Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők miért vágatják le a...

A nők miért vágatják le a hajukat házasság, gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés

Tudom, kényelmesebb, de össze lehet azt kötni is.

Sok nőt ismerek a környezetemben, akik csinos, hosszú hajú bombázók voltak, aztán gyereket szültek és teljesen "elasszonyosodtak". Mire jó ez? Szülés után már ne legyen valaki bombázó? Nem értem.


2013. nov. 29. 09:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Én nem vágattam le és nem is tervezem. :)
2013. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

Egyrészt a terhesség alatt sokak haja megy tönkre, van, akinek hullik, van, akinek elkezd töredezni. Ez az egyik ok.

A másik pedig, hogy a hosszú haj sok törődést igényel, és egy újszülött mellett mindene van az embernek, csak szabadideje nincs.


Egyébként pedig rövid hajú nőként (még nem vagyok férjnél, nemhogy gyerekem legyen) kikérem magamnak, hogy valaki ettől már kevésbé nőies. Az régen rossz, ha valakit csak a hosszú haja varázsol nőiessé.


24/N

2013. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%

Házasság után én sem értem, hogy miért kellene levágatni, a szülés más. Egy rövidebb hajad könnyebb mosni, szárítani, mint egy hosszút. Mikor az első hónapokban aludni sincs nagyon ideje az anyának, akkor sokat számít ez az apróság. Egyébként nem hiszem, hogy a hajhossztól számítana valaki bombázónak, de hidd el, hogy egy csecsemő mellett egy nőnek elég, ha ápolt marad. Nincs ideje/energiája bombázónak is lenni.

A normális apák ezt megértik.

2013. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Rengeteg kismamát ismerek és közülük senki nem vágatta le a haját a szülés után. Ez egyáltalán nem gyakori.
2013. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
46%
Arra fogják, hogy úgy kényelmesebb. Én ezzel nem értek egyet, mert a rövid frizurával rendszeresen fodrászhoz kell járni, hogy álljon valahogy, meg otthon is beigazítani, hogy a frizura frizura maradjon. Ha meg a kihulló hosszú szálak miatt aggódik, hát a hosszú hajat össze lehet fogni, míg a rövidet nem igazán. Én biztos nem fogom levágatni, tutira megbánnám, mire elérem azt az időszakot, hogy újra kicsit önmagam legyek.
2013. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Én meg pont elkezdtem növeszteni :-D
2013. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Ne is mondd, terhes vagyok, ezzel rémisztgetnek engem is.

Igen, biztos lesz rajtam némi felesleg (bár lekopogom, saját súlyra szerintem még nem híztam), de azt idővel sporttal lefaragom.


A hajat sem értem, ha a gyerek cibálja, összekötöm lófarokba. Göndör, így macerás kezelni (fésülés kizárva), de lófarokban tökéletes lesz.


Szerintem sokan belecsúsznak az "anya vagyok" sztereotípiába. Szerintem ez egyszerű visszaélés a szülés utáni kímélésnek a környezet részéről. A gyerekágyat aláírom, akkor nem árt, ha van segítség és körbeugrálják az embert - de ezt évekig nem "illik" megtartani.

2013. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%
nővérem is levágatta a haját szülés után. Az ő indoka is az volt, hogy ezzel spórolt magának bő negyed órát, mert míg a hosszú haját be kellett szárítani, utána rendezgetni, hogy álljon valahogyan, most csak megmossa, megszárítja, kicsit beletúr és kész. :D Nem kell vele sokat vacakolnia. És kényelmesebb is neki, mert nem kell állandóan összekötnie ha a gyerekkel játszik, nem lóg a szemébe, ha felveszi a gyereket az nem csimpaszkodik bele, aztán meg szedhetné ki a gyerek kezéből a hajmaradékokat stb.
2013. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%
Hacsak hajmosás után röviddel nem kell kimennem (mert pl. reggel mosom és indulnom kell), akkor úgyis magától szárad. Nyáron meg simán bejövök vizes hajjal dolgozni, pedig business dress code van. Fél óra alatt megszárad, hiába hosszú.
2013. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom, te még nem szültél, vagy éppen férfi vagy. Persze ezt nem bántásként mondom.

A szülés MINDENT megváltoztat, olyan nincs, hogy valaki ugyanolyan legyen kívül-belül mint a terhessége előtt. Ez a természet rendje. Megváltozik a test, és nemcsak hízásban látható, hanem a medencecsontok is megváltoznak, és hiába nem gyarapodott súlyban az anyuka, a csípője sokkal szélesebb is lehet. Mindez genetika, nem biztos, hogy a külső megváltozásárét csak és kizárólag az anyuka felelős.

Természetesen vannak, akik tényleg elhagyják magukat, de azért lássuk be, ha a baba nehezebb eset az átlagnál, anyuka örül, ha egyáltalán a zuhanyig eljut... Főleg, ha még nincs is segítsége, akire bízhatná.

2013. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!