Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kellemetlenül érzem magam, ha...

Kellemetlenül érzem magam, ha meg kell ölelnem bárkit a családomban. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Meg úgy egyáltalán, ha már "hozzájuk kell érnem", vagy kicsit közelebb állnak hozzám. Idegenekkel sem ennyire kellemetlen, mint velük (pl. szülők nagyszülők, keresztszülőkkel) - ugyanakkor, a feleségemmel kifejezetten igénylem is a testi kontaktust, minél többször (értsd jól, kérlek).


Nem volt hányattatott gyermekkorom, szeretethiányosnak sem éreztem magam soha, kifejezetten jók voltak hozzám pl. a nagyszüleim - jóllehet, a szüleim elváltak, de ezt elég kulturáltan tették. Nem vertek, semmi efféle. A pubertás korom eleje, közepe óta érzem így.


Nálatok van esetleg hasonló jelenség? Mit tudnék ezzel kezdeni?



ma 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy autista? Mert egy autista ismerősöm ilyen.
ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valami biztos nem stimmel az emeleten, de mondom, idegenekkel nincs, vagy legalábbis sokkal kevésbé van ilyen jellegű problémám. Ez kizárólag a családtagjaimra vonatkozik főleg.
ma 12:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy higiéniai gondjaik vannak? Úgy értem, nem bírod a szagukat, rossz fogak, mosdatlanság, stb., szóval nem lehet ez az oka?
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Van párkapcsolatod?
ma 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
77%
Lehet, a pubertáskori cikis érzet megmaradt benned. Akkor volt az például bennem, hogy cikibb ölelgetni a rokonokat, bárkit. De ezt kinőttem. Benned lehet, valamiért még megmaradt ez az érzés.
ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 Nem, nem igazán. Jó illatú és ápolt mindenki, de nem rossz gondolat. Anyukám illatát például kifejezetten szeretem.


#4 Feleségem van, ezt kifejtettem a leírásban.


#5 Én is erre gondoltam először, de publikus, és nem publikus helyen egyaránt fennáll.

ma 13:04
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Ugyanez van. Lelkileg terrorizaltak bantottak rendszeresen megalaztak a csaladtagjaim,undorodok az erintesuktol. A ferjem olelesere vagyom kizarolag. A jelenleteben sokat olelgetem.
ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Emiatt ne érezd rosszul magadat. Nem kell egymáshoz érni, ha nem esik jól neked. Ne erőltesd. Mi sose voltunk mintacsalád. Egy asztalhoz nem ülök szívesen enni velük, nem hogy ölelés meg puszi. Nővérem egy időben ezen megsértődött, de nem érdekelt. Kisfiamat folyamatosan ölelgetem, puszilgatom, a páromat is, ha vele vagyok. Ez ilyen. Teljesen normális.

Idegenektől egyébként én is jobban viselem az érintést, de a hideg attól még tőlük is kiráz.

ma 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
Gyerekkorodban nem ringattak, nem ölelgettek, nem puszilgattak, nem nagyon volt testi kontaktus a szüleiddel? - ez simán lehet egy ok.
ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!