Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan rokonod, ismerősöd,...

Van olyan rokonod, ismerősöd, aki társaságodban probléma esetén emelt hangon (ám nem agresszíven) műsort csinál, hogy a környezetében mindenki hallja, milyen inzultus, negatívum érte őt, amivel téged kellemetlen helyzetbe hoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan helyzetre, amikor pl. egy boltban vagy ügyintézés közben nem megfelelően szolgálják ki, erre ő, mint egy hordószónok a környezetben lévők figyelmét felkeltve hangoztatja, milyen probléma érte őt/téged/benneteket. Mintha azt hinné, illetve várná, majd a sokadalom a pártját fogja. Te pedig ott állsz és legszívesebben elsüllyednél szégyenedben!

máj. 30. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nincs.
máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Az ismerősömnek a mániája, hogy megjegyzést kell tenni mindenkire a háta mögött az utcán, de annyi nem szorult belé, hogy megvárja hogy hallótávolságon kivül legyenek. Ahogy egy lépést arrébb ment az ember már hajol oda az ismerősöm és mondja fennhangom a megjegyzéseket rá.

A másik meg hogy néha üvöltözve beszél, nem kellemes amikor az egész utca azt hallgatja amit nekem mesél.

máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez az ismerősöm én magam vagyok, ha kell.


Én azt mondom, amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten, ha az ügyintéző/boltos/bárki megenged velem szemben primitív hangnemet, akkor azt jómagam is szóvá fogom tenni.

máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én adott esetben inkább a szégyenkező, csendes, megalkuvó embereket nem értem. Akikbe bele rúgnak kettőt és akkor is inkább visszahúzódnak ahelyett, hogy kiállnának magukért és kivernék a jogos balhét.
máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Nekem sztorim: Vásárlás után a kasszához szerettem volna visszamenni, kocsiban maradt a pénz, ott vártak engem. Szól a biztonsági őr, hogy "zárva vagyunk".


Jeleztem neki, hogy tisztában vagyok vele, csak a kasszához ugrom vissza. Erre utánam kiabált hogy "Süket vagy B_azdmeg?"


Na hát ezek után én is úgy kivertem a balhét, hogy azt hallotta mindenki még a holdról is.


Nem fogok meghunyászkodni, megalázkodni és főleg nem fogom elviselni, hogy bárki ilyen formában beszéljen velem, vagy mással. Én igenis számon kértem rajta, hogy ilyen módon szólat meg embereket.


Ettől függetlenül az esetek nagy részében elintézem azzal, hogy bejegyzést írok a panaszkönyvbe, vagy közvetlen e-mailt írok az alkalmazott egyén cégének.

máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jómagam sem hagyom magam, de nem emelt hangon oldom meg a problémát, még akkor sem, ha a másik fél kiabál. A környezetemnek pedig nemigen van köze az eseményekhez. Ha mégis érinti őket, akkor sem kell kiabálni, sem pedig műsort tartani. - szerintem

Randevúztam olyan nővel, aki ilyen kiabáló műsort csinált üzletben. Nekem kellemetlen volt. Legszívesebben ott hagytam volna. - Nem is ismerem! - szöveggel. Mint kiderült, valóban nem ismertem még eléggé.


1#

Ilyen vénasszonnyal magam is találkoztam már néhány esetben. Második anyósom is előszeretettel kritizálta az embereket, de legalább nem fennhangon.

jún. 3. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!