Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha az apuka státuszt...

Az baj, ha az apuka státuszt szeretném, de a gyereknevelésbe olyan sok energiát nem tennék bele?

Figyelt kérdés

Én azt látom azért a munkahelyen meg a társadalomban pozitívabban ítélik meg azokat, akiknek van családjuk, komolyabb, érettebb, megbízhatóbb embernek tartják. Viszont sokan tényleg csak névben azok, de otthon nem törik össze magukat, hogy segítsenek gyereknevelésben. Van egy barátom, akinek most született gyereke és nagyon vagány életet él mellette, jár sportolni, néha iszogatni is kijön, munkában is bátran mer váltani több fizetésért, a gyerekgondozás nagyrészét a felesége meg az anyósa elintézik, ő csak mikor kedve van.

Így én is szeretnék, hogy azért lehessen mást is csinálni, ő mindig azt mondja "van élet a gyerek mellett", de van más barátom is, aki sehova sem jár, azt nem tekintem követendő példának. Amúgy anyummal és húgommal is beszéltem erről és szerintük is az éjszakai keléseket az anyukák kell intézzék, mert ők kompetensek benne és az apa másnap dolgozni megy, hétvégén persze lehet segíteni. Igazából apám sem törte össze magát és a volt barátnőm eleinte mindig azzal jött, hogy ő másképp szeretne élni, de elismerte, hogy náluk is klasszikus felállás volt. Az egyensúlyt valahogy csak meg kell találni és igazából nagymamát bevonni vagy bébiszittert fogadni sem szégyen, ha úgy érzik a szülők, hogy segít nekik.



ma 10:51
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#18

De azért menő lenne, hogy elmondhassam magamról, hogy családapa vagyok és továbbviszik a nevem, az idősebb rokonok is hátba veregetnének, hogy ügyes fiú vagyok, mert gyarapítottam a nemzetet. Meg igazából anyagilag beleférne, mert van saját lakásom és jobb fizetésem. És ha már nagyobb a gyerek, akkor szívesen foglalkoznék vele többet, vinném túrázni, ilyen aktív programokban jobb lennék. A pelenkázós, éjszaka felkelős részét skip-pelném csak.

ma 14:34
 22/32 anonim ***** válasza:

Ügyes fiú vagy, mert egyszer bele tudtál élvezni valakibe?

Tényleg jár érte rokoni körben a hátbaveregetés.

ma 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Kérdező ez minden kommenteddel egyre rosszabb lesz. Nem kell neked az a gyerek.
ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

#21


Igazán menő akkor lennél, ha tetteid után vállalnád a felelősséget, nemcsak az egód irányítaná az életedet.


Már most megmondjuk neked, hogy igazán szar apa lennél, akit majd csak szégyellni fog a gyereke.

ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy vállalj gyereket, hogy benne van a pakliban, hogy egy váratlan helyzet miatt (betegség, baleset, bármi más) egyedül maradhatsz vele, akkor 100%-ban a te felelősséged, napi 24 órában, és ugrik minden kényelmed.

Nincs rá garancia, hogy találsz gyerekkel másik partnert, vagy ha találsz is, kijönnek egymással, rengeteg a buktató.

Ha a válasz, az egyedül nem tudnám/akarnám csinálni, akkor inkább hagyd a témát. A gyereket nem lehet csak úgy beadni a zaciba, hogy majd ha nagyobb lesz, jövök érte...

Vagy ha már lesz időm magamon kívül vele is törődni, és már nem zavarja a kényelmemet...

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Szerintem mostantól se ne válaszoljon ennek a trollnak.
ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Misery ***** válasza:
100%
Ez csak kamu lehet, ekkora féreg a világon nincsen...
ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez ritka kínos..


Egyrészt... mi akadályoz meg a gyerek mellett, hogy elmenj napi 1 órát sportolni? Főleg ha korán kelsz.


Értsd: fél éves a gyerekem, tudom miről beszélek. Kiveszem a részem a gyerek dolgából. Persze a pelenkázást nem szeretem... de... ki szereti? senki. GOndolom a fürdőszobát sem te takarítod, merthát milyen dolog a WC-hez hozzányúlni, azt csak repedtre fosni ér, igaz?:D


Altatni egyébként jó móka. És az elmúlt fél évben láthatóan nőtt a bicepszem is miatta:D

haverokkal is elmehetsz nyugodtan. Meg kéne érteni, hogy eg yhét 7 napból áll, te meg 1-2-3 órás programokon rugózol, mintha azok nem férnének bele.


AMi visoznt szánalmas, hogy lényegében azt propagálod, hogy a felszín meg a nemlétező társadalmi elismertségért szeretnél gyereket. Az már nem érdekel, hogy annak a gyerkenek lesz-e apja vagy sem.

És az, hogy majd ha nagyobb lesz elviszed túrázni nem így működik. A gyerek az első fél-egy évben határozza meg kik is a szülei. Ha akkor nem vagy ott, kva nehéz lesz később csatlakoznod.


Ugyanazt tudom mondani, mint Elon Musk kapcsán: az, hogy utódot nemzettél, még nem tesz téged apává.


Egyébként meg nem vagy kicsit felszínes meg lájkvadász? Mindeg ymilyen áron csak elismerést akarsz bezsebelni másoktól.... Neked pszichológus kéne, nem család.

ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Aki neked szül az meg is érdemli
ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

#28

"Egyébként meg nem vagy kicsit felszínes meg lájkvadász? Mindeg ymilyen áron csak elismerést akarsz bezsebelni másoktól.... Neked pszichológus kéne, nem család."


De, valószínűleg igen és nem ártana pszichológus, sosem szántam rá magam. Elég traumatikus gyerekkorom volt, nem részletezem, itt most már úgyis eléggé félre ment a kérdés, lehet majd máskor kiírok egy újat és ott tiszta lappal indulok. Ez úgyis csak hipotetikus felvetés volt, mert egyelőre nem állok közel a dologhoz.

ma 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!