Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekvállalóknak vajon...

A gyerekvállalóknak vajon hány százaléka kizárólag, vagy nagyrészt a társadalmi elvárások miatt vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs erről hiteles statisztika, vagy egyáltalán bármilyen, tippeket várok, lehetőleg olyanoktól, akik jól ismerik az itteni társadalom mentalitását.


Szerintem kb 70 százalék, mert Kelet Európában a gyerekvállalás nagyon erős társadalmi elvárás, és itt a legtöbb ember csak sodródik az árral, nincs elég önismerete, és erősen befolyásolják a társadalmi konvenciók:pl: szülők, akik a gyerekvállalással nyomasztják a gyerekeiket, a CSOK, baba váró hitel, állami szintű megalázása a gyerekteleneknek, saját ingatlan vásárlás ellehetetlenítése gyerektelen fiataloknál stb



júl. 25. 16:34
1 2 3 4 5 6
 1/52 retektorta ***** válasza:
0%
Kb. 10%.
júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
92%
Mondanám akár 30%-nak is. Főleg egynél több gyerek esetén.
júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem minimum a fele olyan, hogy vagy becsúszik véletlenül a gyerek, vagy pedig nem vágyik különösebben pulyára de ahogy egyre idősödik, tudat alatt elkezd szorongani hogy kimarad valamiből, hiszen a csapból is az folyik hogy csak családdal lehet teljes életed.
júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 retektorta ***** válasza:
60%
Hát én nem tudom hány évesek vagytok, és mit láttok magatok körül... Én már nem vagyok fiatal, és akinek az ismeretségi körömben gyereke van (több 10) mindnek azért van, mert ők akarták. Persze van, akinek csak egy. Hiába ömlik mindenhonnan hogy 2-3 kell, meg testvér kell a gyereknek, leszarják, de AZT AZ EGYET azért csinálták, mert gyereket akartak. Akinek több van, azoknak azért, mert többet akartak.
júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
76%
Olyan 80-90%. De ebbe nemcsak a târsadalmi elvârâsok tartoznak bele, hanem a megdolgozatlan személyiség, és a szülők traumái. 10 szülőpârból 9 alkalmatlan. Csak erről nem lehet ugye beszélni. De az orszâgunk mentális állapota teljességgel bizonyítja.
júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem 90% akar is gyereket mivel ez ösztönösen jön a normális embereknél. Aztán akit elcsesztek gyereknek az felnőttként is eltér a normálistól...
júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
81%
Ösztönei állatoknak vannak. Az emberek gondolkodnak. Már aki.
júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
75%
Pl. A hatos szülei is alkalmatlanok voltak. És ő is az. Aki ilyet leer írni. Egészen biztos ez a 80-90%
júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem 20-30% körül lehet, de én külön venném az állami "serkentő" támogatásokat ettől (mert ezek több szempontból inkább "lehetőség van" alapon születnek, ami szintén nem egy jó mentalitás).


A véleményem, hogy egyébként nagyon sokan tényleg szeretnének gyereket, egyszerűen csak nem gondolnak bele, hogy ez mennyi felelősség. Nem csak anyagi szinten, hanem inkább érzelmileg és mentálisan nem állnak arra készen, hogy ne a saját traumáikat adják tovább. Ebben sokat segítene ha mondjuk a szülők gyerekvállalás előtt terápiára mennének (és alatt is). Sajnos a legtöbb családban tényleg nagyon súlyosan érzelmileg elhanyagolják a gyerekeket és még csak észre sem veszik ezt. A szociális ellátórendszer ebből kevés esetet tud kiszűrni (és meg kell fontolniuk, hogy a család a károsabb vagy horrorisztikus nevelőotthonok).

júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Tessék, ennek a nőnek sem kellett volna szülni.

júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!