Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti lenézitek a szegényebbeket?

Ti lenézitek a szegényebbeket?

Figyelt kérdés

Bàr mindketten dolgozunk a párommal, nem vagyunk eleresztve anyagilag. Megvan mindenem, de nincsenek vilàgmárkás ruháim, még a kortársaim LV, MK, Chanel meg hasonló kategóriás holmikban jàrnak. Ápolt vagyok és sminkelek, de nem engedhetem meg magamnak, hogy Burberry-t vagy Guerlain-t vegyek, így maradnak az olcsóbb, de még jó minöségü (pl Maybelline) termékek.


Ti, akik jobban megengedhetitek, lenèzitek azt, aki nem?


Mentségemre szóljon, nagyon fiatal vagyok mèg, és van idöm, lehetösègem fejjebb lèpni


2015. okt. 15. 11:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem nèzem le!Mièrt is kène lenèzni bàrkit is?Attol mèg hogy valaki chanel meg f@om ruhàkba jàr attol mèg lehet egy utolso fèreg!Vagy aki pl:turibol öltözködik lehet egy kedves rendes ember!Van ilyen is olyan is, ismerösöm de egyik se lenèzö!A pènz nem minden!
2015. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
nem, megteszed a maximumot amit megengedhetsz majd lesz jobb is
2015. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

"A pènz nem minden!"

Ezt az ősrégi mondatot egy gazdag ember találta ki abban az időben is

2015. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom de nekem még a Maybelline is néha elég drága. Ez nem azt jelenti hogy nem sminkelek, stb., de csak különleges alkalmakkor. Ápolt vagyok én is, de nekem vannak sokkal fontosabb dolgok is, de kinek mi ugyebár.:)

Nem tudom, de én nem a sminktermékben mérném,azt hogy ki gazdag, ki szegény. Kortársaink(gyanítom egyidősek vagyunk, de ha nem, akkor sem lehet nagy különbség) sok esetben otthonról kapják a pénzt, elkényeztetett házikedvencek. Tehát 100%-ban csak arról lehet nyilatkozni , akinek önálló keresete van.

Én nem szoktam lenézni senkit, én magam szintén nem vagyok eleresztve, de van egy pofás kis albérletünk,kajából nem a legolcsóbbat vesszük, de nem is a drágát (mondjuk sokat főzök, több napra) van egy kutyám, (én fizetem neki a kaját, orvost mindent, mert én szerettem volna), futja még sportra is.

Én is fiatal vagyok, még nyomom az egyetemet levelezőn, szóval.


Mindenki azt a gesztenyét eheti meg, amit magának kikapart. Emiatt lenézni bárkit is, hülyeség, szerintem. Nem a pénze a fokmérője az embernek.

2015. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Hát tényleg nagyon fiatal lehetsz, ha abban méred a gazdagságot, hogy kin milyen márka van. A Berki Krisztián és hasonlók biztosan ilyen cuccokban járnak, az oké, de mondjuk velük nem szeretnék barátkozni. De pl. a férjem főnöke, akié a cég, olyan 50 körüli pasi, havi fizuja bőven 100 millió felett van, mégsem hord LV, MK, mittudoménmit. Ez egy bizonyos kor, vagy értelmi szint fölött abszolút nem fontos. A magam részéről volt olyan időszakom, amikor nagyon sok pénzem volt, mégsem vettem rúzst 20 ezerért, nem fogok egy márkanévért 19 ezret kifizetni, a rúzs értéke meg max. egy ezres, de ezzel nagy valószínűséggel túl is áraztam, párszáz ft lehet az értéke. Bármennyire is gazdag lennék, akkor sem vennék a Váci utcában 200 ezerért pólót, tökéletes nekem a Zara, HM is. Nem fogom mások zsebét tömni, csak amiatt mert kitaláltak egy márkát és addig reklámozták, ameddig a hülye gazdagok elkezdték venni.
2015. okt. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

" még a kortársaim LV, MK, Chanel meg hasonló kategóriás holmikban jàrnak."


Hol? Mert semelyik korosztályban sem ez az általános.

2015. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Max azt lehet lenézni aki az ilyen említett nagy márkákat veszi, mivel az tényleg csak a márka nevét és reklámjait fizeti, nem a termék minőséget. Ez sok észre nem vall.
2015. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én elég jól keresek szerintem, de nem szórom 2 kézzel a pénzt...minőségben fontos, hogy legyen egy jó színvonal...van, hogy drágább dolgot veszek a minősége miatt, de nem a drága márkára hajtok, hanem a jó minőségűre...


Engem a szegényebbekben az zavar amikor szóvá teszik, hogy "ne várjam el tőlük ugyanezt" amikor nem várom el...


Például mi elég nagy házban élünk, elég jó cuccaink vannak, volt osztálytársam ott volt nálunk és mondta, hogy egyszer én is menjen át hozzá, DE ők nem élnek ilyen jó körülmények között...mintha azt mondta volna, hogy ő kevesebb, vagy "nem ér annyit a családja mint az enyém"...

nekem rosszul esett, hogy ilyen szinten a pénzt nézte...elég jó kapcsolatunk volt, padtársak voltunk, tök jól elvoltunk semmi gond nem volt, nem gondoltam volna, hogy ilyet mond...nem értem miért kell kihangsúlyozni, hogy nekik nincs ennyi mindenük...mintha ez elvárás lenne, hogy "a te családodnak ugyanúgy legyen meg az a nagy ház meg cuccok mint az enyémnek"...

az embert nem a pénze hanem a mentalitása határozza meg, ha engedi akkor a pénz befolyással lehet rá, de nem kötelező a pénz rabjává válni!


22F

2015. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mentségemre szóljon, nagyon fiatal vagyok mèg, és van idöm, lehetösègem fejjebb lèpni"


Nem akarlak leszólni, de ebből úgy tűnik, te magad érzed lenézőnek ezt az életmódot, nem tudod elfogadni. Szólj, ha tévedek, és lécci mondd, hogy tévedek.

Békülj ki magaddal, párod is van, szeretnek, van támaszod...


És engem meg pont nem érdekel az olyan, aki lenézi szegényeket, magáról állít ki bizonyítványt.

2015. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

en konkretan azt sem tudom mirol beszelsz, eletemben nem hallottam meg ezeket a markakat, de szerintem a nejem sem.


Aztan lehet a havi fizetesem annyi, amennyit te egy ev alatt nem keresel meg....


En azokat nezem le akik ebben merik a vilagot hogy milyen marka meg smink. Eleve mi a tokomnek kell sminkelni? Aki szep az smink nelkul is szep, aki meg ronda annak tokmindegy.

2015. okt. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!