Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
 331/444 anonim ***** válasza:
10%

Nos, én csak annyit látok, hogy arról az oldalról hogy javítgatni jó az egyetlen érv annyi volt mert így gondoljátok.


Az egyetlen reális helyzet ahol meg többértelmű a szöveg és tényleg kell javítás ott meg megint nema z a emgoldás, hogy önkényesen bevágja valaki, hogy hát két verzió lehet, akkor tuti ez a jó... mert így gondolom.

Hanem kérdezni kell, ennyi.

2023. febr. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 332/444 anonim ***** válasza:
62%

A te véleményed is pont ugyanannyit ér, mint bárki másé, aki ide ír.

Szerintem mindegyik érvetek ellen fel tudtunk hozni valamit, de az a ti dolgotok, ha továbbra is ugyanúgy látjátok ezt a témát.

Nektek nem fontos a helyesírás kijavítása, nekünk meg igen. Egyik oldal sem tudja meggyőzni a másikat.

2023. febr. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 333/444 anonim ***** válasza:
10%

Hát nem tudom, ha valaki annyira helyesírást javítgat, és papíron tisztában van a szövegértéssel is annak úgy gondolom az érv fogalmát is tudni kéne.


De valódi érvet az úgy gondolom " érven " kívül én nem olvastam.

2023. febr. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 334/444 anonim ***** válasza:
62%

Miért ne lennének a mi érveink valódiak?

Csak azért, mert ti úgy gondoljátok? :D

2023. febr. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 335/444 anonim ***** válasza:
10%

:D :D Mert egyedüli érv annyi volt, hogy úgy gondoljátok.


Dobok egy példát: Helyes kijavítani, mert minket ezért fizetnek, hogy kijavítsuk.

Na itt megtalálható egy valós érv a mondatban....

2023. febr. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 336/444 anonim ***** válasza:
62%

Elég sokszor alátámasztottuk, hogy mi az oka annak, hogy hasznos kijavítani a helyesírási hibákat.

A ti érveitek ellen is sok mindent fel tudtunk hozni.

Ha ti csak úgy átsiklotok a mi válaszaink felett, azzal nem lehet mit kezdeni.

2023. febr. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 337/444 anonim ***** válasza:
8%

Egyetlen aminek volt bármi reális alapja, az amikor többértelmű egy kérdés... de akkor meg logikailag lehetetlen a javítása, tekintve, hogy nem tudhatod a kérdező melyikre gondolt a több lehetőség közül, ezért csak a megkérdezése a valód, reálisan indokolható reakció, hogy legyen szíves írja meg, mire gondolt pontosan.


Ha meg simán csak elírás, elgépelés stb kijavítgatása megy, ott még ennyi sem marad egyedül az amire elején még viccesen gondoltam, hogy simán nem tudják megállni, vagyis ja igen persze, meg tudják állni, csak nem akarják. :D

2023. febr. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 338/444 anonim ***** válasza:
62%

A többértelmű kérdésnél le lehet írni minkét értelmezési lehetőséget a válaszokkal együtt.

Egyébként meg azt is leírtuk, hogy az elgépeléseket nem szoktuk kijavítani, csak hát megint nem figyeltél.

2023. febr. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 339/444 anonim ***** válasza:
0%

Előbb még fel kell hívni az emberek figyelmét a kétértelműségre, azért kell javítani, most már mindkettő módon válaszolni kell.... :D


Nem szoktátok, akkor jelezni kéne a kérdező fel, hogy hopp itt csak a kétértelműeket javítják ki kizárólag.... biztos akkor mást látott ugye?

2023. febr. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 340/444 anonim ***** válasza:
62%
Ki szoktuk javítani az egyértelműen a helyesírás nem tudásából származó hibákat is. Azt is leírtuk már, hogy miért tesszük.
2023. febr. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!