Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
 411/444 anonim ***** válasza:
70%

Több olyan kérdés is volt, ahol a többség egyetértett azzal, hogy fontos dolog a helyesírás és/vagy a hibák kijavítása.

Például itt is van egy:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1208716..


"azért ha annyira mindenki által betartandó, meg enm szeghető szabályok lennének akkor kb büntetni lehetne, hogy jajj elírt valamit 1 hét börtön"

Börtönnel büntetni a súlyos bűncselekményeket szokták.

A helyesírás ilyen szempontból olyan, mint az illemszabályok betartása: a törvény ugyan nem bünteti azt, ha figyelmen kívül hagyja valaki ezeket a szabályokat, de attól még az emberek nem fogják ezt jó szemmel nézni.

2023. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 412/444 anonim ***** válasza:
0%

Most lehet én vagyok hülye, de ha jól vettem ki dátum alapján, meg hogy akérdésben arra van hivatkozva, hogy másik kérdésből fakad, ez szerintem akár ez is lehet, valami korábbi nincs, mármint feltételezve a " verseny " tisztaságát ha már van több pár olyat mutass kérlek ami még kicsit korábbi időszakból való.


"A helyesírás ilyen szempontból olyan, mint az illemszabályok betartása:"


Most igazából akkor lényegében helyeseltél arra amit a másik kommentelő is írt, hogy bizony ez csak egy ajánlás ebben a környezetben.

2023. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 413/444 anonim ***** válasza:
63%

Ez azért egy elég régi kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__12427..

Az ide írók többségét is zavarja a rossz helyesírás.


"Most igazából akkor lényegében helyeseltél arra amit a másik kommentelő is írt, hogy bizony ez csak egy ajánlás ebben a környezetben."

Nem csak ajánlás. Az még, hogy a törvény nem büntet valamit, nem jelenti azt, hogy nem kell az adott dologgal foglalkozni.

Normális esetben nincs is szüksége az embernek börtönnel való fenyegetésre ahhoz, hogy alapvető szabályokat betartson.

2023. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 414/444 anonim ***** válasza:
0%

Itt jobban a rövidítésekbe és a fiatalok stílusába köt bele ahogy értelmezem.


De a gyakorlatban itt ajánlás, tekintve, hogy semmi káros következménye nincs a dolognak, ha azt nem számoljuk, hogy megjelenhetnek a javítgatók a kérdés alatt, azon kívül nem fog neki semmi kárt okozni.

2023. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 415/444 anonim ***** válasza:
63%

Saját magának valóban nem okoz nagy kár azt illető azzal, hogy nem ír helyesen (leszámítva azt, hogy sok embernek rossz véleménye lesz róla), viszont másokat zavarhat az igénytelenül begépelt szöveg.

Ez a kérdés is erről szólt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2023. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 416/444 anonim ***** válasza:
38%
Rögtön az első komment egy nagyon szimpatikus és követendő példát írt le.... lehet, hogy zavarja, de ettől még a kérdésben segít neki.
2023. febr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 417/444 anonim ***** válasza:
63%

Attól még lehet a kérdéssel kapcsolatban segíteni, hogy zavar valakit a rossz helyesírás. Szerintem nem is erről folyik itt a vita.

A kérdés alatt levő szavazással és néhány másik válasszal inkább azt próbáltam megmutatni, hogy sokan még csak nem is válaszolnak a rossz helyesírású kérdésekre, mert annyira zavarják őket a hibák.

Tehát azt nem lehet kijelenteni, hogy az interneten nem fontos odafigyelni a helyesírásra.

2023. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 418/444 anonim ***** válasza:
0%

De az benne a lényeg hogy a kérdésben segíteni, nem nekiállni " pirossal javítgatni ".


A sokan nem válaszolnak meg olyan szint, hogy még többen meg válaszolnak....

2023. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 419/444 anonim ***** válasza:
49%

A szavazás szerint a legtöbben nem válaszolnak.

Illetve attól még, hogy valaki ír a kérdéssel kapcsolatban is, kijavíthatja a hibákat is. A két dolog nem zárja ki egymást.

2023. febr. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 420/444 anonim ***** válasza:
0%
A szavazás szerint igen, akiket megszólított igen, azok között nem. De ezen a vonalon mégsicns olyan kérdés ahol ne lenne emiatt válasz...
2023. febr. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!