Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A könyvtárosok hogy viselkedne...

A könyvtárosok hogy viselkednek veletek, ha késve hozzátok vissza a könyveket?

Figyelt kérdés

Szoktak erre megjegyzést tenni vagy éreztetik veletek, hogy haragszanak vagy bármi negatívat tapasztaltok ilyenkor? Vagy inkább teljesen hidegen hagyja őket?

És hogy viselkednek úgy általában? Pl. beszédesek vagy csak ha ti magatok kezdeményezitek?


ma 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmondják szépen kedvesen, mennyit kell fizetnem késedelmi díj gyanánt. Ennyi.
ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia! Hát,itt nálunk a két könyvtáros hölgy nagyon kedves,és mikor elnézést kérek a kései visszavételért,azt mondják,hogy nem olyan nagy ez a késés. Tehát,nálunk kedvesek.

Járok egy másik könyvtárba is,igazából,ott egyszer előfordult,hogy egy nap késedelmi díjat kiszabtak,de ugy amúgy nem volt gond. Nekem problémamentesen lezajlott.

ma 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Könyvtárosként válaszolok:

Van egy türelmi idő, amikor semmi szankció nincs, ha késve hozzák vissza a könyveket az olvasók. A rendszer ezt jelzi. Ha már van késedelmi díj, akkor szoktam csak szólni és hozzáteszem, ha felhívna minket telefonon, vagy írna egy e-mailt, hogy hosszabbítsuk meg a könyveit, akkor elkerülhető lenne a késedelmi díj fizetése. (De ha te nem fizeted be időben a számláidat, akkor már komoly szankciók vannak, de ebbe a legtöbben bele se gondolnak, ezért van az, hogy sokan a könyvek lejárati határidejét semmibe veszik, mert nincs akkora szankció érte.)

Én azért is választottam ezt a szakmát, mert a könyvolvasás mellett szeretek az emberekkel beszélgetni, emberekkel foglalkozni. Én mosolygós, beszédes, segítőkész, kedves és figyelmes nő vagyok. Engem szeretnek az olvasók. :)

ma 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

3


Melyik városban vagy, ha szabad megkérdezni?

ma 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eléggé rugalmasak, nincs azonnal büntetés.

Mifelénk a könyvtárosok általában kedves, türelmes, középkorú, vagy idősebb nők szoktak lenni.

ma 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

#4

A kérdés szempontjából teljesen lényegtelen, hogy melyik városban, vagy településen dolgozom.

ma 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Könyvtárostól függ. Jó könyvtáros kedves és nem szemrehányó, mert tudja, hogy az életben nem látja viszont az olvasót, ha utálatos vele. Sokan nem a késedelmi díjtól félnek, hanem a szemrehányástól. Nálunk sikeresen leépítették a könyvtárosok a látogatószámot, de ők olyan könyvtárosok, akik semmihez se értenek, ezért lettek könyvtárosok. Utálják nem csak az embereket, hanem a könyveket is. Olvasni nem olvasnak, max.bulvárt.
ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Eddigi életem során én csak a városunk egyetemi könyvtárába utáltam járni még egyetemistaként. Ott voltak nem túl kedves dolgozók is, nemcsak könyvtárosok, hanem portás, biztonsági ember, mindenki.

A többi helyen nagyon kedvesek és segítőkészek.

ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valaki jár még könyvtárba? Imádok olvasni, de már 10 éve tabletten olvasok. Azt hittem már nemléteznek könyvtárak, ahogy net kávézók sem. Csak őszre 30 ebookom van az olvasási könyvtáramban. Akkor minek menjek nyomtatott könyvért?
ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9: Nekem egyetem miatt kellett. Nincsenek meg elektronikusan azok a könyvek mind, amik kellettek. És nagyon sok kutatást kellett végezni, amihez az anyagok csak helyben, a könyvtárban érhetők el, kölcsönözni sem lehetett.

Kikapcsolódásból én is csak e-book-on olvasok már. Nem is nagyon férne több könyv el a lakásban :D

ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!