Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül sok...

Van még rajtam kívül sok olyan 30 éves fiatal, aki anyagi okokból nem tud elköltözni szülőktől?

Figyelt kérdés
Olyan magasak az albérletárak és az ingatlanárak, hogy nem tudnék megélni ha a lakhatásért is fizetnem kellene.
júl. 25. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Kb. csak ilyen van, ha leszámítjuk a NER-lovagok ivadékait akik ki vannak tömve (köz)pénzzel.
júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen van, köztük én is.
júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván van. Mint ahogy sokan vannak akik meg el tudnak költözni akkor is, ha nem NER lovagok.
júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Én megoldottam úgy, hogy 28 éves koromig a szüleimmel éltem, azután rögtön külföldre költöztem.

Életem legjobb döntése volt.

júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Anyagi oka van: amit albérletre költenénk azt beforgatjuk itthon kajába, eszközcserébe, kisállat gyógyításába, stb. Pár 100 ezer forint, később milliók!


albérlet = pénznyelő

júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem derogál a családdal együtt lenni, bár néha fáj a függetlenség hiánya.
júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam annak idején. Akkoriban még nem voltak kiadó lakások (igaz, meg sem tudtam volna fizetni). Az albérlet azt jelentette, hogy valaki kiadta a lakásának az egyik szobáját, jobb esetben konyha- és fürdőszobahasználattal. Szóval végül is rosszabb volt, mint otthon lakni, és még fizetni is kellett érte.
júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. A közelben dolgozom, emiatt sem érné meg egyedül a fizetésem nagy részét albérletre pazarolni.
júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Részben igen, de valójában most már anyum is rám szorul. Nagyon lassan indult be az életem, nem volt megfelelő anyagi helyzetem, egyedül el sem mentem volna, valójában a lakásban szép nagy helyem van nappali-szobával, és anyum egyre rosszabbá váló módon rokkant. Már 7 évvel ezelőtt exem idején körvonalazódott, hogy nem muszáj nekem innen elmenni és párom jöhetne ide. Akkoriban a jövőm miatt anyum a lakást félig rám írta. Talán bebiztosította magát is titkon, de egyáltalán nem használ ki engem és nem csicskáztat. Nyilván meg kell csinálnom dolgokat, de ez muszáj a helyzetből. Tehát a lakás kettőnkké lett. Hát párom viszont ehhez béna volt... Nem azért, mert én itt maradok vagy mert anyum itt van. Konkrétan jóban voltak. Ez már olyan sztori, ami nem ide tartozik. Ugyanúgy nem volt önálló és nincs nagy jogom szidni, de valójában változtatni sem akart. Mivel rosszabb mamahoteles körülmények mellett rossz munkája volt vidéken, ő itt tudott volna változtatni. Nem volt rá képes. Mindenki aláírta, hogy mi adtuk a jó lehetőséget. Azóta lett olyan párom, aki ide költözött. De ő márpedig úgy, hogy élt már sokféleképpen és önálló személyiség. Úgyhogy nálam ez a történet. Gyerek nincs tervben, tehát ahhoz sem kell gondolkodni.


35/F

júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

9+

Ja: azóta én főzök és nagy részben én tartom el a háztartást vagy párommal együtt. Ez így már nem mamahotel. Ez egy közös biznisz lett.

júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!