Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiakkal kapcsolatban a...

Férfiakkal kapcsolatban a "NINCS AUTÓJA MERT SZÜKSÉGTELEN NEKI" miért elfogadhatatlan indok?

Figyelt kérdés

Olyan férfira gondolok akinek a lakhelye, munkája, életstílusa minden tekintetben feleslegessé teszi autó tulajdonlását, mert lehet hogy havi 1-2 alkalommal használná, és az anyagi szempontból már nem éri meg.


Ennek ellenére az a széleskörű látásmód, hogy ez akkor is elfogadhatatlan egy férfinek, és igenis legyen autója akkor is ha csak havi 1-2x használja.


Miért?



tegnap 11:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve hülyeség autó nélkül jogsi, hiszen kimegy a gyakorlatból, ha nem vezet, szóval ha egyszer csak volán mögé ül rutin nélkül, csak veszélyesebb. Kell a veszély? - Nem.


Autó meg minek, ha felesleges?


Szerintem sokkal hasznosabb, ha valaki környezettudatosan él, takarékoskodik, és számára fontosabb dolgokra célokra fordítja a pénzt, nem státusszimbólumokra stb.


Én azt látom benne, hogy a pillanatnyi kényelem helyett céltudatosan él, ami sokkal nagyobb erény.

tegnap 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hol él az a "legtöbb nő" aki elvárja az autó meglétét. Itt Budapesten él a környezetemben néhány 20-35 közötti házas ember. Ebből egynek nem igénye, mert a rokonság is Pesti. Egy párnál egészségügyi ok kizárja a férjnél a jogsit. (És még sem hagyta el az amúgy csinos felesége.) Egy párnál akkor lett, amikor szükségessé vált a vidéki szülők gyakoribb látogása. (Mégis együtt tudtak lenni az autó előtt is.) Végül pedig van egy pár, ahol a feleség vezet :D


Szóval, hol vannak ezek a nők, csupa fül (de inkább szem) vagyok. Mert hogy nem a valóságban az biztos.

tegnap 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
38%

Én azt gondolom nőként, hogy sokkal "cikisebb" akkor már, ha a nőnek nincs jogsija, meg kocsija és úgy vállalnak gyereket.

Aki nem inge, nem veszi magára, de itt az oldalon is hányszor olvasom, meg ismerősök nyomják a panaszt, hogy kertes fiszemfaxom ház, de messze a bolt, meg minden, hogyan gyühézze állandóan magával a gyereket, meg kell várni este apát vagy hétvégén tud boltba menni, mert nincs jogsija, autója.

Persze, most jön hogy ott az apuka használja az autót, mert egy van, nincs pénz másikat fenttartani.

Persze, hogy nincs, ha az apuka Teslánál, vagy X6-os BMW-nél alább nem adja. Nehogy már két normális legyen.

tegnap 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az autó a társadalmunkban egy identitás formáló eszköz.

Mindegy hogy a társadalm mely rétegéhez tartozol ha van autód akkor te vagy valaki mert te autóval jársz.

Persze ennek megvannak a szintjei. Lentről kezdve egy lerúgott swift, golf, aztán már egy fokkal jobb vw és így szép fel egészen a luxus autóig.

És aki nem áll bele ebbe az különc, azt nem értik. Ez hülye, ez bringával jár meg mávval.

tegnap 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

én is azokhoz a férfiakhoz tartozok, akik 30 felett csinálták a jogsit.

nekem az volt a megfigyelésem, hogy a többség nem nézett le miatta. szerintem ebben nagyon nem mindegy, hogy egy olyan embernek tartanak, aki amit elhatároz azt meg is csinálja, vagy csak úgy teng-leng, és leginkább a saját lustasága és balf.szsága miatt nincs jogsija és kocsija.

de értem azokat is, akik elvárják. viszonylag kevés az olyan életstílus és környezet, amelyben időnként nem tud nagyon jól jönni a kocsi, vagy belátható időn belül nem fog jól jönni (például gyerekvállalás). ez a férfi-női dolog, hát azért manapság a nők felé is elvárás, hogy lehetőleg ne kerüljenek kiszolgáltatott helyzetbe és jól megálljanak a saját lábukon. másrészt viszont terhesség, szülés idején bizonyos mértékig elkerülhetetlenül kiszolgáltatott helyzetben lesznek.

tegnap 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Szóval, hol vannak ezek a nők, csupa fül (de inkább szem) vagyok"


Vidéken. Nem mindenki budapesti..

tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az autó kényelmi eszköz. Csak jobb nem a buszon cipelni a heti bevásárlást. Nekem se kellett, amíg helyben dolgoztam. De volt a férjemnek. Nem a buszon, vonaton cipeltem a babakocsit, ha menni kellett vhová, hanem beültünk az autóba. A 70 éves anyám is tud gyalogolni, de csak jobban örül, ha elviszem kocsival.
tegnap 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%

Férjemnek sem volt, Pest belvárosában lakott, 2 percre a metró megálló, azzal járt be dolgozni. Amikor hozzáköltöztem, nekem 2 metró megállóra volt az egyetem. Este ha elmentünk vacsorázni vagy színházba, gyalog hazasétáltunk. Hülyeség lett volna autót tartani, belvárosban parkolni, stb. Mindkettőnk szülei az agglomerációban laktak, vonattal 15 perc.

Ha országon belül mentünk nyaralni, akkor IC, ha külföldre, akkor reptérre úgyis taxival mentünk volna.

Teljesen jó volt így, nem hiányzott a kocsi.

Most külföldön élünk, itt szükséges, ezért vettünk egyet.

tegnap 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
32%
Nem a belpesti libsi nőkből kell kiindulni. Ők elfogadók. Ellenben a magyar nők többsége kutyába se néz egy férfit, ha nincs jogsija.
tegnap 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha lenne autód nem havi 1-2x használnád. Régen nekem se kellett, ma már létezni sem tudnék nélküle mert sokkal kényelmesebb hogy ha el kell intézni valamit akkor nem kell órákat gyalogolni vagy 10-20 perceket várni a buszra. Egy nőnek is kényelmesebb szerintem hogy a nagy bevásárlást nem gyalog meg a buszon kell haza cipelni.
tegnap 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!