Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány ember miért érez...

Néhány ember miért érez ellenállhatatlan késztetést mások helyesírásának kijavítására?

Figyelt kérdés
Én is látom az írott szövegekben a hibákat, de sosem zavarnak (kivéve ha rengeteg van, és olvashatatlanná teszik a szöveget). Biztos nem venném a fáradtságot, hogy kijavítsam a másikat, és esetlegesen megbántsam/kellemetlen helyzetbe hozzam. Egyszerűen nem értem azokat, akik látnak egy hibát, és muszáj nekik kijavítani. Ez valami kényszer? Vagy fölényeskedés?

2023. jan. 2. 21:53
 431/444 anonim ***** válasza:
72%

Én meg úgy látom, hogy általában nem zavar senkit a hibák javítása, ellentétben a rossz helyesírással.

A belinkelt kérdések is ezt mutatják.

2023. febr. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 432/444 anonim ***** válasza:
27%
Direkt arra kimenő kérdések voltak, de pl ez a kérdés sem született volna meg ami alatt most írunk, ha nem volna zavaró a javítgatásuk, és mint írtam én érdekes ha egy totál random kérdésnél látok olyat, hogy valaki belejavít kérelteln általában vagy a kérdező vagy más szól neki.
2023. febr. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 433/444 anonim ***** válasza:
62%

Az még, hogy van néhány személy, akit zavarnak a javítások, nem jelenti azt, hogy sok embert zavarnak. Szerintem jól látható a többi kérdésnél is, hogy a többség nincs rossz véleménnyel a hibák korrigálásáról.

Ennyi erővel pedig olyan kérdések is vannak, amik azért lettek kiírva, mert a rossz helyesírás zavarta a kérdezőt.

Én úgy vettem észre, hogy általában senki nem tesz rossz megjegyzést a javításokra.

2023. febr. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 434/444 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi erővel ezt ki elhetne tapasztalni, pl figyelni pár napig a kérdéseket és ahol ilyen van ide belinkeljük, de ennyi erőt belefeccölni kicsit túlzásnak érzem.
2023. febr. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 435/444 anonim ***** válasza:
62%
Nagy eséllyel úgysem tudná egyik oldal sem meggyőzni a másikat, ezért szerintem is felesleges vele sokat foglalkozni.
2023. febr. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 436/444 anonim ***** válasza:
89%
Ezért írtam hogy tulzás lenne, mert ugy se menne a dolog.
2023. febr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 437/444 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy vagyok vele, hogy az írásunk (miként az öltözködésünk, ápoltságunk stb.) mutatja az igényességünket. Engem általánosságban zavarnak a helyesírási és nyelvhelyességi hibák, de leginkább akkor szoktam hangot adni ennek, amikor egy cég láthatóan odafigyel az imázsára, arra viszont nem veszi a fáradságot, vagy sajnálja a pénzt, hogy az általa kiadott vagy előállított termék, szolgáltatás vagy eszköz (újság, könyv, játékszabály, használati útmutató, étlap, bolti felirat, promóciós újság vagy ímél, honlap, alkalmazás stb.) minimálisan igényes legyen nyelvi szempontból.
2023. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 438/444 BringaManó ***** válasza:
15%

#437: így van, ez a normális, egymást tiszteletben tartó viselkedés, amely nem bántja a másikat szükségtelenül.

ha összegyűlik egy embercsoport, akik nem ismerik egymást, de valamiről mégis beszélgetnek, akkor nem szokták (nem is illik, ne is vezet jóra) egymás frizurájára, ruhájára, ápoltságára, arcszőrzetére, autójára, táskájára, cipőjére, beszédhibájára, tikkelésére stb.-re fennhangon(!) megjegyzést tenni, de ezekkel kapcsolatban jószándékú tanácsot adni sem...

(természetesen szélsőséges esetben lehet, sőt ajánlott szólni, diszkréten, tapintatosan, ld. slicces példámat, vagy akár azért, ha kócos a haja. de pl. beszédhiba miatt felesleges szólni – és ugyanígy a súlyosan helytelenül íróknak sincs értelme szólni, hiszen nem fogja megtanulni, ez könnyen belátható. lehet, hogy iskolázatlan, lehet, hogy "disz-es", lehet, hogy nem magyar iskolába járt, lehet, hogy telefonon ír... – de ez mind teljesen mindegy: egy bizonyos hibasűrűség (és -súlyosság) felett világos, hogy erről ha ezen a szinten van, akkor azon kommentbeli beszólásokkal nem lehet javítni.)


csodálkozom, hogy ezt mások ennyire máshogy látják. remélem, hogy velük IRL nem találkozom.

2023. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 439/444 anonim ***** válasza:
92%

Nekem inkább az tűnik furcsának, hogy egyesek képesek még egy hiba kijavítását is bántásnak képzelni, meg hogy néhány ember szerint teljesen felesleges a szabályokat betartani. De hát ahány ház, annyi szokás.

Valójában mindegy is, mert szerencsére a valóságban engem nem ilyen emberek vesznek körbe.

2023. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 440/444 anonim ***** válasza:
92%

"a valóságban engem nem ilyen emberek vesznek körbe."

De az a baj, hogy közel vannak.

Egyre közelebb.

És egyre inkább ők döntenek a sorsodról is.

[link]

Látod, hogy most már itt is jelentős erőt képviselnek.

2023. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!