Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen képet fest valakiről,...

Milyen képet fest valakiről, ha így kommunikál?

Figyelt kérdés

"De meghíztál" - nyitott egyszer egy évek óta nem látott ismerős, amikor összeutottunk. "Pár kiló felszaladt" - írja egy régi ismerős az Instagram fotóm alá. "De meg vagy öregedve" - mondta a barátnőm régi ismerőse 20 év után, amikor találkoztak. "Hát elszállt feletted az idő, megkopaszodtál, megőszültél" - üdözölte egyik ismerősömet a rég látott "barát"-ja. Stb.

Szóval mi okozza azt, hogy egyesek szinte élvezettel triggerelik a másikat, ha "fogaást" találnak rajta, ha valami hibába, előnytelen dologba kapaszkodhatnak?

Azért fura, mert én is észre szoktam venni, hogyha valakivel nem találkozom hosszú ideig és ő megváltozik. Nem vagyok képmutató, egy dagadt havernak nem fogom azt mondani, hogy "De jól nézel ki", de tapintatlan bunkó sem vagyok, hogy felhívjam a figyelmét egy olyan dologra, ami adott esetben szégyenérzetet fog okozni. És ezzel nem fényezem magamat, valahogy úgy érzem, hogy ennyi tapintatnak alapvetőnek kellene lenni, hogy nem toljuk be pacekba azt a másiknak, hogy látjuk ám, hogy milyen hátrányos változáson ment keresztül.

Aki mégis ezt teszi, az mit vár ettől?

(Pl az instás kilófelszaladós kommentre egyszerűen nem reagáltam)



aug. 9. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
A kövérség egy tény, amit az illető is tud magáról. Tényleg nem kell rá felhívni a figyelmet, mert valószínű nála is van tükör otthon. És nem attól fog lefogyni, hogy én figyelmeztetem vagy észreveszem. De ha kérdezi, kövér-e, nem fogok hazudni.
aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen magyaros boomer szokás jól belerugni a másikba. Családon belül is kiválóan működik sajnos
aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hogy nem kicsit van önértékelési zavara, ezért próbálja a másik felet megalázni. Ennyi az egész. Ettől ő jobbnak érzi magát.
aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi, nálam az első 3 eddigi válasz zöldet kapott.
aug. 9. 12:19
 5/16 anonim ***** válasza:

Én ilyet még soha nem láttam/kaptam ismerősöktől semmilyen közösségi oldalon, de még ismerősök fotóinál sem láttam, hogy ilyet írtak volna.

Egyetlen egyszer, egy fogyatékos ismerősömnél láttam gusztustalan beszólást. Szegény értelmileg eléggé sérült, a külsején is látszik. Nagyon szereti használni a különböző szépítő filtereket, játékokat facebookon, naponta többet is megoszt. Az egyik alá beírta egy ismerőse, hogy semmi értelme ezeknek az effekteknek, mert úgyis mindenki tudja, hogy élőben ronda, mint a bűn. Na, ez kicseszte nálam a biztosítékot.

aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én ezeket úgy oldottam meg, hogy én is visszaszóltam nekik valami hasonlót. Többségében észrevették magukat és utána nem szólogattak már be.
aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan volt, hogy nőként természetesen folyton azzal nyaggatnak, hogy mikor lesz már gyerek. Új városba költöztünk és lefotóztam, hogy a házunk mögött van a Gerecse, gyönyörű táj. Az egyik férfi ismerősöm hozzászólt célzóan a gyerek témára: "És hol az óvoda?"

Csak annyit válaszoltam vissza, hogy köszi, de az nem releváns, mert már 30 évvel ezelőtt kijártam. Szerencsére vette a lapot.

aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ez ilyen magyaros boomer szokás jól belerugni a másikba."


Gondolom a boomer neked is csak szitokszó, és fogalmad nincs mit jelent, és melyik korosztály.

Annyit súgok, hogy a boomerek már inkább csak a saját siralmaikkal foglalkoznak.

aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7 erre azt kell reagálni, hogy "akkor lesz gyerek, amikor te (aki kérdezte) majd szülsz egyet"
aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8 pont ez az, hogy nyugdíjasak, nincs dolguk, ráérnek reggel 6kor buszozni a szomszéd városba a piacra és azon idegeskedni, mennyi az iskolás a buszon. Meg az idős nyugdíjas barinőkkel arról pletyizni mennyire elcseszett ez a korosztály meg régen mennyivel jobb volt. A gyerekeik, unokáik élete nem körülöttük forog, ezáltal jobban ráérnek mások életével foglalkozni.
aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!