Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mehet azért nehezen a kommunik...

Mehet azért nehezen a kommunikáció, a kezdeményezés, mert anno az iskolában rámszálltak, sokat szekáltak, piszkáltak? Hogyan tudnám ezt leküzdeni, elfelejteni?

Figyelt kérdés

jún. 30. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Szocializáciot kéne tanulni. Legyél lldott beszédes baratkozos meg stb


Altalában a csendes félénk mimozákra szállnak rá.

jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*oldott
jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudnál mit mondani, csak nem mersz vagy nem is tudnál miről beszélni?
jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Inkább csak nem merek.
jún. 30. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem igen, lehet amiatt. Nálam is ez van sokszor.
jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

(magamból indulok ki)

Szerintem az is lehet ennek a hátterében, hogy régen sokat bántottak, piszkáltak, és ez annyira beléd ivódott, hogy még mindig attól tartasz, hogy az újonnan megismert emberek is hasonlóan fognak veled viselkedni, mint az iskolatársak, akik bántottak. Vagy attól, hogy hogyan fogadnak téged, hogyan fordulnak feléd.

De az is lehet, hogy az ilyen téren szerzett gyakorlat, tapasztalat hiánya (is) okozza ezt.


Sok gyakorlat, ilyen, kommunikációt igénylő helyzetek megélése segít ezen túllendülni. Nem könnyű, de sok gyakorlással javulni fog a helyzet idővel.

júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hali! Engem is bántottak és a külsőm miatt nem szeretek tömegben lenni, válaszodra a kérdés, igen valszeg amiatt van mert bántottak, de ne aggódj, reménykedem abban hogy egy nap eljön az a személy akivel boldog vagyok és leküzdöm a problémákat.
júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet emiatt is, meg sok más szocializációs hatás is ráerősíthet. Leginkább önbizalomhiány, önértékelési zavar a probléma.


Olvass utána! Vannak rá módszerek, hogyan lehet fejleszteni, akár egyedül is sikerülhet, de egy jó pszichológus igazán sokat tud benne segíteni.

júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!