Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet ennyire ellenséges...

Hogy lehet ennyire ellenséges egy eladó?!

Figyelt kérdés
Normálisan viszonyultam hozzá eddig (tulajdonképpen egy büfés, akinél lehet normális, főtt kaját venni az egyetemen), egyszer(!) elfelejtettem köszönni, és erre elkezd flegmázni nekem, hogy ő meg szeretne egy köszönést, mert mondtam szeretnék venni xy-t. Nem is az zavar hogy ezt sérelmezte, hanem bezzeg csak nekem mer visszapofázni, főleg hogy egyébként normálisan viszonyultam hozzá. Sajnos csak nála lehet normális főtt kaját venni, de ezentúl márcsak azért se fogok köszönni egy ekkora parasztnak. Nem is értem, ilyenek miért léteznek…

ma 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy a legtöbb ember elfelejti, hogy az eladók is ugyanolyan emberek, mint a többiek. Nekik is lehetnek rossz napjaik. Te is csak azt veszed észre, hogy egyszer nem úgy szólt vissza hozzád, ahogy szeretted volna. Egyébként pedig köszönés alap dolog, egyszer sem kéne elfelejteni. A probléma itt kezdődik. Honnan tudod, hogy nem-e éppen azon a reggelen éppen egy rossz hírt kapott, ami teljesen megbélyegzi az egész napját?


Sőt, rengeteg bunkó paraszt vásárló van, akik tényleg nem köszönnek és lehet, hogy pont nálad szakadt el a cérnája.


Halvány fogalmad sincs, hogy mi lapul a háttérben.

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te is legyél vele bunkó, köszönj neki de jó flegmán, amit meg akarsz azt kérd rendesen. Szerintem venni fogja a lapot, ha meg vissza mer szólni nyugodtan szólj neki vissza, vegye észre magát.
ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont a fordítottját érzékelem, minden üzletbe úgy megyek be, illetve a pultból úgy kérek bármit, hogy köszönök (anyukám így tanított gyerekkoromban), 10/8 esetben nem köszönnek vissza... akkor ki a paraszt?
ma 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Az 1-es hasonló válaszolók lehet azok, akik megköszönik, hogy a tanárai anno felpofozták.

Az eladó tipikus frusztrált magyar proli. Rengeteg ilyen bohóc van ebben az országban, aki azt hiszi, nekem bármi közöm van ahhoz, hogy ő xar munkát végez/dagadt/nem tudja kielégíteni a férje.

Ha képtelen magában tartani a frusztrációját, el kéne mennie olyan helyen dolgozni, ahol nincsenek emberek.


Egyébként fősulin nálunk volt ügyfélszolgálaton egy 65 körüli bunkó néni, akinek láthatóan semmi türelme nem volt semmihez, és még nyomtatni sem tudott.

(Gondolom, a sok panasz miatt) átrakták egy fenti irodába, ahol jóval kevesebb emberrel kellett beszélnie, de volt, h a folyosón várakozva hallottam, h gúnyolódik egy telefonon érdeklődőn. Majdnem be is mentem hozzá, annyira felidegesített.

Fel nem tudom fogni, mit keresett egy tanulatlan, antiszociális vénasszony egy főiskolán, gondolom, vkinek a rokona lehetett, mert teljesen alkalmatlan volt a feladatára.

ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Az 1-es hasonló válaszolók lehet azok, akik megköszönik, hogy a tanárai anno felpofozták."

Engem egy tanár se pofozott fel, és ez a kijelentésed igencsak aluliskolázott emberre vall.


Engem úgy tanítottak a szüleim, hogy ha valahova bemegyek, vagy kérek segítséget, akkor első, hogy köszönök. Vagy te belehalsz ebbe? Gondolom igen és szüleid is, hisz nem tanították ezt meg neked.


"Az eladó tipikus frusztrált magyar proli."

A frusztrált és proli te magad vagy, hisz magadból indultál ki.


"Ha képtelen magában tartani a frusztrációját, el kéne mennie olyan helyen dolgozni, ahol nincsenek emberek."

Ó.. te Isten, akkor gondolom rajtad soha nem látszik az, hogy éppen szomorú és feszült vagy.. áá.. de álszent vagy. :D

ma 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Engem egy tanár se pofozott fel, és ez a kijelentésed igencsak aluliskolázott emberre vall."


Kiváló megállapítás, diplomám van, nyelveket beszélek. Nem mintha a megállításodnak bármi értelme is lett volna :)



"Engem úgy tanítottak a szüleim, hogy ha valahova bemegyek, vagy kérek segítséget, akkor első, hogy köszönök. Vagy te belehalsz ebbe? Gondolom igen és szüleid is, hisz nem tanították ezt meg neked."


Tudsz olvasni? A kérdező ELFELEJTETT köszönni, ebből következik, h MÁSKOR vélhetően köszön. Ahogy én is köszönök, ha belépek vhova.


Mellesleg a logikával is vannak ám gondjaid. Az eladóval legyen megértő a kérdező, mert brüühüh, biztos gondjai vannak, viszont az rendben van, ha az eladó úgy viselkedik, mint egy óvodás és másokon vezeti le gondjait.



"A frusztrált és proli te magad vagy, hisz magadból indultál ki."


Ennek a mondatnak semmi értelme.



"Ó.. te Isten, akkor gondolom rajtad soha nem látszik az, hogy éppen szomorú és feszült vagy.. áá.. de álszent vagy. :D"


Az álszent szó nem ezt jelenti.


Látom, megint nem megy a szövegértés, vagy szándékosan terelsz. Olvasd már el normálisan a kifejtést: Az eladón NEMCSAK hogy látszott, hogy rosszkedve van, hanem a kérdezőn vezetett le. Ez szerinted ugyanaz? Nem.


Azért mennyire ironikus, hogy engem nevezel aluliskolázottnak, közben meg se szöveget értelmezni nem tudsz, se megfelelően használni bizonyos szavakat, hiszen nem tud a jelentésüket. Remélem, kávét főzni azért tudsz a főnöködnek, vagy emailt írni.

ma 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rám kerül a sor, mondja a húsz éves eladó, hogy -szia, még valamit?-kávét kérek, kezét csókolom..

megkapom, fizetek, mögöttem két szolgálatban lévő rendőr következik...-jónapot kívánok...mondja nekik...-kávét kérünk...és nem köszöntek..


namost én 76 éves vagyok, a rendőrök alig harminc...


érdekes...

ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

#6

Egyszer sem felejtünk el köszönni, mivel a köszönés alapdolog, minden kulturált intelligens embernek. És teljesen jogos volt, hogy az eladó ezt szóvá tette.


Attól, hogy van diplomád és két nyelven beszélsz, még az érzelmi intelligenciád lehet a béka segge alatt és, ahogy megnyilvánulsz és tévesen feltételezel dolgokat, hát, nem vall nagy értelmi intelligenciára sem.


Ezt írtad, idézem: "Az eladó tipikus frusztrált magyar proli."

Milyen jogon általánosítasz? Csak azért, mert volt 1-2 rossz tapasztalatod? Attól, hogy diplomás vagy, nem vagy egy nagy észlény, azt biztos. És ezért is írtam, hogy te vagy a frusztrált proli, nemcsak ezért a mondatért, hanem az egész szövegedért, mert süt belőle a frusztráció.


Álszent, meg azért vagy, mert tuti, hogy rajtad is meglátszik, ha nem olyan a hangulatod és tuti, hogy volt már olyan, hogy te is rosszul szóltál, úgyhogy rád is ugyanúgy érvényes a saját mondatod, idézem: "Ha képtelen magában tartani a frusztrációját, el kéne mennie olyan helyen dolgozni, ahol nincsenek emberek."

ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jav.. bocsi, a két helyett többet szerettem volna írni, tehát több nyelven...
ma 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze ezt a szemébe nem mered mondani, de a neten melldöntögetve parasztozod a háta mögött, ugye. 😏
ma 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!