Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Lejárt terméket vettem ilyenko...

Lejárt terméket vettem ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
12. én vettem egy akciós tejet a boltban de már otthon vettem észre hogy a szavatossága 11. én járt le. Nem volt rossz megittam viszont ilyen esetben lehet szólni a fogyasztóvédelemnek és tesznek valamit? Esetleg megbüntetik a bolt tulajdonosát? Blokk és a tejesdoboz megvan. A dobozon rajta a cimke az akciós árral vagyis beazonositható hogy az az a tej ami a blokkon szerepel.

2021. aug. 13. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Éppen lejárt vagy lejárathoz közeli termékeket mindig akciózzák, a legtöbb dolog a lejárat után is fogyasztható egy ideig. Ez elég régóta így megy nagy üzletláncokban is, ha probléma lenne vele akkor már biztos tettek volna valamit ezügyben. Máskor figyelj a lejárati dátumra jobban és ha nem akarsz ilyen termékeket venni akkor könnyen el tudod kerülni.
2021. aug. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Lehet jelenteni, de nyilván nem bizonyítható már utólag. Ott kell hagyni a boltban, és az ellenőrnek kell jegyzőkönyvet felvenni a helyszínre kiszállva. Erre közel zéró esély van. Mindazonáltal ettől eléggé félnek a boltok, és igyekeznek eltávolítani a lejárt termékeket, de ez nem mindig sikerül. Szóval ja... elővigyázatosnak kell lenni.


Pl a csak simán pasztőrözött tejek a rossz tárolás miatt már lejárat előtt meg tudnak romlani a boltban. Tescoban sokszor látok ilyet. De egy ESL tej viszont egész jó túlélő, simán bírhatja lejáraton túl is. Bár a hűtési láncot ennél sem szabad megszakítani. UHT tej pedig az örökkévalóságig eláll kb 😃

2021. aug. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Èn azt tanácsolom ikább menj vissza, vidd a tejet, blokkot, kicserèlik. Átlagba reggel veszik be a lejártat, de ha nyitásig nem sikerül akkormegveheted. Illetve ha le vannak terhelve, vèletlen is kint maradhat. Ha ilyen törtènik akkor korrektek szoktak lenni.Ha nem akkor fogyasztó vèdelemhez fordulhatsz. De sztem ebbe az esetben az legyen az utolsó. Ha nem savanyú bajod nem lesz, az csak a gyártó álltali garanciát jelzi, hogy meddig garantálja hogy jó.
2021. aug. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem mimdegy, ha megittad?
2021. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
1, semmilyen bolt nem árusíthat lejárt terméket, akciósan sem.
2021. aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!