Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy tudtodon...

Volt már olyan, hogy tudtodon kívül megsértettél valakit az alábbiakhoz hasonló módon? Ha igen, nagyon kellemetlen volt a helyzet?

Figyelt kérdés

Ezek csak példák lesznek. Egy kedves ismerősöd kérdezi tőled, hogy "hogy tetszik ez az esküvői dekoráció", mire te azt feleled, hogy "őszintén megmondom, nekem nem annyira tetszik", erre ő:"Csak azért kérdeztem, mert a lányomék készítették"

Vagy valaki kérdezi tőled "na mit szólsz a zenekarhoz, milyen jól énekeltek", mire te mondod, hogy szerinted nem volt annyira jó. Erre az illető: "Az énekes a fiam"

Szóval amikor nem tudod, de a közeli rokont minősíted, volt-e ilyen miatt sértődés.


aug. 1. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Voltam már ilyen szituban, én akkor sem szoktam változtatni a véleményemen, ha tudom, hogy az illető közeli rokon, akár a párom stb. Őszinte ember vagyok és megmondom, ha valami nem tetszik. Ez nem azt jelenti, hogy bunkó vagyok, ha tudom építőjellegű kritikaként fogalmazom meg, ami hasznos. Persze nyilván kisgyerekek esetében más a szituáció, náluk még a pozitív megerősítés többet használ :)
aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ezt nem illik, az udvariasság miatt. Nem illik megsérteni másokat. De ha előre nem tudtad, és már benne vagy a szituban, akkor nem tudsz mit tenni.


Ilyenkor én elnézést szoktam kérni, és mondok mellé valami pozitívat is, hogy dicsérjem.

Pl ma nem volt valami jó a zenekar, de máskor biztosan jobbak szoktak lenni, hiszen a számaik nagyon menők, vagy jó volt a hangosítás.

Ki tudod javítani, csak akarni kell.

aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Katona Dius ***** válasza:
100%

Én nem másítanám meg a véleményem, maximum tompítanék rajta.

Az első példánál, pl azzal, hogy nekem egy másik színnel jobban tetszene, de így sem rossz.

A második példánál azzal, hogy másik zenei stílust szeretek, de ez sem volt rossz.

aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy, ahogy a hármas írja.
aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A klasszikus "kismamás" sztori az megvolt kamasz koromban. Átadtam az ülőhelyemet a villamoson a nagy pocakos, várandós kismamának, hogy foglaljon helyet a babával. Nem volt várandós...
aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szívás. Nem szokott meghatni. Nyilván 2-3 barátom van, de akkor sem érdekel. A szrra nem fogom azt mondnai, hogy jó
aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5# nálam fordítva volt. 3 nappal császár után átadta a helyet a buszon egy hölgy, nem volt pofám megmondani, hogy már nem vagyok terhes:)
aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sógorom festő, anyámék házát festette, anyukámék választották ki a színeket. Nekem túl sötét minden. Tesóm megkérdezte hogy tetszik, erre mondtam, hogy nekem komor és sötét. Megsértődött, hogy nem tetszik a férje munkája, pedig nekem csak a színnel volt gondom.
aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7, Az sem rossz, de annak legalább volt egy pici alapja vagy valóságtartama. :)

Lehet az is én voltam, aki neked is átadta a helyet. :D Ez a triggerem: aki egy kicsit is kismamának tűnik, azt beletuszkolom az ülésbe. :D

(Ui.: Nem én voltam, pasi vagyok.)

aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én speciel gyerekesnek tartom hogy az emberek így óvatoskodnak egymás előtt. A gyerek az akit bíztatni akarunk hogy a krixkraxjai szép képek, a hamis éneklése csodálatos, a bénázása egy hangszeren virtuóz, stb. Felnőtt korra már illene az embernek annyira szilárd egót összeszednie ezekből a 18 évnyi bíztató hazugságokból hogy nem sértődik meg az őszinte kritikától.


Szerintem gáz hogy sokan a hazugságot tartják tapintatnak.


Aki meg úgy kérdezi a véleményedet egy zenekarról hogy nem mondta előre hogy a fia az énekes, az egyértelműen az őszinte véleményedre volt kíváncsi ezért magára vessen ha tényleg azt kapja.

aug. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!