Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekvállalóknak vajon...

A gyerekvállalóknak vajon hány százaléka kizárólag, vagy nagyrészt a társadalmi elvárások miatt vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs erről hiteles statisztika, vagy egyáltalán bármilyen, tippeket várok, lehetőleg olyanoktól, akik jól ismerik az itteni társadalom mentalitását.


Szerintem kb 70 százalék, mert Kelet Európában a gyerekvállalás nagyon erős társadalmi elvárás, és itt a legtöbb ember csak sodródik az árral, nincs elég önismerete, és erősen befolyásolják a társadalmi konvenciók:pl: szülők, akik a gyerekvállalással nyomasztják a gyerekeiket, a CSOK, baba váró hitel, állami szintű megalázása a gyerekteleneknek, saját ingatlan vásárlás ellehetetlenítése gyerektelen fiataloknál stb



júl. 25. 16:34
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
75%
Remény sincs lakásra, ugyhogy bármekkora is a társadalmi nyomás, kizárt dolog.
júl. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
75%

Névtelennél sem - legalábbis a többség.

Lelkekbe égetett tabu erről beszélni.

júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
Bennem van akkora öntisztelet, hogy pusztán másoknak való megfelelésből semmi olyat nem teszek, amit amúgy sem akarnék. Gyermektelen pár vagyunk, mert így döntöttünk.
aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Én tök nyíltan megmondom bárkinek aki kérdi, hogy nem akarok gyereket.

És nem az Állam vagy a társadalom miatt hanem mert 1. Nem vágyom rá.

és 2. Sokat dolgozom és alig van szabadidőm.

aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
0%
Persze majd ti is rítok amikor már közeledtek a 40hez, hogy még is akarok de már késő lesz.
aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
84%

"Persze majd ti is rítok amikor már közeledtek a 40hez,"


35 vagyok jelenleg további megjegyzések.

aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
#35 rég elmúltam 40, azóta sem ríttam és nem is fogok.
aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy akik a gyerek nélküli életet választják többségük megkeseredett bunkó. Vajon miért?
aug. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
#38 Hát én nem keseredtem meg, nagyon jól érzem magam a bőrömben. Vannak, akik a családos élettől keseredtek meg, de nem általános egyik sem. Az lesz megkeseredett, aki nem önként, hanem valamilyen külső kényszer hatására választ életformát, legyen az gyerekkel vagy anélkül.
aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
91%
Igen ez így van, csak tudod sok ember van akik még saját maguknak is hazudnak!
aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!