Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
 341/444 anonim ***** válasza:
10%
Mert ugy gondoljátok, hogy az helyes! Na eltaláltam?:D
2023. febr. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 342/444 anonim ***** válasza:
72%

Már leírtuk, hogy miért tesszük. Ha nem emlékszel, akkor olvass vissza.

Mind a 300 oldalt nem szeretné újra leírni senki és nem is lenne értelme.

2023. febr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 343/444 anonim ***** válasza:
0%
Nekem sincs kedvem végigolvasgatni, pedig ráérek, de attól még továbbra is úgy gondolom hogy eddig logikus érvet én nem olvastam, de a kedvemért csak egy logikus vonalon követhető érvet mondj a javításra.
2023. febr. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 344/444 anonim ***** válasza:
62%

Például a nem helyesen leírt szöveget sokkal nehezebb elolvasni, így az más emberek szamára is hasznos lehet, ha valaki kijavítja a hibát.

Ha pedig sokan látják a rosszul leírt szót kijavítva, akkor legközelebb már többen fogják tudni, hogy hogyan kell helyesen leírni.

A helyesírásnak is vannak szabályai, annak pedig oka van, ha valamiről szabályokat alkotnak az emberek.

2023. febr. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 345/444 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem ha valami annyira olvashatatlan akkor simán nem válaszol rá senki, mert el sem tudja olvasni, amúgy ne nézd már ennyire hülyének az embereket, hogy kell pár " helikopter " segítsége, hogy képesek legyenek valamit elolvasni.


Ez meg picit naív, nem gondolod. Pont azért fogja ezentúl helyesen írni, hát mert látta neten kijavítva....



Ha meg már szabályok, mi lett volna veled a nyelvújításkor? :D Érvágás?

2023. febr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 346/444 anonim ***** válasza:
62%

Ha sokszor lát az ember valamit, akkor egy idő után megjegyzi.

Ha meg senki nem válaszol a kérdésre, akkor azzal azért rosszabbul jár a kérdező, mint ha egy valaki kijavítja a hibákat, utána meg válaszolnak azok, akik értenek az adott témához.

A nyelvújítás pedig elősorban nem a helyesírás módosításáról szólt, hanem új magyar szavakat akartak létrehozni, hogy fejlődjön a magyar nyelv.

2023. febr. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 347/444 anonim ***** válasza:
10%

Aha, 8-12+ év alatt a suliban nem sikerült megjegyezni, de itt annyiszor fogja látni, hogy meg fogja.... húha, és nem sok jót sejtet előre... :O


Ez meg megint olyan, hogy kérlek mutass egy kérdést, ahol senki nem válaszolt, annyira rosszul volt írva, bár szerintem amit annyira rosszul írnak azt simán törölnék is az oldalról, hisz gyakorlatilag semmi értelme, szóval nem nagyon volna miért léteznie.


Végül is amit addig helyesen ájernak írtál utána már levegőnek kellett írni és hasonlók. Bár mondjuk nem is feltétlen erre akartam vele igazán célozni, hanem arra, hogy mindennek megvan a helye és az ideje, nyelvtannak, a fentebb említett 8-12+ osztályban. Ha annyira meg akarta akkor megtanulta ott, ha meg nem, akkor nem fogja itt sem azért megtanulgatni, mert 100 kérdésből 99-nél leírogatja valaki, hogy hát az úgy helyes.

2023. febr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 348/444 anonim ***** válasza:
62%

A nyelvtant pont azért várják el, hogy megtanulják az emberek még iskolás korukban, mert utána később az egész életükben használniuk kell majd.

Ezen az oldalon az olvashatatlan tartalmakat általában az itteni moderátorok szokták kijavítani vagy törölni, de ez nem minden oldalon van így. Ez a kérdés pedig nem csak az itt történő javításokról szólt.

2023. febr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 349/444 anonim ***** válasza:
0%

Használniuk, bizonyos szinteken. Kiad egy könyvet, írja meg helyesen való igaz, újságot ír, írja meg helyesen, való igaz.

Kiír ide egy kérdést vagy akkor a kedvedért bárhova ír neten: Ne legyen totál olvashatatlan, lehessen érteni, ennyivel már ki lehet elégíteni azt ami interneten elvárt, mert ahogy te magad is írtad, az iskolában kellett az iylesmit tanítani, szóval nem nagyon látom abban akkor már az érvet, hogy mert akkor ha itt leírják neki kismilliószor akkor megtanulja helyesen írni.


Ha meg a moderátorok javítják akkor ismét okafogyottá válik a dolog hogy miért kéne másnak javítani, másik oldalon is valószínű ugyanúgy van rá ember aki ha olvashatatlan valami intézkedik.

2023. febr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 350/444 anonim ***** válasza:
89%

Az azért elég nagy igénytelenség, ha valaki csak olyan szinten használja a nyelvtant, hogy éppen hogy csak meg lehessen érteni a leírt szöveget. Pont azért tanítják meg jó esetben még az iskolákban a normális helyesírást, mert azt használni kell.

Ha visszalapozol ennek a kérdésnek az elejére, ott is láthatod, hogy sok embert zavar a rossz helyesírás.

Ezen kívül valóban nincsenek minden oldalon moderátorok, akik kijavítják ezeket a hibákat.

2023. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!