, kis felújítási költség mert lelakja, nem fizet és bosszúból lehet rombolni is fog. Amiért megint pár hónapot / évet pereskedhetsz...

Én borsodban nőttem fel, ha ilyen volt mentünk öten-tízen és örült hogy kimehetett. És egy !!! óra alatt meg volt oldva.

Nagyon mulyák manapság az emberek, nem is értem... :)

2022. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 Shaddark ***** válasza:
84%

Persze előtte ahogyan írták itt nagyon okosan - kijelenteni, bejelentkezni.

Ha rendőrt hív kiröhögik.

2022. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%
A Kérdező viszont hívhatja a rendőrt, a szerződést lobogtatva, hogy ez történt...
2022. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
70%

#13

A kérdező a #7 válaszában leírta, hogy nem lehet kijelenteni az illetőt!

Mindenképpen ügyvédhez kell fordulni aki képben van jogilag. Az már más kérdés, hogy gyorsabb verzió a "két ajtós szekrények" igénybevétele. :)

2022. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szekrenyeket berlejl fel es szemeteszsakokkal menjenek. Kozteruletre donjatok ki a cuccait.

Zarakkal keszulj meg szwrszamkeszlettel. Csereld le azonnal a zarat.

Lakcimkartyajat vegyetek el. Kenyszerkijelentessel jdlentstsd ki : tulajdoni lappal,mint tulajdonos kijelentheted. 2 tanu legyen a papiron!!


Magyarorszagon mas nincs,csak a szekrenyek kiberlese.

2022. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ugyved neve? Ki irt ilyen sz.r szerzodest? Nem tajekoztatott a jogsudrol?? Es mit milyen sorrendbe csinalj??


A birtokbaadas azt jelenti,h kiuritve uresen atadja az ingatlant az elado!!! Ezt nem magyarazta el az ugyved?? Mienk is hasonloan gyoker. Arra megy,h hosszasan pereskedjenek az emberek.

2022. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 Humor Herold ***** válasza:
100%

Kérd a különféle szolgáltatóktól a szolgáltatások szüneteltetését.Víz,villany,gáz,internet,tv.Bár utóbbi kettő áram nélkül sem lesz.

A te tulajdonod 100%-ig, akkor te rendelkezel a szolgáltatásokról, úgy ahogy neked kell majd a számlákat is fizetni.

Majd jelentsd fel őket a rendőrségen, hogy illetéktelen személyek tartózkodnak a lakhelyeden. Hivatalosan az már a te tulajdonod,nekik már semmi közük hozzá, illegálisan tartózkodnak ott.

2022. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Nem volt birtokba átadás. Nem vagyok birtokban.

Viszont bejelentkeztem már

2022. márc. 28. 19:08
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Volt ügyvéded?


Többen is felvetettük de kérdező gondosan nem válaszol rá.

2022. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!