Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért kifogás szinte...

A nőknek miért kifogás szinte mindenre a menstruáció?

Figyelt kérdés

Ne menjünk ide, mert megjött..., ne menjünk oda, mert megjött... stb.

Ne utazzunk most rokonokhoz, mert megvan, ne menjünk strandra, mert megvan, ne tesizzünk/nem tornázzunk mert megvan, múltkor olvastam már itt olyat is, hogy valaki a sok hónappal későbbi esküvőn részvételt mondta le, mert biztos akkor fog megjönni a mensi (meghívták)

Miért lett ilyen jó kifogás a nőknél a menstruáció?

Nem az volna a normális, hogy azzal is ugyanúgy meg kell tudni oldani az életet? Ha valaki egészséges, akkor gyógyszer, görcsoldó, egyébként meg tamponnal, kehellyel szinte bárhova lehet menni/bármit lehet csinálni.



szept. 16. 17:22
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
63%
#10: a harmadik opció egy csaj, akinek minden hónapban majd kiszakad a méhe, de ha ő kibírja, akkor kussoljon más is. Ilyennel is találkoztam már.
szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
23%

A menstruációt gyakran használják kifogásként, és ennek több oka is lehet. Fontos megérteni, hogy a menstruáció nemcsak egy fiziológiai jelenség, hanem gyakran kísérhetik fizikai és érzelmi tünetek, amelyek befolyásolhatják az emberek életminőségét és aktivitását. Íme néhány szempont, ami segíthet megérteni, miért lehet a menstruáció gyakori kifogás:


1. Fizikai Tünetek és Kellemetlenségek

Görcsök és Fájdalom: Sok nő tapasztal menstruációs görcsöket és fájdalmat, amelyek jelentősen befolyásolhatják a napi tevékenységeket. A fájdalom különböző intenzitású lehet, és egyes esetekben jelentősen csökkentheti a fizikai aktivitást.


Fáradtság és Rossz közérzet: A menstruációs időszak alatt gyakori a fáradtság és az általános rossz közérzet, amelyek szintén befolyásolhatják az emberek energia szintjét és motivációját.


2. Emocionális Hatások

Hangulatingadozások: A menstruációs ciklus hormonális változásai hatással lehetnek a hangulatra. A hangulatingadozások, ingerlékenység vagy szorongás szintén hozzájárulhat ahhoz, hogy valaki inkább elkerüli a társas eseményeket vagy tevékenységeket.

3. Kényelem és Praktikum

Társadalmi Elvárások és Kényelem: Néhány nő egyszerűen jobban érzi magát, ha a menstruációs időszak alatt otthon marad, mivel az ilyen környezetben kényelmesebben kezelhetik a menstruációval járó praktikus dolgokat, mint például a tamponok és betétek kezelése, vagy a megfelelő öltözködés.

4. Egyéni Különbségek

Változó Hatások: Minden nő menstruációs ciklusa és annak hatásai különbözőek. Egyes nőknek a menstruáció nem okoz jelentős problémát, míg mások számára ez komoly hatással lehet az életminőségre. A személyes tapasztalatok és tünetek alapján változhat, hogy valaki mennyire érzékeli szükségét annak, hogy elkerülje bizonyos eseményeket.

5. Kulturális és Társadalmi Szokások

Elvárások és Normák: Egyes társadalmi normák és elvárások is szerepet játszhatnak abban, hogy a menstruációt kifogásként használják. Ezek a normák gyakran a női egészség és a menstruáció körüli tabukra építenek.

Fontos Megérteni

Empátia és Támogatás: Ha valaki menstruációs problémák miatt vonakodik részt venni bizonyos tevékenységekben, fontos, hogy empátiával és megértéssel közelítsünk a helyzethez. A menstruáció nem mindig könnyen kezelhető, és egyes nők számára valóban jelentős hatással lehet a mindennapi életükre.


Nyílt Kommunikáció: Ha problémák merülnek fel, érdemes nyíltan beszélni a helyzetről, hogy megértsük egymás szükségleteit és lehetőségeit. A megértés és a kommunikáció segíthet abban, hogy jobban alkalmazkodjunk egymás igényeihez.


Összességében a menstruációval kapcsolatos kifogások mögött gyakran valódi fizikai és érzelmi hatások állnak, és fontos, hogy tiszteletteljesen és megértéssel közelítsünk ezekhez a helyzetekhez.

szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
77%

Amiket felsoroltál azok mind kikapcsolódások, pozitív élmények. Ha a női ismerősöd nem tudja őket élvezni mert menstruál, akkor mégis mi a fsz értelme van egyáltalán elmenni rájuk? Nyilván jobb akkor máskor menni.


De amúgy könnyű mások tapasztalatairól osztani az észt úgy, hogy neked soha nem lesz részed bennük.

szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
76%
Amíg nem éled át kérdező, hogy ez milyen, addig ne gúnyold ezt a helyzetet. Igenis fáj a görcs, és ilyenkor nem sok kedve van az embernek, bárhova is kimozdulni. Képzeld én vényköteles fájdalomcsillapítót szedek rá, annyira tud fájni. A közérzet is rossz, nincs normális étvágy, változik a hangulat és a hőháztartás. Mégis ennek ellenére szerencsésnek érezhetem magam, mert van akinek rosszabb.
szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az általad felsoroltak közül kb. semmi sem jelent kikapcsolódást, csak nyűgöt, függetlenül attól, hogy megvan-e vagy sem. Mi van, ha ezzel más nők is vannak így? 😱

Egyébként nem, nem mindenkin segít érdemben a görcsoldó, macerás a néhány óránkénti tamponcsere idegen/nyilvános helyen, enerváltabb, kedvtelenebb ilyenkor az ember, ezt talán tiszteletben lehet tartani.

szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
31%

A 12-t az ai írta :)

Amúgy a mensi főleg első két napja kényelmetlen. Szinte minden egészséges nőnek.

szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
68%
16: a 12es chat gpt 😅 ráadásul fele hülyeség 😀
szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
73%

Én a magam részéről tudok beszélni.


A legtöbb ilyen esetben ez nem kifogás, hanem jogos ok. A legtöbb nőnél a menzesz nem abból áll, hogy kijön belőle egy picinyke vér, egyrészt. Van, akinél ez tényleg nagy fájdalmakkal jár, és nem tud bizonyos dolgokat megcsinálni vele, pl. tesiórán medicinlabdahajigálást, meg hát rokonlátogatás sem annyira buli, ha legszívesebben görcstől ordítva feküdne az ágyban. És az sem úgy van, hogy beveszi a csodapirulát, és egy perccel később már ugrál orömében.


A másik kérdés a komfortérzet, meg hogy mit használ. Én pl. betétet használok, az meg pl. strandon, fürdőruhában látszik és nem is kényelmes vele úszni és fürdeni, legalábbis nekem. Az meg nem buli, hogy felöltözve ücsörögjek a parton, amíg a többiek ugrálnak, meg aztán amikor megkérdezik, miért nem megyek, vagy hazudok vmit, vagy ha nem, akkor jön az, hogy de hát menjek be a vízbe így is, meg miért nem használok tampont (amihez úgysincs köze ált. a kérdezőnek)...

szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
79%
Uhum szóval 2 nap hasmenés majd w nap egyfolytában pisilnem kell érzés majd 3 nap brutális erős görcs, összesen 6 nap vérzés, puffadás, mell fájdalom nem kéne hogy mwglatazodjon rajtam, értem.
szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
73%

Én egyébként nagyon szédülök is menstruációkor, néha a járásom is olyan, mint ha részeg lennék, rossz lesz az egyensúlyérzékem. Azt is érzem, hogy nem bírok gondolkozni, rossz lesz a memóriám, munkában is csomót hibázok, be vagyok lassulva. És ez nem olyan, hogy bevehetek rá valamit és elmúlik, abszolút nem segít rajta semmi.

(Hab a tortán, hogy ovulációkor meg olyan tüneteim vannak, mint ha meg lennék fázva, hőemelkedésem van.)


"Nem az volna a normális, hogy azzal is ugyanúgy meg kell tudni oldani az életet?" - Ez inkább az "ideális" volna, de sajnos keveseknek adatik meg. A legtöbb nő közel se tud úgy élni, mint más napokon. Strandolni, bulizni, sportolni. Akinek nincs valami durva endometriózisa például, az az alapokat se tudja kivitelezni, de azért a legtöbb nő "meg tudja oldani az életet" (iskolába/munkába menni, főzni, vásárolni, takarítani), de mindezt csak szenvedve. Nem olyan ez, hogy beveszed az Advilt, berakod a tampont, és olyan, mint ha nem lenne semmi. Hajlok rá, hogy te fiú vagy, azért írtam így le.

szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!