Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mintha kezdenének az emberek...

Mintha kezdenének az emberek belefáradni ebbe az örökös hajszába, ami több éve, évtizede zajlik, ti nem így látjátok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a 2020-tól mostanáig tartó időszakra, de akár régebb is lehet.

Hiába a csilivili minden, olyan izzadtságszagú, fáradt minden.

A műsorok is, az emberek is, az élet.

Ti nem így érzitek?



jan. 24. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 A kérdező kommentje:
Ó, pedig a napokban a főtévén pont a munkaalapú társadalomról beszéltek, hogy növelni kell a GDP-t, de nem a csüngőhasúak görnyednek a "környezetbarátabbnál-környezetbarátabb" gyárakban kifejezéstelen arccal.
jan. 24. 11:02
 22/84 anonim ***** válasza:
Lehetne a rosszat jobban is csinálni, mint annak idején Konrad Adenauer vezette Nyugat-Európa, de ez sem megoldás. Egyébként a 60-as években tetőzött a kapitalizmus. Az államkapitalista blokkon belül, a legvidámabb barakk is akkor volt. A billenési ponton már bő 50 éve túl vagyunk. Persze ha a jólétet plazma tévében stb., látszólagos kényelemben mérjük akkor mondhatni hogy fejlődtünk.
jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 A kérdező kommentje:

"Egyébként a 60-as években tetőzött a kapitalizmus. Az államkapitalista blokkon belül, a legvidámabb barakk is akkor volt."


Bőven, szerintem is! Én még a 70-es éveket is idesorolnám, sőt a 80-as éveket is, bár ott már nem lenne olyan természetes a mosolyom.


Miért a 60-as éveket emelted ki?


Mert akkor már mindenünk megvolt, amit ipari és gazdasági szempontból nyüszögés nélkül ki lehetett bírni.


Ha csak a retró történeteket nézzük, az idősebb generáció is mondta hogy mindene megvolt az "átkosban" ami szükséges, anélkül hogy párttag lett volna. Jókedv, kacagás, minden héten étterem, cukrászda, esetleg koncert.


Markáns példa a lakhatás, hogy még ha hitelek szempontjából is, de a fiatalok el tudtak menni építkezni, vagy "kis" segítséggel összespórolni és házat venni, amit akár tudtak törleszteni, ezáltal leválva a szülőktől majd családalapítás. Megint csak a világ helyzete és politika, pedig 20. századot írunk két nagy világégés után.


És most mi van? 2025. Európa. BÉKE. BIZTONSÁG. stb. 👀

jan. 24. 12:31
 24/84 anonim ***** válasza:
Elmondjam, hogy mi a mai kor rákfenéje? Az, hogy ebben a kib#szott kapitalizmusban mindenki VERSENYEZNI akar a másikkal, mindenki szebb, jobb, és gazdagabb akar lenni, azáltal, hogy lenyomja a másikat. Viszont szolidaritás nulla, empátia nulla... Az ember annál értékesebb, minél gazdagabb, minél több dolgot birtokol. Ebben mérik ma az ember jóságát Fel kell vágni, hogy az én autóm/lakásom mennyivel szebb, jobb, mint a többi emberé. És ezzel dicsekedni kell. Dicsekedni kell, hogy naponta utazgathat Julcsa, bezzeg Béla ezt csak évente 1-szer, 2-szer teheti meg... A GDP a legfontosabb, az állandó, fékezhetetlen növekedés. Országok háborúznak egymással, hogy lenyomják a másikat. Mert folyton növekedni, növekedni kell, még több pénz kell, az se számít, hogy közben felélünk mindent. A gazdasági harcból következnek aztán a háborúk. A cégek pedig extraprofitra akarnak szert tenni kizsákmányolás által.
jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 A kérdező kommentje:

Huh, jó tesz neked hogy a frusztráltságot kiírod magadból, ezzel nem csak nekem okozol örömet, hanem magadnak is, ezáltal mindketten megkönnyebbülünk! 🙃


Úgy látszik a kíméletes szavak nem jutnak el a szívemhez! ❤️


(Nem is fognak SOHA!)


Ne félj, motivállak! 😉


🙏


#eznagyonjóvót

jan. 24. 12:52
 26/84 anonim ***** válasza:
A kapitalizmus gyakorlatilag az emberi önzőségből, birtoklási vágyból ered, sőt, az emberi szadizmusból.
jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 A kérdező kommentje:
jan. 24. 12:57
 28/84 A kérdező kommentje:
26. Cirka már 30+ éve tudom.
jan. 24. 12:58
 29/84 anonim ***** válasza:

23#

Mert 1969-70-től kezdve már az összfogyasztás meghaladja a Föld regenerációs képességét. A dollár mögül is ekkoriban tűnik el gyakorlatilag a fedezet, szinte korlátlanul lehet pénzt gyártani. Onnantól kezdve abszolút a jövőnket éljük fel. Innen lehetett volna még más irányba fordulni az emberiségnek súlyos következmények nélkül, illetve azok elkerülése érdekében.

jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
Az a nagy baj, hogy a kapitalizmus egy kizsákmányoláson alapuló, perverz rendszer. Viszont a kommunizmus is működésképtelen, mert az emberek túl önzőek hozzá, nincs meg az emberanyag egy igazságosságon alapuló kommunizmus létrehozásához. A kommunizmus is valójában a kevesek diktatúrája lenne, és a tömegek nyomorban tartása, erőszakszervezetekkel. Sajnos láthattuk a történelemben, hogy a kommunizmus sem hozta el a jólétet, ehelyett hozott tömeggyilkosságokat, éhezést, munkatáborokat.. A kapitalizmus motorja a folytonos gazdasági növekedés, de ez a lufi előbb-utóbb kipukkad, mint 2008-ban. Akkor ez a kapitalista rendszer világszerte megbukott, a nagy gazdaság világválság idején. És az a baj, hogy a kommunizmusra szinte csak rossz példákat lehet hozni, mint a Szovjetunió, vagy Észak-Korea. Egyszerűen az emberek nem állnak készen rá erkölcsileg. És én itt most nem a kommunizmusra, mint diktatúrára gondolok. Liberális szabadságjogok lennének kommunista/szocialista, jóléti gazdaságpolitikával, az állam gondoskodó, szociálisan érzékeny lenne.
jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!