Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jegyezték már meg munkahelyete...

Jegyezték már meg munkahelyeteken, hogy izzadtságszagotok van?

Figyelt kérdés

Másfél éve dolgozok itt, eddig még soha nem csesztetett senki ilyesmivel. Tegnap az egyik munkatársam megjegyezte, hogy "oroszlánszagom van", elég kellemetlen volt, mert többen is voltunk ott.

Ma egy másik kolleganő is ezzel kezdte reggel, hogy ennyire leizzadok mire beérek? Ahogy beléptem már érzi...


Nem akarom bántani őket, én senkit nem hoztam még kellemetlen helyzetbe, de azért ez a két ember is úgy beszél, hogy azért na...

Az egyik egy nagydarab emberke, ő is jött már be úgy hogy megcsapott a szaga.

A kolléganőnek meg ha annyira érzékeny a szaglása, akkor nem tudom miért nem zavarja inkább a férje, aki egyébként a főnökunk, szájszaga, ami olyan, hogy megborít.


Nagyon kellemetlen ez az egész, mert minden nap tisztálkodok, nem vagyok egy igénytelen, koszos ember, és eddig nem is kaptam ilyen megjegyzéseket.

Fújni is szoktam magamra reggelente egy keveset.


Nem vagyok egy sértődékeny picsogós tipus, de ez most valahogy nagyon rosszul esik.

Lehet kicsit jobban a szivemre vettem ezt most, mint kellett volna, de eddig semmi probléma nem volt.


Érdekelne a véleményetek, esetleg hasonló élethelyzet, tapasztalat.



aug. 22. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha másfél éve most először szóltak be, akkor én arra gondolnék hogy aznap reggel tényleg valamiért büdös lettél.
aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ketten is megjegyzik valszeg nem apaptalan. Válts dezodort, használj több parfümöt, zuhanyozz reggel is
aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert vannak olyan intelligensek ha tök büdös se lennék szolnának meg.
aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

“Fújni is szoktam magamra reggelente egy keveset.”

Mármint kevés mit?


Engem is zavarna ha büdös lenne a kollégám akivel össze vagyok zárva.

aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal nedves törlőkendőt is, megtörlöd hónaljad és a feneked wc-n.
aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Antiszociális lény ***** válasza:

"Fújni is szoktam magamra reggelente egy keveset."


Mit?


Használj a hónod alá izzadásgátlót! Intim területen mindennap mosakodj meg, fogat mindennap mossál legalább egyszer és vegyél egy normális parfümöt ami kitart pár óráig, de ne valami pacsulit és fújd reggelente a nyakadra és a csuklódra, esetleg a tarkódra.


(Velem egyébként nem volt ilyen.)

aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp válaszd szét egymástól a témát és a közlésmódot: a szaggal kapcsolatban igazuk van, abban meg neked van igazad, hogy ezt tapintatosabban is lehetett volna közölni.


Furán fog hangozni, de hálásnak kell lenned, hogy szóltak. Tudom, hogy kellemetlen, de a másik opció, hogy a hátad mögött fikáznak. Ehelyett ők vállalták a konfrontációt, te pedig megkaptad az esélyt, hogy orvosold a problémát. Ezt én meg is köszönném a helyedben.


A közlésmóddal kapcsolatban viszont visszajelezném nekik, hogy ez így elég kellemetlen volt neked, ezért legközelebb is szóljanak, de basszák meg, lehetőleg négyszemközt.


A szagot meg csak simán oldd meg. Ilyen melegben nem kell igénytelennek lenni, hogy büdi legyen az ember, de nem is elkerülhetetlen. Biciklivel járok, és csomószor lezuhanyozom bent a munkhalyen.

aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

Voltam ilyen helyzetben. Nő vagyok. Soha nem volt izzadtság szagom, még ha futottam is vagy meleg volt.

És volt egy sánta öreg ember aki mindig büdös, fokhagyma szagú volt, mondták is a munkatársak.

Akkor telt be a pohár amikor őt is beküldték az irodába, hogy büdös van.

Nem voltam büdös!

El akartak távolítani az állásomból.

Eljöttem onnan.

Hasonló lehet veled a helyzet.

Amit megtehetsz hogy te megnyugodj, van úgy hogy sok a hónaljszőr és több faggyút termel, volt ilyen ismerősöm.

Lehet kapni szőrtelenítő krémet intimet is. Néhány perc és leolvad az összes. Később már csak egy kis púder, vagy golyós dezodor vagy Nívea spray.

Biztos vagyok benne, semmi ilyen probléma nincs, főleg ha nem szedsz fokhagyma tartalmú vitamint, vagy fokhagymás pirítóst.

Remélem segíteni tudtam, és jó ha tudod nemsokára egy új világ veszi kezdetét, melyben semmi kellemetlenség, betegség, szenvedés nem lesz!

aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hasonló lehet veled a helyzet."


Miből gondolod? Mert veled is ez volt? Az én munkahelyemen kb mindennapos téma, hogy hogyan mondjam meg a kollégának, hogy büdös. Nem azért, mert ki akarja rúgatni, hanem mert izzad.

aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a fújós dezodorok nem használnak. Golyós vagy géles csak. Azon belül is Garnier, Gillette, vagy Old Spice. Ezek nélkül büdös vagyok, de ha magamra kenem, akkor nincs gond. (Szóval a kérdésre válaszolva nem, nem mondták még a munkahelyen se meg máshol se.)

Ha nő vagy, vegyél intim törlőkendőt munkába. (Férfiaknál ez nem tudom, hogy működik, mert férfi még nem voltam 😅)

aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!