Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha az apuka státuszt...

Az baj, ha az apuka státuszt szeretném, de a gyereknevelésbe olyan sok energiát nem tennék bele?

Figyelt kérdés

Én azt látom azért a munkahelyen meg a társadalomban pozitívabban ítélik meg azokat, akiknek van családjuk, komolyabb, érettebb, megbízhatóbb embernek tartják. Viszont sokan tényleg csak névben azok, de otthon nem törik össze magukat, hogy segítsenek gyereknevelésben. Van egy barátom, akinek most született gyereke és nagyon vagány életet él mellette, jár sportolni, néha iszogatni is kijön, munkában is bátran mer váltani több fizetésért, a gyerekgondozás nagyrészét a felesége meg az anyósa elintézik, ő csak mikor kedve van.

Így én is szeretnék, hogy azért lehessen mást is csinálni, ő mindig azt mondja "van élet a gyerek mellett", de van más barátom is, aki sehova sem jár, azt nem tekintem követendő példának. Amúgy anyummal és húgommal is beszéltem erről és szerintük is az éjszakai keléseket az anyukák kell intézzék, mert ők kompetensek benne és az apa másnap dolgozni megy, hétvégén persze lehet segíteni. Igazából apám sem törte össze magát és a volt barátnőm eleinte mindig azzal jött, hogy ő másképp szeretne élni, de elismerte, hogy náluk is klasszikus felállás volt. Az egyensúlyt valahogy csak meg kell találni és igazából nagymamát bevonni vagy bébiszittert fogadni sem szégyen, ha úgy érzik a szülők, hogy segít nekik.



ma 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

"Igazából apám sem törte össze magát".."Viszont sokan tényleg csak névben azok, de otthon nem törik össze magukat, hogy segítsenek gyereknevelésben."


Na, ezért is van sok annyi degeneratív, életképtelen, figyelemzavaros, neveletlen..stb. gyerek, mert egyszerűen nem neveli mind a két fél a gyereket. Kérdező, nemcsak megcsinálni kell a gyereket, hanem felnevelni is. Nem leszel attól érettebb, hogy gyereked van, de semmit se foglalkozol vele. Aztán meg csodálkozol majd, hogy a gyereked nagyívben szarni fog a fejedre, ha probléma van, első anya és nem te..mert ha nem foglalkozol vele, nem alakítod ki vele a bizalmat, akkor elintézted magad egy életre a gyerek előtt.


Neked inkább ne is legyen gyereked, jobban jársz te is, és a meg nem született gyerek is!

ma 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

"van élet a gyerek mellett"

A kollégának. A feleségének valószínű semmi. Ha nem lenne nagymama, nagyon szar helyzetben lenne egy ilyen semmirekellő férjjel és apával.

A gyerek nem plüssmaci, az ágy sarkán üldögél és ha hazaérek, megölelem és megyek a dolgomra. Egy ember. Ezt tudtad?

Egyensúlyt. Neked az az egyensúly, hogy legyen valaki a neveden, de neked dolgod ne legyen vele és ne kelljen semmit változtatni az életeden.

Inkább ne csinálj gyereket, kérlek!!

ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ne legyen gyereked.


A te meg a kollégad félék miatt van annyi apakomplexusos lány és apaminta nélküli srác,akiknek fogalmuk sincs mit is kéne jelenteni a férfi létnek,mert sose volt rá példa előttük


Fantasztikus hogy neked pusztán egofényezésre,meg ranglétrán lépkedésnek kell egy gyerek... inkább vegyél egy jó autót ha ennyire a státuszra nyáladzol


Óvodás ez a mentalitás. Egy kutyát nem biznek rád

ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem úgy van, hogy te szórakozol, anyuka meg rohadjon meg otthon a xaros pelus mellett... Persze, van élet a gyerek után meg mellett is, de elosztva. Neked is be kell szállnod, hogy anya is lazíthasson. A kollégád meg szépen előadja a fancy-t, de közben kitudja mi van otthon. Lehet asszony hajszálnyira van attól, hogy felrobbanjon.


Te meg inkább ne vállalj gyereket.

ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Hálistennek messze vagy te még ettől, nem véletlen, hogy barátnőd sincs.

Nagyon torz a személyiséged.

ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Nagymamának ne vállalj gyereket, ő már megtette a dolgát azzal, hogy felnevelte a sajátjait.

Persze, szép, hogy segít, de ha közben még aktív korú, dolgozik, mellette vezeti a háztartást, nem lehet a nyakába varrni mindent.

(Volt olyan ismerősöm, akik úgy vállalták be a másodikat, hogy a nagyszülőket választás elé állították, hogy vagy segítenek, vagy nem tartják meg).

Csapatmunka ideális esetben a gyereknevelés.

Oké, persze, legyen élet, szabadidő, de anyukának is jár!

ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk iccsanyádat is puszilom. Mi az, hogy a nők kompetensek az éjszakai kelésben? Tápszeres a gyerekem, a feleségemmel felesben kelünk, én is etetek hajnalban nagyjából minden nap, pedig felsővezető vagyok és elég gyakran vannak olyan tárgyalásaim, ahol százmilliós szerződésekről van szó.


Ettől még persze lehet életed, de ez egy kölcsönös dolog. Egyik este én babázom, hogy a feleségem koncertre tudjon menni, másik este ő, hogy be tudjak ülni pár sörre a haverokkal. Azért ez nem akkora dolog, ha meg az életed végét látod a gyerekvállalásban (tök oké, én is sokáig így voltam vele), akkor ne vállalj és kész.

ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek ilyet.

Egy helyre járunk edzeni.

A férje teljesen 100%-ban eltartja, a nőnek 3 dolga van: 1. jól nézzen ki, 2. otthon főzzön kaját, és ha jönnek a vendégek, virítson a férje mellett, 3. "intézze" a gyerekeket. (ez a fontossági sorrend is)

Van bejárónő, aki takarít, és ha kell, gyerekeket hozza-viszi, vagy figyel rájuk otthon.

Szóval, ha van sok pénzed, és találsz egy ilyen mentalitású lányt, akkor technikailag meg lehet oldani.

Hogy a gyerekeknek ez mennyire jó, az más kérdés.

Szerintem semennyire. Szerintem akkor vállalj gyereket, ha nem a "státuszra" vágysz, hanem valóban a gyerekre: szeretni őt, foglalkozni vele, időt tölteni vele, áldozatokat is hozva érte.

ma 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Magyarán egy spermadonor akarsz lenni:)


Ha csak nem politikus akarsz lenni, senkit nem érdekel a munkahelyen van e családod, sőt inkább előny, mert azt gondolják hogy terhelhető vagy.


Tipikus ilyen fideszes kirakat életet szeretnél élni, felvenni a támogatásokat, aztán verni a melledet, hogy neked családod van, aztán lényegében csak egy atm vagy a családod számára.


Milyen élet ez?


Szerintem az emberek azt fogadják el jobban, azt kedvelik, aki önazonos.

Tehát úgy él, ahogy neki jó.

Ha családos, akkor azért, mert szereti a gyerekeket, ha meg szingli vagy nem komoly kapcsolatban, akkor úgy.


A megjátszott, kirakat emberekről idővel lehullik a lepel.

ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy a túlnyomó többségben olyan válaszok lesznek, hogy "ne vállalj gyereket", mert milyen csúnya gonosz ember vagyok, de ha őszinték vagyunk a férfiak jelentős része így áll a dologhoz, csak nem veri nagydobra.

Viccet félretéve nem kell szélsőségekben gondolkodni, végülis azt, amit irtok, hogy az anyukának is jár egy-két szabad este és akkor lehet az apával a gyerek szerintem teljesen fair dolog, vagy az is, hogy hétvégén többet csinál ő. Igazából a férjnek is az a célja, hogy a felesége ne szakadjon meg, a közhely is úgy tartja, "happy wife, happy life". Viszont itt meg tényleg lehet néha segítséget is kérni, nem baj az. Azt meg kifejezetten támogatom, hogy az apa sportoljon, az ciki szerintem, ha valaki csak otthon ül és elhízik. Vagyis nekem ez fontos, hogy mozogjak, reggel felkelek korán, hogy tudjak menni úszni vagy este futni.

ma 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!