Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
 371/444 anonim ***** válasza:
0%

#373

Feltételezem,ezt nekem akartad írni. De,mivel #302 írtál,ezért kétségbe vonható :D

De, konkrétan humoros embernek neveztél,amit bóknak veszek. :D

2023. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 372/444 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, hogy mi szükség van a személyeskedésre.

A 161-es választ nem neked írtam, de szerintem ez elég egyértelmű volt.

A helyesírás fontosságának és a kémiai egyenletek tudásának a szükségessége közötti különbségről írtam egy másik felhsználó válaszára reagálva.

2023. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 373/444 anonim ***** válasza:
21%
Ahogy nézem zajlottak az események itt a több mitn 10 válaszból amradt kb 3 mióta nem olvastam a dolgokat, az látszik továbbra is ugyanott tart a dolog.
2023. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 374/444 BringaManó ***** válasza:
17%

#361:

„A helyesírást viszont gyakorlatilag minden nap használja minden ember valamilyen módon, ezért ennek a tudása valóban elvárható lenne.”


Igen, például meg lehetne tanulni, hogy a „mindennap” időhatározóként egybeírandó – de hát fontos ez? (Segítek: nem.)

2023. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 375/444 anonim ***** válasza:
10%
Ne akaszd a hóhért. :D :D De ez most betalált, most papírforma szerint meg kéne szépen köszönnie, hogy kijavítottad, de ahogy nézem már lepontozott inkább. :D
2023. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 376/444 BringaManó ***** válasza:
17%

"a helyesírás kijavítása viszont hasznos. Azt is leírtuk már, hogy miért az."


Én meg leírtam, hogy miért nem hasznos, miért káros. Akkor kvittek vagyunk? :-D


(Nem valószínű, ugyanis amit te/ti írtatok, azzal több olyan gond van, ami miatt komolyanvehetetlen, ezek közül néhány:

– légből kapott adatokra támaszkodik az érvelés (pl. két nagyon eltérő dolog összekeverése: "TÖBBEN írták" = '1-nél több ember' vs. "a TÖBBSÉG úgy gondolja" = 'az olvasók felénél több');

– nem vesz figyelembe fontos tényezőket (pl. hogy bánt vele valakit, illetve hogy zavarja az közönség jelentős részét);

– és még sorolhatnám a furcsa, légből kapott "érveket" (pl. a javításból a hibázó megtanulja...; a javítás segít, amiért köszönet és hála jár; a többieknek is hasznos...)


----------


"Attól még, hogy szerintetek valami nem hasznos, nem lesz az automatikusan valóban is haszontalan dolog."


Hát erre tényleg csak azt lehet válaszolni, amit meg is kaptál, csak ismételni tudom:

attól, hogy szerintetek valami hasznos, még nem lesz automatikusan valóban hasznos.


----------


"Leírtuk, hogy miért hasznos. Az meg már nem a mi hibánk, ha ti nem értettetek meg."


Én meg leírtam, hogy miért NEM hasznos. Azt megértettétek?... Kár, hogy nem.


Megpróbáltátok leírni, hogy miért gondoljátok hasznosnak, de úgy tűnik, hogy nem sikerült meggyőző, érvényes, nyomós érveket felsorolni (pláne olyan mennyiségben, amely az ellenérveket lenyomná), így sajnos végül mégis a ti hibátok...


Félreértés ne essék: nem azt tartom hibának, hogy nem megfelelő érvekkel támasztottátok alá az álláspontotokat (mert én nem látom, hogy lehetne ilyen érveket találni), hanem az a hiba, hogy a megfelelő érvek hiánya, és a súlyos ellenérvek ellenére is kötitek az ebet a karóhoz.

2023. febr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 377/444 BringaManó ***** válasza:
89%

#326:

"Ha nem lennének érveink, akkor nem lenne itt már több, mint 300 válasz."


A "több mint" itt vessző nélkül írandó (AkH.244).

2023. febr. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 378/444 anonim ***** válasza:
62%

"Igen, például meg lehetne tanulni, hogy a „mindennap” időhatározóként egybeírandó – de hát fontos ez? (Segítek: nem.)"

Az jó, hogy kijavítottad a hibát, köszönjük.

De attól még, hogy neked nem fontos valami, nem biztos, hogy másoknak sem az.


"Én meg leírtam, hogy miért nem hasznos, miért káros. Akkor kvittek vagyunk?"

Írtunk ellenérveket, hogy szerintünk miért nem káros.


"nem vesz figyelembe fontos tényezőket (pl. hogy bánt vele valakit, illetve hogy zavarja az közönség jelentős részét)"

Például én leírtam, hogy szerintem miért nem bántó. Nem kell ennyire túlérzékenynek lenni.

Azt pedig ti sem tudjátok igazolni, hogy a közönség jelentős részét zavarja, legfeljebb csak azt, hogy van néhány olyan ember is, akit zavar. De ennyi erővel meg olyan emberek is vannak, akiket a hibák jobban zavarnak.


"Megpróbáltátok leírni, hogy miért gondoljátok hasznosnak, de úgy tűnik, hogy nem sikerült meggyőző, érvényes, nyomós érveket felsorolni (pláne olyan mennyiségben, amely az ellenérveket lenyomná)"

Attól még, hogy nem sikerült titeket meggyőzni, nem biztos, hogy rosszak az érveink. Ennyi erővel ti sem tudtatok meggyőzni minket.

Az ellenérvekről is írtunk, hogy szerintünk miért nem érvényesek.


Leírtuk, hogy miért hasznos dolog a helyesírást kijavítani, az meg már nem a mi hibánk, ha ti továbbra sem így gondoljátok.

Valójában bármit is csinál az ember, mindig lesznek olyanok, akik nem értenek vele egyet. Ez van.

2023. febr. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 379/444 anonim ***** válasza:
10%
És ismét ugyanaz a szöveg, nem reagálás, hanem lényegében ugyanannak ismételgetése emgy, tényleg akkor lenne értelme erre visszatérni, ha valódi érveket találnának, mert a szerintünk helyes az továbbra sem érv.
2023. febr. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 380/444 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem már mindkét csoport leírt mindent és reagált is mindenre.


"Ha nagyon sokan olvasnak rosszul leírt szövegeket, akkor ugyanazok a hibák valóban egyre több embernél fognak megjelenni. Ez pedig nem csak a nyelvtanra vonatkozik, hanem minden másra is. Így könnyen terjedhetnek a rosszul tudott dolgok, amit jó lenne valahogyan elkerülni."

Ti meg például ez ellen nem írtatok érveket. Pedig szerintem ez egyértelmű, hogy így van.

2023. febr. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!