Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Beitták a ruháim az izzadtságs...

Beitták a ruháim az izzadtságszagot, hogyan szedjem ki?

Figyelt kérdés
Mert hiába mosom 40 fokon, benne marad. Magasabbra nem rakhatom, mert tönkremenne az anyag. Póló, melltartó, amiről szó van.
2021. szept. 20. 01:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Szodabikarbona
2021. szept. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Baktériumok okozzák, ezért magasabb hőfok vagy ruhafertőtlenítő.
2021. szept. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Probalj ki valamilyen sportruha mososzert ... en ezt hasznalom:


[link]

2021. szept. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%

No, miben is van szagmegkötő anyag? No? Hát az öblítőszerben!


A megoldás az, ha megszabadítod a ruhát az öblítőszertől. Ehhez a mosógépet kell előbb kitakarítani pl. aldiban kapható mosógéptisztítóval 90 fokon.


Utána a kérdéses ruhát meleg vízzel a ráírt módon többször kimosni ténylegesen kézzel, mosószappannal, többször cserélt meleg vízben. Az ezer mosás alatt a ruhaszálakba rakódott öblítőszert kell eltávolítani.


Ha ezzel megvagy, kimoshatod rendesen, de öblítőszer helyett fél deci ecetet önts az öblítőszeresbe. A melegítőnek nem kell coccolinoszagúnak lennie. Ahogy semmilyen más ruhának ami közvetlenül a esttel érintkezve felszívja az izzadságot.


A baktériumok az öblítőszer ruhán maradt "védőréteg" segedelmével élnek és virulnak. Minél több az öblítőszer a mosógépben, annál jobban érzik magukat.


Az örökös 40 fokos mosás is ezt segíti elő, csak a mosógépben.

2021. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
4, használok öblítőt, és érdekes módon semminek nincs szaga.
2021. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
A felsoroltak, tehát a póló, melltartó, mind mind közvetlen érintkeznek, a 4-es jól írta le az okot és a megoldást is. A zokni, hálóing, pizsama, bugyi is ebbe a körbe tartozik.
2021. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
#5 lehetséges, hogy kevésbé vagy izzadékony, mint a kérdező.
2021. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
7, profi sportoló férj mellett hidd el, elég izzadt ruhával volt dolgom.
2021. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%
Áztasd fél órán át a mosószerben. Aztán cseréld le a vizet és még fél óra. Külön a büdös részre tehetsz mosószert, nem csak a vízbe. Ahányszor szükséges, ismételd!
2021. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A melltartókra sose szoktam öblítőt használni. A programban, amivel mosom nincs öblítőzés, én meg külön nem akartam vele szórakozni.

A szódabikarbónát ebben az esetben hogy alkalmazzam?

Bocsánat, teljesen sötét vagyok a témában, idáig nem volt gond, csak bedobtam a gépbe mindent, és kész.

Folyékony mosószert használok, régebben sensitive öblítőkkel, nemrég tértem át illatosítottra, lehet az is baj. Az anyagot jobban bevonja, mint a sensitive azt érzem.

2021. szept. 20. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!