Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekvállalóknak vajon...

A gyerekvállalóknak vajon hány százaléka kizárólag, vagy nagyrészt a társadalmi elvárások miatt vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs erről hiteles statisztika, vagy egyáltalán bármilyen, tippeket várok, lehetőleg olyanoktól, akik jól ismerik az itteni társadalom mentalitását.


Szerintem kb 70 százalék, mert Kelet Európában a gyerekvállalás nagyon erős társadalmi elvárás, és itt a legtöbb ember csak sodródik az árral, nincs elég önismerete, és erősen befolyásolják a társadalmi konvenciók:pl: szülők, akik a gyerekvállalással nyomasztják a gyerekeiket, a CSOK, baba váró hitel, állami szintű megalázása a gyerekteleneknek, saját ingatlan vásárlás ellehetetlenítése gyerektelen fiataloknál stb



júl. 25. 16:34
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
Elmúltam 50, és életem legjobb döntése, hogy ragaszkodtam a gyerekmentességhez.
aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%
Magába az életbe keseredik bele az ember, amikor tekered a mókuskereket, nem jutsz sehova. Gyerekkel vagy gyerek nélkül, házason vagy szingliként.
aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
68%

"Érdekes, hogy akik a gyerek nélküli életet választják többségük megkeseredett bunkó."


Ez saját termés vagy valamelyik fidesz propaganda adta a szádba ?

Szerinted az akinek nyugodt rendezett az élete az miért is lenne megkeseredett. Tegnap amikor vettem magamnak egy Yves Saint Laurent Libre-t annyira megvoltam keseredve, hogy kiadtam bánatomban 68 ezret.


Most megyek és lesírom az Audi S7 üléshuzatát mert annyira rossz életem van. Mikor Firenze-ben voltam akkor is csak sírtam. Na szia.

aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a "vállalás" szó mindent megmond...
aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
0%
Mire gondolsz 44-es? Nem is reagálnék aki a pénzt helyezi előtérbe a családalapítás helyett! Csak örülök, hogy az ilyennek nincs gyereke!!
aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
#45 Arra, hogy amit szeretnék, amire vágyom azt nem "vállalom". Amit muszáj, azt vállalom.
aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként olyan 50-50% lehetne az arány, de ennél azért árnyaltabb a kép. Vannak az úgynevezett becsúszott gyerekek, akiket nem terveztek, de ha már ott van, megtartották, vannak a férjfogás céljából, vagy a szétesőben lévő kapcsolat összefoltozása céljából született gyerekek. Tulajdonképpen ezeknek is van valamennyi köze a társadalmi elvárásokhoz, de ilyen statisztika nem készült, és valószínűleg nem is fog.

#46 voltam

aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

45:

A családalapítás - tetszik vagy sem - irtózatos anyagi és idegtépő TEHER.

Ha vágyik rá valaki - akkor csinálja.

De ha nem...? Miért tegye?

aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nevetséges, hogy meg kell magyarázni az EU egyik legszegényebb országában hogy ez főképpen anyagi szempontból mért nem megoldható.


Szerintetek mért van az hogy a magyar autók átlagéletkora 10 és 20 év között van. És ez csak 1 gond volt.

aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan elvannak szegénynedve és egy gyereknek a nélkülözés egy életre beég az elméjébe. Albérletbe meg különösen ajánlott.
aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!