Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha az apuka státuszt...

Az baj, ha az apuka státuszt szeretném, de a gyereknevelésbe olyan sok energiát nem tennék bele?

Figyelt kérdés

Én azt látom azért a munkahelyen meg a társadalomban pozitívabban ítélik meg azokat, akiknek van családjuk, komolyabb, érettebb, megbízhatóbb embernek tartják. Viszont sokan tényleg csak névben azok, de otthon nem törik össze magukat, hogy segítsenek gyereknevelésben. Van egy barátom, akinek most született gyereke és nagyon vagány életet él mellette, jár sportolni, néha iszogatni is kijön, munkában is bátran mer váltani több fizetésért, a gyerekgondozás nagyrészét a felesége meg az anyósa elintézik, ő csak mikor kedve van.

Így én is szeretnék, hogy azért lehessen mást is csinálni, ő mindig azt mondja "van élet a gyerek mellett", de van más barátom is, aki sehova sem jár, azt nem tekintem követendő példának. Amúgy anyummal és húgommal is beszéltem erről és szerintük is az éjszakai keléseket az anyukák kell intézzék, mert ők kompetensek benne és az apa másnap dolgozni megy, hétvégén persze lehet segíteni. Igazából apám sem törte össze magát és a volt barátnőm eleinte mindig azzal jött, hogy ő másképp szeretne élni, de elismerte, hogy náluk is klasszikus felállás volt. Az egyensúlyt valahogy csak meg kell találni és igazából nagymamát bevonni vagy bébiszittert fogadni sem szégyen, ha úgy érzik a szülők, hogy segít nekik.



ma 10:51
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Na, ezt pl tudom támogatni:) Mármint a pszichológust. Mármint nem rosszból, az tényleg tök fsza ha valaki felismeri a szükségét és képes is tenni érte.


Gondolj arra, hogy ha csak az elismerés miatt akarsz gyereket és nem akarod a vele járó terheket is cipelni, akkor nem leszel ott a gyermeked számára akkor, amikor neki szüksége lenne rá. És ezzel éppúgy terhelt életet adsz neki, mint amilyen neked is volt az apáddal, aki "nem törte magát". (nyilván nem tudom pontosan milyen gyerekkorod volt, stb, de ha az embernek nincs normális apja, akkor az mindenképpen nehezebb, mintha lenne)

És azért saját szorongás miatt másokkal, ráadásul kiszolgáltatott emberekkel, kicseszni nem túl korrekt dolog.


A pszichológusnál meg lehet meg tudod lépni amit meg kell és a te életed is jobbá válik meg másokét is jobbá tudod tenni. Mert nyilván amúgy ne legyenek illúzióid, ha meg is kapod az annyira vágyott elismerést az apaságért, vszeg 2 napig ha élvezed, aztán úgyis kevés lesz, aztán marad a teher meg hogy kibsztál másokkal.

ma 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Mindenki arra próbálta felhívni a figyelmedet kérdező, hogy ez rossz ötlet, és ahogy gondolkodsz azzal baj van. Te viszont tovább erősködsz. A tetteidnek következményei vannak, itt az lenne, hogy 2 ember életét tennéd tönkre. Mindegy hogy most tervezed vagy később ezt megtenni, de ez nem normális, és erre a rossz gyerekkor sem lehet kifogás. A te szüleid is feladták akkor a kényelmet mikor megszülettél hiszen egy kisbaba nem hagyja aludni a szülőket, jé rád is szánták az időt, hogy megtanítottak, járni, beszélni, gondolkodni. A te neveléseddel is foglalkoztak. Ha alapból nem akarsz nagyon résztvenni ebbe az egészbe csak azért hogy elmondhatsd neked is van, mi értelme? Mire lennél büszke? A gyerek is megutálna, nemhogy a nő.

Lehet megsértődni. És még te akarod beadni hogy a kérdés félrement mert nem mered vállani még egy anonym oldalon sem a felelősséget. Gerinctelen...

ma 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

#32

Azért ment félre, mert olyan szavak, kifejezések kerültek leírásra, amiket nem akartam, lehet kicsit provokatívan fogalmaztam meg dolgokat.

Mindenesetre az tény, hogy az ember elsősorban saját magával kell szembenézzen és lássa a kontextusát is. Nekem elég nagy rokonságom van és sokszor volt összejövetel, a nemi szerepek eléggé leosztódtak, a nők beszéltek mindig a gyerekekről, családról, háztartási dolgokról, a férfiak meg politikáról, sportról, autókról. Lehet innen is maradt meg az a kép, hogy az a "férfias", aki ilyen gyerekneveléssel kapcsolatos dolgokkal minimálisan foglalkozik, inkább "komolyabb" témákról beszél. De már mindegy, ez nem mentség.

ma 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!