Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben a melegben még nehezebb...

Ebben a melegben még nehezebb elviselni, szólnál, a büdös, kellemetlen szagú kollégádnak, ismerősödnek, ill. annak, aki (rendszeresen) környezetedbe kerül?

Figyelt kérdés
Szaglásom kifejezetten érzékeny, nehezen viselem a kellemetlen illatokat.

júl. 16. 16:29
A kérdező szavazást indított:
Nem zavar különösebben
Zavar, de nem szólok
Zavar, de legfeljebb csak célzok rá, de nem viszem túlzásba
Zavar és szólok, nem érdekel, ha megsértődik
Nem szeretem a konformációt, így nem szólok, legfeljebb kerülöm az illetőt, ha tehetem
Egyéb, kifejtem hozzászólásban
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Ha olyan valaki akit el tudok kerülni akkor simán elkerülöm. Ha viszont pl kolléga akivel egy légtérben vagyunk, akkor megmondanám hogy vagy rászokik a napi fürdésre és dezodorra, vagy nyitva lesz az ablak és nem érdekel hogy 50 fok van kint.
júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szólunk a főnöknek, ő pedig kihirdeti, hogy panasz jött az egyik kollégára, tisztálkodjon, akinek nem inge, ne vegye gatyára.
júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mindig a tisztálkodás a probléma, vannak akik elég büdösen tudnak izzadni. Ez biztosan függ sokmindentől, talán a kajától is, amit eszik, lehet, hogy nem tehet róla 🤔

Persze simán lehet csak igénytelen is...

júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Munkahelyen első körben a főnöknek szólok, amennyiben nem történik változás, akkor az illetőnek is jelzem. Megsértődik az a saját problémája. Valóban lehet sok oka, amiért kellemetlen az illata, de ezen neki kell változtatnia, nem az én gondom megoldani, ráadásul, nincs is ráhatásom a változás mikéntjére.

Akit kerülni tudok, azt kerülöm és meg is van oldva a probléma részemről.

Családtag esetében lennie kell annyi bizalomnak, hogy ilyenért szólni lehessen sértődés nélkül. Rokonoknál már cikibb a helyzet, náluk szintén a kerülöm szituáció jön szóba.


Ebben az egészben az az érdekes, hogy miért az érezze magát kellemetlenül, aki szagolja a büdös embert?

júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!