Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
 391/444 anonim ***** válasza:
76%
384! Te hülye. Nem egy szóról van szó, hanem amikor valaki egy teljes mondatban, szövegben rosszul írja a szavakat, nem használ írásjeleket, meg rövidít. A helyesírás hozzátartozik az élet minden területéhez! És nem hiszem el, hogy mindenki diszlexiás, mert a legtöbb csak lusta volt tanulni, és szarik az egészre.
2023. febr. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 392/444 anonim ***** válasza:
0%

Nos ez a gyerekes rész szinte bizonyos hogy szarkazmus akart lenni, mivel nem genetikai folyamatokról volt szó.


Lehet vannak szabályok, de akkor a költői kérdés: Ki hatalmazott fel hogy bírája légy az embereknek...

Kért rá bárki, hogy legyél szíves és javítsd, látod a hibásan kérdésben odaírva bárhova, hogy legyetek szívesek javítgassátok ki az írásom, még akkor is ha értettétek mit szeretnék kérdezni?


Nem mellesleg számszerűsíteni nem lehet, de akkor minden kérdés alatt megjelennének a javítgatós emberek, mert ha kukacoskodni akarunk szinte minden második kérdésben lehet hibát találni, de mivel nem látni ilyen gyakran javítósokat, ellenben ha most nagyon logikai vonalon veszem.


Keresek egy kérdést amiben van hiba, és arra mondjuk érkezett 10 darab válasz, úgy 10, hogy azok észrevehetően más emberektől érkeztek.

10 rögtön azt jelenti, hogy 10 olyan ember van akit nem zavart, vagy épp képes volt rá, hogy ellenálljon a kényszerének, hogy márpedig neki javítgatnia kell.

Akkor innentől már logikai vonalon alá tudom támasztani, hogy bizony többségben vannak akik nem érzik mindennél fontosabbnak hogy ezzel foglalkozzanak, mert megértik, hogy nem olyan környezetben vannak, ahol mint egy nyelvtandolgozatot javítgatni kelljen, hanem a kérdésre választ adnak stb.

2023. febr. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 393/444 anonim ***** válasza:
70%

A 391-es választ sem én írtam, hanem egy másik személy.

Én magam rendszeresen szoktam még olyan kérdésekkel is találkozni, ahol több a javítás vagy a helyesírásra érkező kritika, mint az egyéb válasz.

Például itt is van egy:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

Az pedig, hogy sok ember nem fárad az analfabéták javítgatásával, nem jelenti azt, hogy biztosan nem zavarják őket a hibák.

Most pedig én is felteszek egy költői kérdést: Akik magasról tesznek a helyesírásra, azokat ki hatalmazta fel a szabályok megszegésére?

A különböző szabályokat szándékosan megszegni semmivel nem jogosabb, mint kijavítani a hibákat.

Egyébként is, akiket nem érdekel a javítás, azok tovább görgethetnek, akiket meg érdekel, azok tanulhatnak belőle.

2023. febr. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 394/444 anonim ***** válasza:
39%

Gondoltam hogy nem te voltál, mert az pozitív, hogy a személyeskedéstől mentes nagyjából a dolog ez jó.


Most itt a linkelt példa 7-ből 4-en erre mentek rá, abból 3 sokkal inkább beszólási szándékkal, mert kb egyre lehet rámondani azt hogy nem konkrétan beszólt, vagy cukkolta.


Az előbbi logikai példával meg arra akartam rávilágítani én, hogy egyik oldalról biztosan mérhető, hogy ha van x válasz akik nem kötöttek bele, akkor azok nem zavart / megállta, hogy szóljon érte csoportba kerültek, a másik oldalt így nem lehet mérni, de statisztikailag ha többségben lennének akiket zavar és be is írják, akkor kb garantálható lenne hogy 2 kommentből egynek azzal kapcsolatosnak kéne elnnie, hogy mit nem írt helyesen.

2023. febr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 395/444 anonim ***** válasza:
70%

Az igaz, hogy a legtöbben nem szoktak szólni a rossz helyesírásért, de attól még nem biztos, hogy nem is zavarják az embereket a hibák.

Arról is írtunk már a kérdés alatt, hogy a beszólogatás egyértelműen nem jó dolog, ebben egyet is értett mindenki. A mi csoportunk a hibák személyeskedés nélküli javítását tartja hasznosnak, nem a piszkálkodást.

A belinkelt kérdés inkább azt bizonyítja, hogy viszonylag sok olyan ember is van, akiket zavar a rossz helyesírás. Az már más kérdés, hogy beszólogatni nem kellene ilyen esetben sem.

Abban pedig szerintem igaza van a 391. válaszolónak, hogy a legtöbb embernek egyáltalán nem okozna problémát helyesen írni, hanem egyszerűen csak hanyagságból nem figyelnek oda erre sem. (Habár ezt szebb stílusban is ki lehetett volna fejezni.)

2023. febr. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 396/444 anonim ***** válasza:
0%

Csakhogy az-az oldal nem mérhető, mivel nem jelennek meg csak feltételezhető, hogy a számuk kevesebb, mivel ha arányaiban annyian lennének akkor mindenhol megjelennének azért majdnem.


Mi van akkor ha mondjuk nem is okoz neki problémát, csak épp külön tudja választani azt, hogy most a netre ír valamit ahol tudja, vagy ugye sejti, hogy nem fog egy nyelvtantanárnő " szembejönni " és belekötni abba amit ír, szóval gyorsan bepötyögi a telefonon / gépen stb a szöveget és elküldi.

2023. febr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 397/444 anonim ***** válasza:
70%

Attól még, hogy valakit zavar egy adott dolog, nem biztos, hogy hangoztatni is fogja azt.


"Mi van akkor ha mondjuk nem is okoz neki problémát, csak épp külön tudja választani azt, hogy most a netre ír"

Az interneten is érvényesek a helyesírás szabályai.

Ha pedig nem okozna az illetőnek semmilyen problémát hibák nélkül írni, hanem szándékosan nem figyel oda, az igénytelenség.

Ha valaki összecsapott munkát ad ki a kezei közül, azzal már el is árul jó néhány rossz dolgot saját magáról.

Persze, ettől még lehet rendes ember az adott személy, de a rossz helyesírás akkor sem lesz követendő példa.

2023. febr. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 398/444 anonim ***** válasza:
0%

Na épp ez egy fontos diferencia, ha zavarja is lehet tudatában van annak hogy nem dolga itt kijavítani és megállja a dolgot.


Fontossági sorrend is van. Előbb próbáltam vázolni, hogy más egy netes környezet meg más mikor valaki teszem azt egy önéletrajzot ír. itt igyekszünk a lehetőségekhez mérten gyorsan beírni, aztán ennyi a dolog. Ha már a telefont vesszük oda, az még képes rá, hogy átjavítja a szavakat akár magától, onnan meg még azt sem elhet mondani hogy hát alá van húzva pirossal pl.

2023. febr. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 399/444 anonim ***** válasza:
92%

Nem kötelessége kijavítani a hibákat senkinek, de aki hasznos dolognak tartja ezt, az megteheti.

Az meg, hogy erre ki mit reagál, vagy hogy reagál-e egyáltalán, az már csak az ő dolga. (Habár az oldal szabályzatában az is benne van, hogy nem egymásra kell reagálniuk a hozzászólóknak, hanem a kérdésre kell válaszolniuk, amihez egyébként a helyesírás is hozzátartozik.)


"itt igyekszünk a lehetőségekhez mérten gyorsan beírni, aztán ennyi a dolog"

Az igénytelenség, ha valaki csak gyorsan odahányja a szöveget a többi embernek és még csak át sem olvassa, hogy mit írt. A helyesírás szabályai az interneten is érvényesek.

A telefonon pedig ki lehet kapcsolni a szavakat átíró funkciót.

2023. febr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 400/444 anonim ***** válasza:
0%

Most ha szabályzat szerint a kérdésre kell reagálni, tehát választ adni rá, akkor ebből hogy jön ki egyenesen az, hogy a helyesírás kijavítására van szükség? Mert nem olvasgattama szabályzatot, de nekem valahogy így az jön le, hogy arra céloznak, hogy a kérdésre kell felelni, nem szabad más témakört belevinni, tehát mintha ennél a kérdésnél nekiállnék politikáról beszélni, pl az se volna szabályos.


Ezt már leírtad párszor, hogy ott is érvényesek, csak épp vannak dolgok amik felülírják. Szerintem online chatet vagy hasonlót akkor még nem láttál, ahol kb a kizárólagos tényező a minél gyorsabb rövidítés pl, és arra végképp nem figyelgetnek ha egy szó le van írva az miként van leírva. Ilyen az internet, mások a fontossági sorrendek, mint egy más környezetben.

2023. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!