Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
 381/444 anonim ***** válasza:
0%
Ez ellen nem is kell érv mert megint a logika hiányzik... papíron már az iskolában emgtanulta, tehát nem itt fogja megtanulni mit hogy kell írni...
2023. febr. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 382/444 anonim ***** válasza:
72%

Más dolog papír szerint tudni és más dolog valóban tudni valamit.

Most már például én is tudom, hogy a "mindennap" egy szó, ha határozóként használjuk. Legközelebb már helyesen fogom írni.

Tehát ennyit arról, hogy itt, vagy másik internetes oldalakon nem lehet megtanulni a helyesírást.

2023. febr. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 383/444 anonim ***** válasza:
0%
Most ne hasonlítsd az átlag embert azokhoz akiknek ekörül forog a világ, hogy helyesen írtak valamit vagy sem, mert 10-ből 9 nem ilyen....
2023. febr. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 384/444 anonim ***** válasza:
62%

Nekem sem ekörül forog a világ. Ez egyszerűen csak az alap igényesség része.

Azt meg megint csak nem tudja bizonyítani egyik oldal sem, hogy 10-ből 9 ember milyen.

2023. febr. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 385/444 anonim ***** válasza:
0%
Tedd hozzá, hogy szerinted része, mert ezt is alá kéne támasztani éppenséggel.
2023. febr. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 386/444 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon sok embert zavarnak a helyesírási hibák, épp ezért vannak olyan személyek is, akik kijavítják őket.

Szerintem egyértelműen igénytelenség az, ha valaki még egy ilyen alap dologra sem figyel oda, hanem csak úgy odahányja a szöveget a többi embernek.

2023. febr. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 387/444 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sok ember.... ha csak ezt a kérdést nézem itt 4-1 az arány, én, Bringa, egy másfél karikás, egy másik 4 karikás mint én, akiket az elmúlt 2 napban láttam itt a kérdés alatt kommentelni, 4 ember várja a reális érveket a szerintenem kívül, Bringa remek érveket sorolt fel ellenérvként, de ahogy olvastam a másik 4 karikás is írta az érveit hogy miért nem kéne pl mert sértő, mert vitát szít vele ha javítgat stb.


Ezt akárhogy nézem pl itt most 80-20% az arány azok terén akiket nem zavar és akit zavar.... akkor hogy is van ez a nagyon sok?


"Szerintem egyértelműen igénytelenség az" Amúgy jelzem a kulcsszó ebben megint benne van...

2023. febr. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 388/444 anonim ***** válasza:
70%

Láttam ennél a kérdésnél magamon kívül egy 3,5 és egy négy pipás személyt is a helyesírás fontossága mellett érvelni. Ha pedig visszaolvasol a kérdés első néhány oldalára, ott is látszik, hogy legalább annyian vannak a javítás mellett, mint ellene.


Az egy nagyon változó dolog, hogy ki mit tart igénytelenségnek, viszont arról is szó esett már, hogy minden közösségben vannak írott és íratlan szabályok. A helyesírás betartása is az internetes közösségek szabályai közé tartozik. Ha pedig valaki nem tartja be a szabályokat, azt a legtöbb ember rossz szemmel szokta nézni, méghozzá jogosan.


Az érveit pedig mindkét oldal leírta már. Ti a mi érveinket nem tartjátok reálisnak, mi pedig a tieiteket nem. Ezzel nem lehet mit kezdeni.

2023. febr. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 389/444 anonim ***** válasza:
0%

Én most az elmúlt két napról beszéltem, amióta nézem az oldalt.


Legtöbb ember megint.... egyszer felhozod, hát hogy mi honnan tudhatnánk, hogy hány embert érdekel és mennyit nem, de az hogy te kijelented hogy a elgtöbb embert érdekli az már rendben van....

2023. febr. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 390/444 anonim ***** válasza:
70%

"De, akadályozza.

Ugyanis a helyesírási hibák nem állnak meg. Aki kicsit rosszul ír, annak a gyereke már nagyon rosszul fog írni.

Az ő gyereke meg olvashatatlanul."

Például ezt a választ sem én írtam tegnap, hanem egy másik felhasználó. Rajta kívül még egy harmadik személy is írt ide az elmúlt két napban.

Azt az állításotokat pedig ti sem tudjátok bizonyítani, hogy szerintetek a legtöbb embert nem zavarja a rossz helyesírás.

Nem véletlenül vannak a nyelv használatának is szabályai. Ezeknek a szabályoknak a létezése már magában is arra utal, hogy nem mindegy az, hogy hogyan ír az ember.

Ha mindegy lenne, akkor nem foglalkozott volna a szabályok létrehozásával senki.

2023. febr. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!