Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok fiatal él hónapról hónapra?

Sok fiatal él hónapról hónapra?

Figyelt kérdés
Ismerőseim közül (25-30 évesek) vannak olyanok, akiket bármilyen nagyobb kiadás megvisel. Félretett pénzük nincs, mert naponta elszívnak egy doboz cigit, buliban az árakat nem nézik, ha eppen nem buliznak hétvégén akkor nyaralnak és ott szórnak el mindent. Azon gondolkodtam, hogy közülük mi lesz azzal, akinek nincs diplomája, nem elhivatott a szakmája iránt, és eléri a 40-et, mikor már nem fog úgy menni a munka, és nem lesz semmije. Ugyanakkor van olyan is, akinek lassan hitelmentes háza lesz vidéken 0 szülői támogatással, mert jó szakmája van. Olyan is, aki örökölt, vagy összeszedett egy 15 évvel idősebb gazdag pasit. Szóval vegyes a tapasztalatom, nem tudom, hogy mi az átlagos.

aug. 28. 07:50
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

#30 ezt írtad: Fairebb lenne azt mondani, hogy neked fontosabb az életszínvonalad, mint autó, vagy lakás,


Erre írtam, hogy van mindkettő, akkor nem értem, miről beszélsz. De ha egyik sem lenne, akkor se adnék lejjebb az életszínvonalamból, hova adnék ebből lejjebb? Én nem iPhone 15-re, Sziget fesztiválra, 100 ezres ruhákra meg ilyen fszságokra szórom a pénzt, hanem az ALAP megélhetésre megy el az az összeg, amit írtam. Miből vegyek vissza, ne járjak sportolni? Ez lenne az utolsó dolog, amiről lemondanék, mert a fizikai és mentális egészség, valamint a jó külső megőrzése számomra bőven megéri azt a havi 16 ezer forintot. Ha neked nem, azzal sincs baj, de ne tartsunk már ott, hogy azt, aki sportra költ, ami egy full alap szükséglet, már kb. elszállt igényű burzsoának tekintünk🤣🤣

aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
Igen sok, vidéken még azon számolgatnak, hogy miből marad másra, ha már kifizette az albérletet...
aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

"nem tudom, hogy mi az átlagos"


Kérdés, van-e értelme egyáltalán átlagot venni? Ha nekem van két almám, neked meg egy sem, akkor az átlagos az, hogy 1 almánk van. Ettől még nem lesz 1 almánk.

aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Amúgy az élet élvezete nem feltétlenül jelent nélkülözést. Ismerek olyat aki ügyesen felépített vállalkozást, miközben végig bulizta a fél életét. Más meg tanult mint a kis angyal, dolgozik mint a kis angyal és nem jut egyről a kettőre úgy, hogy semmit nem élt.
aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
0%
Drága volt a havi új Ájfon!
aug. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
91%
Én Németországba dolgozok és a nettóm 1600 euró 2 műszak 8 óra.. nem sok nem sok de mindig 600-700 eurót félretudok tenni úgy hogy minden ki van fizetve és ettem, ittam... Otthon 200 nettót kaptam
aug. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
75%

#31, arról beszélek, hogy szalmabábozol. Én nem mondtam neked seemi olyasmit, hogy "elszállt igényű burzsoá" lennél, vagy hogy "mindenki hülye, aki nem tud havi 600 ezret félretenni a 300 ezres fizetésből", olyat meg pláne nem, hogy ne járj sportolni. Nem bántottalak semmilyen módon, nem igazán értem, miért csapkodsz.


Én csak azzal vitatkozom, hogy nettő 526k fizetésből ne lehetne félretenni.


A teljes családi bevételünk az elmúlt két évben kb 1m Ft volt, azaz fejenként annyi, mint neked. Nekünk albérletet nem kell fizetni, de nevelünk két gyereket, ami egyértelműen nagyobb költség. És teszünk félre. Nem 600-at, de 100k-t minimum. Volt példa 400-ra is.


Pedig sportolunk is. A két gyerek úszása 27k havonta, és olyankor mi is úszunk velük 1500-ért/alkalom. Ha összeadom, egy hónapra 40 fölött van. Focizni is járok, a pályabérletet befizetem.


Nekem semmi kifogásom azzal, ha te kényelmes, urbanizált, polgári életet élsz. De ha azt mondod, hogy ennyi pénzből lehetetlen félretenni, vitatkozni fogok veled. Ha meg elkezdesz csapkodni, hogy mindenki igénytelen proli, aki a te életszínvonalad alatt él, az sokak zsebében ki fogja nyitni a bicskát.

aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

“ Én csak azzal vitatkozom, hogy nettő 526k fizetésből ne lehetne félretenni.”


Pedig látod, hogy nem nagyon lehet. Levezettem, hogy pontosan mik a költségeim. Ezekből nem tudok lefaragni. Ne törlesszem a diákhitelt? Ne fizessem be a telefonszámlát? Ne menjek sehova a barátaimmal? Ezekből mi olyan költség, amiből le lehetne faragni? Egyik sem…ha nem albérletben laknék, akkor félre tudnék tenni, de nem akarok 28 évesen anyámmal élni. Nem egy békés típus, kiidegelne 2 nap alatt, akkor meg inkább az albi.


De vicces, hogy pont te okoskodsz, mikor havonta 900 ezret eltapsoltok úgy, hogy még csak nem is fizettek albérletet xD Meg gondolom akkor hiteletek sincs, mert azt akkor említetted volna. Most én is mondhatnám neked, hogy más családok feleennyiből is kijönnek, ti miért nem?

aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
#38: De lehet, bőven lehet faragni belőle, bőven.
aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

#39

Mondom, tőlem ha valaki úgy akar élni, hogy 30 évesen is anyukával lakik, nem vesz minőségi kajákat, nem sportol, nem jár nyaralni, nincsenek hobbijai, barátai - az tegyen csak félre, amennyit tud, hisz ha nem költesz semmire, nem is fog fogyni a pénzed. Ellenben én nem akarok ilyen üres életet élni, ahhoz viszont pénz kell. Ennyi.

aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!