Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Beitták a ruháim az izzadtságs...

Beitták a ruháim az izzadtságszagot, hogyan szedjem ki?

Figyelt kérdés
Mert hiába mosom 40 fokon, benne marad. Magasabbra nem rakhatom, mert tönkremenne az anyag. Póló, melltartó, amiről szó van.
2021. szept. 20. 01:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%

"nemrég tértem át illatosítottra, lehet az is baj. Az anyagot jobban bevonja, mint a sensitive azt érzem."


Igen ez a baj. És a mosógépben is több rakódik le.

mosógépet ki kell trutyizni mindenképpen és ezt az öblítőt hajítsd ki.


Melyik programodban nincs "öblítőzés" akkor se ha véletlenül megtöltötted? (ugye az utolsó öblítővízhez nyomja hozzá a gép az öblítőszeres tartályból, az előtte levő öblítővizeknél még nem.) A fehérnemű-programban?

2021. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Ez egy pufidzseki mosáshoz való program, de mivel itt nem zötyköli széjjel, inkább csak áztatgatja, néha megforgatja, ezt szoktam használni kézi mosás helyett. Ha töltök öblítőt véletlen, akkor ottmarad.


Igen, akkor ez az illatosított verzió kuka. Úgyis zavart, hogy csak akkor van illata, amíg kiteregetek, utána leszáradva már csak kellemetlen szúrós szaga van a ruhákon.

2021. szept. 20. 14:06
 13/23 anonim ***** válasza:
pufidzseki mosás... Az minek felelhet meg másik gépben? Pontosan mi a géped neve?
2021. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ott ezt így hívják, csak angolul, a tulajdonságait leírtam. De biztos nem a program a gond. Az öblítő esetleg annyira, hogy mivel a pólómon van, lehet nem elég jó nedvszívó.
2021. szept. 20. 23:59
 15/23 anonim ***** válasza:
De mi van a gépedre írva? Érdekelne a pontos neve, rákeresnék a könyvére.
2021. szept. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

Hiába pontoztatok le. A mama szodabikarbonát használ ilyenkor és egyből nincs szag. Egy idős nő csak tudja már mit kell csinálni.

Jól be kell dörzsölni azt a részt. Hagyd kicsit ázni akár vízzel és mosd ki utána rendesen ahogy szoktad. Ennyi.

Exem pedig sosem mosott szodabikarbona nekül mindig rakott a mosóporba bele

2021. szept. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó vagyok. Egy este be áztatod kevés vízben mondjuk reggelig és ki mosod.
2021. szept. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, majd kipróbálom a szódabikarbónát is!

Most beáztattam az összeset 2 kanál oxi porral kb. 2 órára, utána kimostam a szokásos pehelytoll programmal, és még öblítettem fertőtlenítő folyadékkal is. Így most úgy tűnik rendben van, ezt megcsinálom a pólókkal is majd, bár nagyon fogok örülni, ha ezt minden alkalommal végig kell csinálni :( Még arra figyeltem, hogy ha lecsöpögtek utána kiviszem száradni nagyobb helyre a fürdőszobából, ahol jobban éri a levegő.

2021. szept. 21. 09:58
 19/23 A kérdező kommentje:
Ha valaki még olvassa, végül az általam eggyel fent írt módszer se jött be :( miután megszáradtak a ruhák, még mindig büdösek voltak. Végül az segített, hogy a kb. 1,5 órás pamutprogramon mosok mindent, a melltartókat is, mosószerrel és öblítővel 40 fokon, centrifugálva, 800 fordulaton. (tehát úgy tűnik, hogy ennyit számít, melyik program) Öblítő nélkül próbáltam mosni, de annyira sprődek lettek a ruhák, mint egy reszelő, így inkább használok egy sensitive vagy enyhe illatú verziót. Így most izgulok, hogy meddig bírják egyben a cuccok, de legalább nem büdösek👍
2021. okt. 17. 12:38
 20/23 anonim ***** válasza:

Ó, érdekes, mennyit számít a mosás hossza.

Erre nem is gondoltam, nekem az alapprogram 1 óra 20 perc, de a konyharuhát, nagyon szennyezett ruhát két órás programmal áztatás után mosom.

2021. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!