Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők miért vágatják le a...

A nők miért vágatják le a hajukat házasság, gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés

Tudom, kényelmesebb, de össze lehet azt kötni is.

Sok nőt ismerek a környezetemben, akik csinos, hosszú hajú bombázók voltak, aztán gyereket szültek és teljesen "elasszonyosodtak". Mire jó ez? Szülés után már ne legyen valaki bombázó? Nem értem.


2013. nov. 29. 09:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
Ez a kérdés már volt egyszer, szóról szóra. Ettől függetlenül leírom. Házasságom előtt, és alatt, illetve gyerekvállalás után is megtartottam a fenekemig érő hajam. Semmi nehézséget nem okozott. Ugyanannyi idő megmosni, mint egy rövid hajat, 20 perc alatt végzek. A szárítás már más kérdés, de ritkán használok hajszárítót pont azért, hogy ne töredezzen és sérüljön a makkegészséges hajkoronám. Így magától ráér, én meg közben csinálom a dolgom, ahogy a gyerek előtt is. A környezetemben senki nem vágatta le a haját szülés miatt. Aki előtte heti kétszer fodrászhoz járt beszáríttatni, az most is megteszi, arra a 2 órára ott az apa, vigyáz rá.
2013. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
40%
Míg a gyerek alszik megtudja mosni a haját.
2013. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%

Nekem nincs gyerekem, de levágattam. Nem hiszem, hogy ettől "asszonyosabb" lennék, nekem így kényelmes és így tetszik...


28/N

2013. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
62%

Én is ismerek olyat, aki levágatta, többet is. van aki tényleg olyan "asszonyos" lett tőle, más meg tök vagány, fiatalodott vagy 10 évet.


Nekem 3 gyerekem van. A frizurám pár évente változik. Hol növesztem és hosszú, hol megunom, és levágatom, de ez nem a gyerekek születésével függ össze. Nekem egyébként a hosszú haj a legpraktikusabb, amit össze lehet fogni. De ha hullik, akkor borzasztó zavaróak a 2 méteres hajszálak mindenütt...

2013. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutott volna ezért levágatni a hajam! Sőt a környezetemben senki nem vágatta le a haját, mert szült.
2013. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
39%
A feleségem egyszer említette meg, de mondtam neki, hogy nem és ennyiben maradt a dolog. :-))
2013. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem a rövid haj tesz valakit asszonyossá!


Mondom ezt hosszú hajjal.

Pl. ez a nő régebben hosszú hajú volt és később rövidhajjal volt, mégsem látom asszonyosnak (közben szült is, de ez mellékes):


[link]


[link]


Kifejezetten jól áll neki a rövid.


Ennek ellenére én nem fogom levágatni, egyrészt mert a páromat kirázza a hideg a fiús hajú lányoktól, másrészt én szeretem hosszúnak meghagyni.

2013. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nekem amióta férjhez mentem, csak hosszabb lett. Szülés után azért praktikusabb a rövid, mert nem olyan feltűnő, ahogy hullik. A hosszabb hajszál sokkal zavaróbb és többnek is tűnik. De én nem vágattam le, sőt, növesztettem megint egy kicsit rajta, hogy össze lehessen fogni és ne lógjon mindenhol.
2013. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom...


épp 1 hónapja mondtam a férjemnek, ha valaha is eszembe jut egy ilyen ötlet sürgősen beszéljen le róla...


(azért védjem kicsit a rövid hajúakat...rengetegen vannak aki rövid fazonnal is bombázóak, sőt jobban áll nekik, mint a hosszú haj----én nem ilyen vagyok:D)

2013. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nem csak fejformától és alkattól függ kinek áll jól, hanem hajtípustól is. Nekem pl. vékony szálú a hajam, volt már korábban rövid, de ha nem lőttem be minden reggel (kb. fél óra kínlódás keretében) akkor szopott gombóc fejem volt.

Szóval nem hiszem, hogy lefogom vágatni, mert azzal, hogy vékony szálú bár nem kevés, nagyon könnyen szárad.

2013. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!