Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
 351/444 anonim ***** válasza:
0%

Ez az igénytelenség sem feltétlen egy kézzelfogható dolog, mert honnan tudod, hogy pl nem egy festőművész a valóságban az emberke, vagy épp egy építész.... ennyire erővel igénytelenség.... orvosokról elterjedt, hogy tényleg úgy írnak mint a " macskakaparás ", kinézetre és helyességre is, náluk megszokott. Igénytelen ember egy orvos? Hát ha egyetemet végzett és orvos lett belőle valószínű elég igényesen tanulta meg amit meg kellett...


Ahogy itt sem lehet abból megállapítani azt, hogy ki mennyire igényes mert ki hogy ír.

2023. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 352/444 anonim ***** válasza:
89%

"Ha meg a moderátorok javítják"

A moderátorok feladatai közé tartozik ezen az oldalon a helyesírás javítása is. Ha legalább néhány helyen vannak olyan emberek, akiket ezért (is) fizetnek, akkor mégiscsak van értelme korrigálni a hibákat. Pont azzal van a baj, hogy ez nem mindenhol történik meg.

2023. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 353/444 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom azért a moderálásban is van egy bizonyos szint, hogy nem fognak minden apróságért javítani, csak ami azon a szinten van, hogy valóban nem lehet elolvasni például.
2023. febr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 354/444 anonim ***** válasza:
89%

"orvosokról elterjedt, hogy tényleg úgy írnak mint a " macskakaparás ", kinézetre és helyességre is, náluk megszokott."

Ez csak egy általánosítás. Könnyen lehet, hogy semmi valóságalapja nincsen.

Nem is tartom valószínűnek, hogy egy olyan személy egy komoly egyetemet el tudna végezni, akinek még a helyesírás is gondot okoz (amit már általános iskolában is el szoktak várni).

Ha pedig valaki nem végzi pontosan a munkáját, hanem csak úgy odahány valamit anélkül, hogy megnézné, hogy jól végezte-e el a feladatot, az egyértelműen igénytelenség.

2023. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 355/444 anonim ***** válasza:
0%
Én arra céloztam ezzel, hogy kicsit meredek valakit ebből leigénytelenezni, mert úgy ír ahogy. Te otthon összedobsz egy szendvicset, a szakács ugyanabból az alapanyagból egy menüsort, akkor jogosan leigénytelenezhet téged?
2023. febr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 356/444 anonim ***** válasza:
62%

Nem biztos, hogy az élet minden területén igénytelen az az ember, aki nem ír helyesen.

Viszont amikor valaki leír egy szöveget és szándékosan egyáltalán nem figyel a helyesírásra, az igénytelenség. Ez leginkább akkor probléma, amikor más embereknek ír és zavarja is őket ezzel.


"Te otthon összedobsz egy szendvicset, a szakács ugyanabból az alapanyagból egy menüsort, akkor jogosan leigénytelenezhet téged?"

A szakácsnak az a munkája, hogy ételeket készít, ezért érthető, hogy sokkal jobban teljesít ilyen téren, mint én.

A nyelvtant viszont (elméletileg) minden embernek megtanítják még iskolás korában, így azt mindenkinek tudnia kellene.

Ezen kívül ha például vendégek érkeznek hozzám, én is igyekszem jó ételt készíteni nekik, akkor is, ha nem tudok úgy főzni, mint egy szakács. Ugyanígy, ha másoknak ír az ember, szerintem illene azt is odafigyelve, pontosan csinálni.

Nem biztos, hogy minden téren igénytelen személy az, aki nem figyel a helyesírásra, de attól még nem lesz ez követendő viselkedés.

2023. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 357/444 anonim ***** válasza:
0%

A szándékosság az max az elhet, hogy direkt elír valamit, de az, hogy leírja, és nem áll neki szótárazni, hogy aha, az is jó, meg az is jó, igen ez is rendben van szinten attól még nem feltétlen lesz igénytelen. Főleg hogy úgymond itt tétje sincs a dolognak, mert nem helyesírási pontozást végeznek az oldalon hanem kérdeznek és válaszolnak.


Amit a szakácsos példámra mondtál, akkor ezen a vonalon max egy nyelvtantanárnőnek róhatnád itt fel, hogy ha nem írna helyesen, hisz max neki volna az a dolga.

2023. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 358/444 anonim ***** válasza:
70%

"Amit a szakácsos példámra mondtál, akkor ezen a vonalon max egy nyelvtantanárnőnek róhatnád itt fel, hogy ha nem írna helyesen, hisz max neki volna az a dolga."

A szakács azt tanulja egy képzésen végig, hogy hogyan kell ételeket készíteni.

Más emberek általában nem végeznek ilyen tanfolyamot, a helyesírást viszont mindenkitől elvárják már általános iskolában is, mert az egy alap dolog. Az igénytelenség, ha valaki még erre sem figyel oda.

Egy átlagos embernek pedig nem igazán kell szótáraznia soha, mert a legtöbb szónak egyértelmű a helyesírása.

Szerintem nem mindegy az, hogy milyen minőségű válaszokat ír valaki, a leírt szöveg minőségéhez pedig többek között a helyesírás is hozzátartozik.

2023. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 359/444 anonim ***** válasza:
0%

Ezen az alapon, most kérlek csinálj nekem kémiai összeadásokat, vagy elemezz verset, vagy oldjál meg függvényeket.... egyszer ezt is elvárták az iskolában, a gyakorlatban meg 100-búl kb 95 ember pár éven belül teljesen elfelejti.

Ha valaki el akar menni autószerelőnek vajon leültetik, hogy na akkor legyen egy tollbamondás, nézzük mennyire írsz helyesen? Nem. Azt nézik, hogy az oda kellő iskolákat elvégezte-e, van-e szakmai tapasztalata stb. Aztán ha kifogástalanul el tudja végezni a munkáját jóformán még az sem érdekelné a munkáltatót ha két szót nem tudna helyesen leírni.

2023. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 360/444 anonim ***** válasza:
17%

De sok nyelvtantanár van ezen az oldalon :D

Szerény véleményem szerint -nyugodtan le lehet pontozni :D-,teljesen fölösleges leírni egy szöveg alá hozzászólásban,hogy -az előttem írókat idézzem- "a bagoly szót ly-vel kell írni". Mivel ez -bármennyire is nem annak szánja az illető-"áskálódásnak veszik:D Valamilyen szinten igazuk is van...

Hogy miért is? :D

Mert,kellemetlen helyzetben hoztad mások előtt. Valljuk be,az mindenkinek égő ha,nyilvánosan "megszólják" az emberek a helyesírásuk miatt. Mivel,alap elvárás az,hogy ha magyar vagy,tudj is ezen a nyelven helyesen írni. Nyilván,elég ciki az ha egy magyar nem tud a saját nyelvén helyesen írni. :D

Továbbá,ha ,mégis leírod egy személynek,hogy problémát észleltél a helyesírásban. Akkor a következők lehetnek a reagálási opciók:

-Elolvassa az illető és sértésnek/támadásnak veszi és vissza szúr valamivel. Gondolok itt arra,hogy pl: káromkodik,elküld melegebb éghajlatra,és ehhez hasonlók. Tehát ebben az helyzetben te jársz rosszabbul :D

-Elolvassa,de nem érdekli,ezért figyelmen kívül hagyja. Itt szintén nem ért semmit a felhívás a problematikára.

Nagyon ritka opció ha:

-Tudomásul veszi és meg is fogadja a "tanácsot".

Rengetegszer azért reagálnak ilyen rosszul az emberek a kritikára,mert az lenéző és kioktató módon van tálalva az adott személy felé. Nem mellesleg,de ha egy vadidegen írja ezt, akkor teljesen normális ha valaki nem veszi figyelembe.Mivel nem kötelessége senkinek sem,hogy megfogadja a tanácsokat,pláne egy számára teljesen idegen embertől :D

Valamint,én úgy vagyok vele,hogy ha egy embernek szüksége van tovább képzésre,legyen az nyelvtan vagy bármilyen más dolog kapcsán,akkor felkeres egy tanárt,ha pedig nem az pedig az illető problémája.


Nyugodtan belém lehet kötni :D Hatalmas szeretettel várom, a frappáns kioktató hozzászólásokat:D

2023. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!