Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért divat az áldozathibáztat...

Miért divat az áldozathibáztatás Magyarországon?

Figyelt kérdés

júl. 22. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
41%

"Vagy ha nem jelentik fel az erőszaktevőt, ezért az megússza ,sőt, bánthat másokat is, vagy esetleg visszatér a korábbi áldozathoz és újra megtörténik a dolog."


Ugye tudod, sok esetben ez nem ennyire egyszerű? SOkszor a pasi módszeresen leépíti a nő önbizalmát, fokozatos elzárja a külvilágtól (nem kell neked dolgozni, majd eltartalak, barátnőd, család hülye), eleve alacson önértékelésű, könnyen befolyásolható, hátrányos helyzetű nőt választ, aki aztán teljesen tőle függ anyagilag és érzelmileg is, nincs támogató háttere (család, barátok). Így nehéz lépni. Amíg nincs hová mennie, hogy jelentse fel? Szerinted mit fog kapni, miután megjelennek a rendőrök náluk vagy kitudódik a feljelentés? Még jobban szétverik.

júl. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
72%
19 Te valami unikornisos rózsaszín álomkában élsz, persze feljelentik és meg van oldva minden. Kedves dolog a naivitás egy bizonyos szintig, de azért a tiéd túllépett egy határon.
júl. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
53%

A kérdező csak egy hisztigép. Mindig felteszi ugyanezt a kérdést. Ő a nagy, szent áldozat. Mindenki a hibás rajta kívül. Mivel ő szent, ezért ő ártatlan. Mindenki csak őt akarja bántani, még itt is, ha nem az egójának megfelelő választ írjuk. Én is megfogom majd tőle kapni, hogy áldozathibáztató vagyok. De még egyetlenegyszer se írta le, hogy mi az ő konkrét problémáha, ki bántotta, milyen szituációban. Csak felteszi egy általános provokatív kérdést.

És ha azt mered írni, hogy bizony vannak olyan helyzetek, mikor maga az áldozat tehet a sorsáról, akkor máris áldozathibáztató vagy.


Kérdező, sürgősen keress fel egy pszichológust, mert pszichés eset vagy!

És látom, a sok áldozattá vállásod között mindig van időd kiírni ugyanazt a kérdést.

Az okos a másik hibájából tanul,a hülye még a sajátjából se.

júl. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
4%
23 Miért érzed a viszketést hogy ilyenkor le kell írnod azt a kis számú "áldozatot", aki mondjuk mazochista? A többség nem ilyen, de nyilván a bántalmazók, mint te, ellenállhatatlan késztetést éreznek hogy néhány eset alapján rugdossák az összes áldozatot akikre nem igazok ezek a feltételek. Épp onnan lehet megismerni a bántalmazót, hogy vörös posztó neki már maga az áldozat szó is, bezsong tőle és nem nyugszik.
júl. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
100%
2: Konkrétan bejártam a fél világot a munkám miatt. Ezért tudom, hogy az emberek ugyanolyanok mindenhol. Mindenhol vannak normálisak, és idióták is.
júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:

24: "kis számú áldozat" ?


15 éves kor előtt bármely felnőtt elkövetőtől: fizikai, szexuális

és/vagy lelki erőszak 27%, ebből szexuális erőszak 5%, fizikai

erőszak 20%, lelki erőszak (felnőtt családtagtól) 8%

- 15 éves kor fölött partner részéről: fizikai erőszak 19%, lelkiszóbeli erőszak (fenyegető kontroll, büntetések, tilalmak,

korlátozások, becsmérlések, stb) 49%, szexuális erőszak 7%,

gyerek felhasználása zsarolásra 10%

- 15 éves kor fölött nem partner részéről: fizikai erőszak 12%,

szexuális erőszak 3% (mindkét esetben kevesebb!)

- 15 éves kor fölött fenyegető zaklatás 12%, ebből partner vagy

ismert személy 60%, zaklatás hossza 1 hónap-1 év: 44%, 1 év

fölött 42%, szexuális zaklatás bármely formája 42%

júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 A kérdező kommentje:
23# Te is bántalmazó vagy.
júl. 23. 08:47
 28/72 anonim ***** válasza:
42%

Nem szoktam az áldozatot hibáztatni, de szerintem az fontos, hogy bármilyen eset kapcsán lehessen anélkül beszélni a körülményekről, hogy mai divat szerint azonnal rádsütnék, hogy áldozathibáztató vagy.

Egy balesetnél igenis lehessen arról beszélni, hogy mindent megtett-e az illető, hogy ne kerüljön a koporsóba, akkor is, ha más volt a hibás, mert hátha legközelebb valaki életét megmenti az előrelátás. Egy erőszaknál szintén, ha nem indul el egyedül ismeretlen környéken (nyilván nem a ne vegyen fel rövid szoknyát kategória).

júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
Na, a 6-os hsz tökéletesen mutatja, hogy értelmesen nem lehet beszélni ma már semmiről, mert rádsütik, hogy áldozathibáztató vagy. Szerinted ha nem lehet leírni, hogy ember, figyelj, megelőzheted, ahogy ő is megelőzhette volna, már beszól egy idióta.
júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
42%

#27

😂🤦🤣


Nem is vártam tőled más választ. De azért igazán vehetnéd a fáradtságot, és leírhatnád rendesen, hogy mi a konkrét bajod. Sőt, a saját felelősségeden is elgondolkodhatnál. De te nem vagy azon az értelmi és érzelmi szinten, hogy ezt megértsd. A te szemedben csak áldozathibáztató vagyok, mert ez számodra a legkönnyebb.

júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!