Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekvállalóknak vajon...

A gyerekvállalóknak vajon hány százaléka kizárólag, vagy nagyrészt a társadalmi elvárások miatt vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs erről hiteles statisztika, vagy egyáltalán bármilyen, tippeket várok, lehetőleg olyanoktól, akik jól ismerik az itteni társadalom mentalitását.


Szerintem kb 70 százalék, mert Kelet Európában a gyerekvállalás nagyon erős társadalmi elvárás, és itt a legtöbb ember csak sodródik az árral, nincs elég önismerete, és erősen befolyásolják a társadalmi konvenciók:pl: szülők, akik a gyerekvállalással nyomasztják a gyerekeiket, a CSOK, baba váró hitel, állami szintű megalázása a gyerekteleneknek, saját ingatlan vásárlás ellehetetlenítése gyerektelen fiataloknál stb



júl. 25. 16:34
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
27%

Hogy lehet ilyen butaságot írni? :O

Az embernek igen is vannak ösztönei, amik nagyon hasznosak de látom neked nincsennek ezért vagy ilyen!

júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
0%
A 8as jobban teszi ha sose szül kíméld meg a társadalmat
júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
73%

Vannak ösztönei. Hogy megvakarja, ahol viszket. Hogy odanyúljon, ahol fáj.

De a gyerekvállalás tudatos kellene legyen, nem ösztönös. Ez egy hozott minta. Nem te akarod. Beléd nevelik, hogy akarod kell. Ez nem ösztön, hanem a személyiséged elnyomâsa.

júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
87%
Ja és aki tudatosan akarja, abban fel sem merülnek ilyen kételyek, pláne nem titulâlja normâlatlannak azt, aki nem akar. Szervusz
júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%

#4 30 évesen látom azt, hogy akinek a húszas évei elejéről van gyereke annak becsúszott. Gimiből 1 osztálytársamról 100%ig tudom ezt, egyetemen pedig évfolyamtársammal történt. A gyerekkori legjobb barátnőm volt olyan, hogy fu neki sose kéne gyerek, de aztán úgy másfél éve rábeszélték egymást a férjével (a csok sokat segített a döntésben amit egyáltalán nem ítélek el, örülök hogy lett egy szép házuk).

Másik barátom pedig szintén nem akart gyereket, de most hogy a harmincas évei közepén jár, rá van kattanva hogy ha most nem lesz, akkor örökre lemarad róla.

Rokonságban pedig van olyan, aki azért vállalt gyereket mert a testvéreinek is van, aztán csak kell vállalni.


Ezek mellett van úgy 5-6 pár akik valszeg őszintén vágytak is rá.


De a legjobb módja hogy tudd hogy a lakosság mekkora része akar tényleg gyereket, és nem csak azért vállal mert ez a szokás, az az, ha megnézed hogy hogy viselkedik a fiatalság.

Bárki mondhat bármit, a neveletlen, elhanyagolt kölyköket nem akarták, hanem max "a gyerekcsinálás a világ rendje, én meg nem akarok kilógni" alapon vállalták.

júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
10%
Felismerlek téged a stílusod alapján! Látom ide jársz kötekedni, gondolom az életben meg egy elnyomott lény vagy. Mondok én neked valamit! Ahelyett, hogy itt próbálsz provokálni inkább vegyél egy könyvet magadnak és olvass mert aki azt mondja, hogy az embernek nincsennek ösztönei az nagyon aluliskolázott lehet. A szüleid nagyon hanyag munkát végeztek az biztos és látszik, hogy te is ilyen okos lettél mint ők
júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
63%
Leírtam, hogy vannak ösztönei. A könyv inkább neked lenne hasznos. Olvasni, értelmezni.
júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
33%
Össze vissza beszélsz még zavarodott is vagy nem csak sötét
júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

Ja, te vagy a mâsik kérdés alól is.

Ott sem tetszett amit írtam. Valójában a valósâgot nem akarod elfogadni, és nem tetszik az, aki a képedbe tolja. A gond nem velem van, sőt nem is veled. Csak teljesen mâs szintén tartunk. Így a kommunikáció nem működik. Te nem tudsz hozzáférni az érzéseidhez.

Ha gondolok pâr csoportot tudok ajánlani, ami fejleszt. Ha motivált vagy. Nyilván nem most, mert elég rossz állapotban vagy. De nyugodtan írhatsz.

júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
0%

Hát ilyen nincs :D

Már a xar is celeb

júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!