Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen képet fest valakiről,...

Milyen képet fest valakiről, ha így kommunikál?

Figyelt kérdés

"De meghíztál" - nyitott egyszer egy évek óta nem látott ismerős, amikor összeutottunk. "Pár kiló felszaladt" - írja egy régi ismerős az Instagram fotóm alá. "De meg vagy öregedve" - mondta a barátnőm régi ismerőse 20 év után, amikor találkoztak. "Hát elszállt feletted az idő, megkopaszodtál, megőszültél" - üdözölte egyik ismerősömet a rég látott "barát"-ja. Stb.

Szóval mi okozza azt, hogy egyesek szinte élvezettel triggerelik a másikat, ha "fogaást" találnak rajta, ha valami hibába, előnytelen dologba kapaszkodhatnak?

Azért fura, mert én is észre szoktam venni, hogyha valakivel nem találkozom hosszú ideig és ő megváltozik. Nem vagyok képmutató, egy dagadt havernak nem fogom azt mondani, hogy "De jól nézel ki", de tapintatlan bunkó sem vagyok, hogy felhívjam a figyelmét egy olyan dologra, ami adott esetben szégyenérzetet fog okozni. És ezzel nem fényezem magamat, valahogy úgy érzem, hogy ennyi tapintatnak alapvetőnek kellene lenni, hogy nem toljuk be pacekba azt a másiknak, hogy látjuk ám, hogy milyen hátrányos változáson ment keresztül.

Aki mégis ezt teszi, az mit vár ettől?

(Pl az instás kilófelszaladós kommentre egyszerűen nem reagáltam)



aug. 9. 11:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
10, de te sem leszel ám jobb. Én megéltam azt, amikor a "boomerek" szülei játszották és mondták ugyanezeket.
aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Arra reagálnék, aki írta, hogy csesztetik azzal, hogy mikor lesz gyereke.


Pár szóban annyit, hogy nekem nincs, tizensokév párkapcsolatomban nem lett. Szétmentünk. (én F) Apám korosztályos ismerőse meg 40-es pasi koromban elkezdett azon érvelni, hogy miét nem nősülök meg, miért nem alapítok családot, mert ki fog halni a magyar. Értitek? LEÉRVELI, hogy meg kell nősülni. Mindegy, a többedik ilyen után visszakérdeztem, hogy "Mikor kakált utoljára?" - erre döbbent csönd, majd az, hogy milyen indiszkrét vagyok. Mondom: bocs, nem én kezdtem :D

aug. 9. 14:02
 13/16 anonim ***** válasza:
11 nem leszek tőle jobb, de ha beszól nekem, ne higgye azt, hogy majd bekussolva tűröm 🤷🏻‍♀️
aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bunkó unalmas alak ne foglalkozz velük
aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13 nyilván nem kell türni, de nem erre gondoltam. Hanem hogy te is leszel "Boomer", csak az akkori fiatalok valami más szitokszót fognak kitalálni, ami majd neked nem tetszik.
aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sajnos a kifejtésben leírt példák mind tapintatlan megnyilvánulások olyanoktól, akik nem érzik át a mondatuk, szavaik súlyát. Tipikusan olyan dolgokról ráadásul, amiknél diszkréció illene/lenne valamelyest elvárt dolog.

Az ilyen emberek, szerintem, vagy alacsonyabb érzelmi intelligenciával rendelkeznek, esetleg közléskényszeresek, vagy "csak" szimplán tapintatlanok, nem gondolják át, mit is mondanak, az meg hogyan is esne a másiknak. Vagy ellenkező esetben maguknak.

aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!